Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ursitoare

Discutii despre vise profetice sau in care apar entitati spirituale.
Scrie răspuns
maitrey
Zodie: Scorpion

Ursitoare

Mesaj de maitrey » 16 Apr 2009, 21:15

Ce inseamna cand visezi mai multe fete tinere ursitoare, nu-mi amintesc ce spuneau, dar parca pluteau in aer, era cu ele un caine alb care cand ma maraia cand devenea bland

ww2z

Re: Ursitoare

Mesaj de ww2z » 23 Apr 2009, 23:53

maitrey scrie:Ce inseamna cand visezi mai multe fete tinere ursitoare, nu-mi amintesc ce spuneau, dar parca pluteau in aer, era cu ele un caine alb care cand ma maraia cand devenea bland

Ce inseamna cand visezi mai multe fete tinere ursitoare, nu-mi amintesc ce spuneau, dar parca pluteau in aer, era cu ele un caine alb care cand ma maraia cand devenea bland

Din ce ai relatat tu se pare ca tu ai mai multe lucruri de intrebat :
-scopul tau principal este Ce inseamna ?....cand visezi(desi si pe aici ar fi ceva dar nu sunt sigur)
.mai multe
. mai multe fete tinere ursitoare
.fete tinere ursitoare pluteau in aer
.erau cu ele un caine alb
.cand ma maraiau
.cand devenea bland

In calea atingeri acestui scop ,,Ce inseamna cand visezi mai multe fete tinere ursitoare’’ intrevine o adaugare ,o nesiguranta un blocaj emotonal exprimat prin cuvintele :
-nu-mi amintesc ce spuneau
-dar parca
Chiar si acea pauza exprimata prin semnul de punctuatie « , »
care aflandu-te in stare de relaxare adica inainte sa te trezesti inconstientul tau neaflandu-se sub cenzura constientului a mai adaugat aceste detalii exprimate prin imaginile :
.mai multe fete tinere ursitoare(timpul cand sa aparut problema...posibil)
.fete tinere ursitoare pluteau in aer
.erau cu ele un caine alb
.cand ma maraiau
.cand devenea bland

In concluzie este probabil ca tu sa fi avut o experienta....problema.... neplacuta in copilarie ori ceva mai recent pe care ai trecut-o repede cu vederea si nu ai REZOLvato ...nu ai gasit solutia la acea problema...nu te-ai impacat cu impactul emotional al acelei probleme.
Oricum daca acest vis se mai repeta de mai multe ori ar fi mai bine sa consulti un psiholog care sa te indrume sa te sfatuiasca.
Sper sa iti fie de folos!

:bye:

DINA
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de DINA » 02 Mai 2009, 22:19

Oricum daca acest vis se mai repeta de mai multe ori ar fi mai bine sa consulti un psiholog care sa te indrume sa te sfatuiasca.
maitrey,nu a spus ca a avut cosmaruri,sau ca a "rascolit-o"acest vis!!!
-de unde ai dedus tu,ca are o "problema",iar daca se mai repeta acel vis,sa consulte un PSIHOLOG ???
A fost un VIS-atata tot!

Eu chiar te rog insistent,sa nu mai bagi groaza si spaima GRATUIT,pe acest forum!!!
Lucrurile pe care le iubim, ne spun cine suntem. (Sf. Toma D'Aquino)

maitrey
Zodie: Scorpion

Mesaj de maitrey » 03 Mai 2009, 09:25

Ai dreptate a fost doar un vis ca multe altele, merci pentru sprijin.
DINA scrie:
maitrey,nu a spus ca a avut cosmaruri,sau ca a "rascolit-o"acest vis!!!
-de unde ai dedus tu,ca are o "problema",iar daca se mai repeta acel vis,sa consulte un PSIHOLOG ???
A fost un VIS-atata tot!

Eu chiar te rog insistent,sa nu mai bagi groaza si spaima GRATUIT,pe acest forum!!!

DINA
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de DINA » 03 Mai 2009, 13:30

:) :giverose:
Lucrurile pe care le iubim, ne spun cine suntem. (Sf. Toma D'Aquino)

Scrie răspuns