Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Reinvierea mamei mele

Discutii despre vise profetice sau in care apar entitati spirituale.
Scrie răspuns
anutzalovely
Zodie: Berbec

Reinvierea mamei mele

Mesaj de anutzalovely » 26 Iul 2011, 08:50

In primul rand salut tututror, sunt noua pe aici, ma numesc Ana si am 25 ani .

De ce m-am decis sa scriu pe acest forum, de la moartea mamei mele nu mai am liniste.

Sper sa imi permiteti sa va povestec exact cu s-a intamplat moartea mamei si de ce sunt eu inca in stare de soc si de neliniste totala.

Joi 16 iunie 2011, eram acasa la mine si ma suna mama ca ii vine setul de canapea si de fotolii(acest set si-l dorea de ani intregi, este de piele) , eu i-am zis nu pot veni mai devreme ca vine cineva sa-mi ia masuratorile pt mobila de bucatarie, eu sunt cu casa in renovari, in fine intelege ea, vin cei cu canapeaua, ea se apuca de curatenie, pe la un 18:30 ajung eu la ea, spala geamurile in sufragerie. Intru in casa ii admir setul, desi nu imi placea f mult, dar am vazut-o f incantata si fericita, eu am obs ca se urca greu pe scaun sa stearga geamurile, dar am ras de ea ca se ingrasase f mult, inca un aspect noi doua de cate ori ne vedeam ne cam ciodaneam, e de data asta nu a fost nici macar o scatenie, mi-a povestit fel si fel de chestii, eu ei la fel, imi luase inghetata, ne-am dus in bucatarie si am papat, pe un 20:10 eu am plecat sa ma intalnesc cu niste fete , ca una dintre ele sa imi faca asigurare pe casa si trebuia sa ii dau si niste bani,imi da mama si ea 10 lei sa am la mine, ultimi ei bani din portofel pana la pensie (21 iunie) si pana sa plec vb cu ea sa isi schimbe curierul si i-am zis sa mearga cu mine in kika cand imi iau mobila de sufragerie, era f incantata, cand am iesit pe usa, ea a redeschis usa si a strigat dupa mine, " Ana, sa nu ma uiti si pe mine( se referea la curier, adica asta cred eu)....

Plec eu , in 3 min ma suna si ma roaga cand ajung acasa s-o sun sa ii zic ce index de gaze am sa mi-l dea prin tel la distrigaz, nu conteaza ora ca sta treaza, glumesc eu cu ea ca nu stie si ea sa trimita prin internet si a ramas ca o sun.

Ajung acasa pe un 22:30-22:40 si incep s-o sun , am intrat oarecum in panica, dar stiam ca a facut curat si in plus ea mai luat si somnifere ca nu putea dormi, am zis prima oara ma chiar este obosita si cu canapeaua si cu facutul curateniei, dar mi s-a parut ciudat ca am sunat-o pe ambele tel mobile si pe tel fix, iar fix-ul suna de se aude pana la et 10, il sun pe nea mihai, prietenul mamei(tatal meu a decedat acum 10 ani)si il intreb daca e la el ca nu-mi raspunde mama, si el mi-a zis ca a vb ultima oara cu ea,pe la un 21:15 si ca se culca,si at m-am linistit, chiar am crezut ca doarme.

Peste noapte ma trezesc si ma uit spre geam si vad o luna mare, aproape de mine si lucea f puternic ... a doua zi, vineri, ma duc la munca, eu am ajuns pe un 8:15 , am bagat eu ce era de bagat in pc si m-am gandit i-a s-o sun pe mama sa vad ce mai face, noi nu vdm zilnic, dar ne sunat de cel putin 7 ori pe zi, chiar ma innebunea cu telefoanele ... am tot sunat-o timp de o ora, am tot sperat ca e la piata, ba ca e la ziare , ca era prietena cu vanzatoarea ... colegul meu de munca,mi-a zis du-te Ana si vezi ce are, si i-am zis de luna si el mi-a zis ca asta inseamna moarte, am intrat in panica rau si am plecat de la munca, m-am dus acasa la mine si am luat cheile de la ap ei si am plecat spre ea, statea la 2 statii de tramvai de mine, ajung pe aleea blocului si vad toate geamurile deschise, tv aprins in bucatrie, plus lumina aprinsa in sufragrie, at mi-am dat seama ca a patit ceva, mama era o femeie care le lasa pe toate in ordine, nu dormea cu toate geamurile deschise, ca ii era frica ca intra cineva , ea statea la et 1...

