Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

misterul visului meu

Discutii despre vise profetice sau in care apar entitati spirituale.
Scrie răspuns
iulianadora
Zodie: Pesti

misterul visului meu

Mesaj de iulianadora » 20 Iun 2009, 20:55

dintodeauna am vrut sa dezleg acest mister si poate ma sprijiniti voi...am avut un coleg de scoala,Alexandru,am invatat pina in clasa a 10 cu el,de la banchetul de sfarsit de an nu l-am mai revazut niciodata :) atunci cand eram colegi ne simpatizam reciproc chiar as indrazni sa spun ca inmugurise fiorii unei iubiri inocente,nemarturisite de nicunul din noi :) nu l-am vazut de 25 de ani ,,,si acum misterul;de circa 15 ani il visez,,,visez ca suntem logodnici sau iubiti,ma visez tanara in stadiul ala de 16 ani,,,,il visez inainte sa mi se intample ceva esential in viata,de regula ceva rau,,,,prima oara am inceput sa il visez inainte sa ma despart de primul sot,,il visam seri la rand inexplicabil dupa atitia ani timp in care il uitasem de tot deoarece eu locuiesc in bucuresti si el la 150 km distanta...de atunci la intervale mari de timp il visez si de fiecare data in vis suntem tineri si iubiti,,,,si de cate ori il visez mi se intampla ceva care imi marcheaza viata,,,,acum stiu asta sigur,,,atunci cand il visez ma astept la ceva ,,,ciudat este ca aceast coleg al meu traieste,deci nu spiritul lui ma avertizeaza,,,as vrea sa ma ajutati sa inteleg ,,,,cine ma avertizeaza?exista destin intre mine si el?sau de ce?sau cine?

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: misterul visului meu

Mesaj de jr_fairy » 20 Iun 2009, 22:34

Eu nu stiu mai nimic despre interpretarea viselor, dar tin sa te contrazic intr-o chestiune: si spiritele celor vii se arata atat in vis, cat si in realitatea cotidiana. Visul este de fapt calatoria spiritului tau.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

Re: misterul visului meu

Mesaj de cruela » 05 Sep 2009, 18:31

poate fi si un vis compensatoriu .

treci prin greutati iar creierul tau compenseaza acest lucru prin inocenta unei iubiri de liceu .

bineinteles ca fiecare vis trebuie analizat in parte .

poate astepti de la partenerul tau ce primeai de la iubitul din tinerete( tot compensatoriu)
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

Scrie răspuns