Am urcat la usa am inceput sa sun, sa bag in usa cu picioarele, sa tip la geam , nimic, nimic, inca speram sa iasa,cu fata somnoroasa la geam, l-am sunat pe iubitul meu si i-am zis ca nu-mi raspunde, el imi zicea stai linistita ca sigur doarme, ca ea doarme mai adang, si a venit instalatorul bl si l-a rugat pe un baiat din fata blocului sa urce pe geam si a urcat baiatul si a descoperit-o, mi-a deschis si mie usa si am intrat la ea in dormitor, era pe spate exact cu statea ea cand mai motaia, cu un picior sprijinit pe stinghia patului, l-am rugat pe mircea (instalatorul) s-o miste ca eu nu pot, nu puteam crede asta, stiam ca am lasat-o in viata, nu mi-a dat un moment de inteles ca are ceva, era umflata si vanata cu pumnii stransi, cu spume uscate la gura si cu ochii deschisi pe spate.

Mi s-a zis ca daca moare cu ochii deschisi inseama ca ia pe cineva, in plus i-am zis zilele trecute bunici iubitului meu ca mama era moale pe obraji, in rest era tare cand mi-am luat la revedere, si dansa mi-a zis ca nu e bine ca mai ia pe cineva, mereu ma gandec ca-l ia pe iubitul meu, ca vad ca D-zeu ma lasa fara cei dragi ... nu dorm noptile ma trezesc ii pun mereu mana la nas a vada daca respira ...

Pana acum am visat-o de 3 ori, de 2 ori cu zambetul pe buze si o data trista azi noapte.

Primul vis , m-a sunat sa imi zica:"uite diana, nu te-a sunat sa intrebe de mine de mine ca am murit", eu i-am zis " lasa mama , nu iti face griji" at in vis mi-am dat seama ca ea nu avea cum sa ma sune pe mine ca e moarta si i-am zis" nu pot sa cred ca m-ai sunat, i-am zis pt prima oara ca o iubesc,mi-a disparut din vis, adica vb la tel singura si ea nu mai era.

Al doilea vis, era cu tata in pat, dar nu in patul lor, eram intr-un loc necunoscut si mi-a zis mama , cat de multe iubesc atat de mult de urasc ca nu ai chemat pe stii tu cine si eu intrebam pai pe cine nu am chemat , iar ea imi tot zicea lasa ca stii tu, eu ii ziceam ca nu stiu, dar zambea cand imi zicea, nu era suparata si tata ii zice mamei, pai zii mai fetei acum daca tot ii reprosezi si mi-a sunat ceasul

Ultimul vis l-am avut chiar in azi noapte, era mama la ea in sufragerie si eu ma duc spre ea o iau in brate si ii zic te pot atinge si ea mi-a zis ca se reintoarce numai cu o conditie, dar era suparata,si nu imi amintec ce conditie mi-a pus.

Ce semnificatii au aceste vise, va rog mult sa fiti sinceri

Va multumesc din tot sufletul ca ati citit aceste randuri.

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Re: Reinvierea mamei mele

Mesaj de lumininita » 31 Iul 2011, 22:42

scuze ,eu nu am timp sa citesc atita cit ai scris ,dar daca ai visat-o ar putea insemna gindul ca-ti doresti cu adevarat sa vina la tine ,daca reusesti sa o visezi , inseamna ca nu a fost o persoana rea ,ci una buna ,trebuie sa fi atenta cit de des o visezi si ceea ce-ti spune ,nu are voie sa-ti zica multe deaia iti va zice pe ocolite ,tu trebuie sa fi foarte atenta , sa meditezi fiecare cuvint. Iti doresc numai bine

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 31 Iul 2011, 22:51

ok acum am citit totul, este foarte interesant,asa cum ti-am zis fi atenta la toate detalile,sar putea sa iti transmita ceva,dar nu are voie, deaia tu trebuie dimineata sa notezi totul pe hrtie ,ca ti-e mult mai simplu, nu neaparat daca moare cu ochi deschis inseamna ca ia pe cineva, asta iti spun sincer ,din propria experienta asa se zice in ro. dar nu e adevarat . Inca ceva nu am inteles despre tatal tau, el traieste acuma ? pt, ca nu la-i invitat ?

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 05 Aug 2011, 21:51

Fetelor sa va dau un pont. Visele in primul rand nu pot preveni evenimente care vor avea loc cu mai mult de o luna inainte. Nu exista vise premonitorii pentru toata viata. Eu nu am visat cand eram copil niciodata cum sunt acum, nici noaptea nici macar ziua :lol: mai mult de o luna nu a tinut un vis pana la implinire, deobicei cand visez un necaz, o nenorocire nu o visez codata, ci exact asa cum o voi trai in real, deci nu au simbolurile prea mare relevanta. Si mie mi s-a intamplat sa imi visez mama ca a murit si a reinviat, in batrani stiu ca deobicei se spune ca ar simboliza schimbarea vremii, cand visezi morti si legat de moarte. Am visat de atatea ori ca am parul lung sau scurt, ca ma privesc in oglinda sau mireasa, nu am avut nicio revelatie asupra simbolurilor lor...cred ca un vis premonitoriu real nu trebuie sa isi codifice limbajul mesajului.

Scrie răspuns