Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

raul styx

Discutii despre vise profetice sau in care apar entitati spirituale.
Scrie răspuns
dasmara
membru
Zodie: Fecioara

raul styx

Mesaj de dasmara » 18 Mar 2013, 17:30

Un vis, cred eu interesant si cu tema mistica, pot spune ca am vizitat raul Styx, dar nu l-am traversat.
eram in vizita la cineva in Grecia, la masa si o femeie [gazda] vorbea despre cineva care si-a construit o casa in subteran, la o adancime de 200m. ma dau intelectual si intreb cum stau cu aerul la adancimea aia, dar ea a spus ca nu au nici o problema. asa ca ma gandeam ca ar trebui sa nu ma intorc acasa, pana cand nu o vad si eu.
Sunt intr-un camp auriu, soare stralucitor, vad o baraca. O incercuiesc si a constat ca nu are usa incuiata. Ma gandesc ca in Grecia, probabil, oamenii sunt mult mai cinstiti si nu se tem de hoti. Intru si dau de un fel de lift, un fel de scari miscatoare ca in Harry Potter. este destul de intuneric acolo si totul pare vechi si ruginit. Apas pe un buton si incep sa cobor. Cand ajung jos, in loc de o pestera sau ceva dau de un peisaj foarte frumos, iarba verde, copaci, si un rau cu ape intunecate. Nu prea inteleg cum curge raul, mai intai mi se pare ca curge in sus, la stanga. Dar cand ma uit mai bine chiar in fata mea vad raul curge peste niste praguri, de data aceasta de la stanga la dreapta si curentul e destul de puternic. Vad in departare siluete la plaja, niste barci pentru traversat, pe celalalt mal este un sat in departare.
Apare o femeie plinuta la vreo 60 de ani. Dau sa fug, sa ma urc inapoi dar ea ma cheama inapoi, ma intreaba ce caut acolo si imi zica ca daca vreau sa urc inapoi s-o iau si pe ea. Ii spun ca sunt in vizita iar ea zice ca e foarte bine.
Vine in fuga un tip la vreo 30 de ani, arata bine, brunet, camasa alba si intreaba ce se intampla - este proprietarul locului. Femeia ii spune ca am venit in vizita iar el zice ca e in regula.
Il intreb unde ne aflam si el zice ca suntem in turcia [sub Turcia].
Ma trezesc fredonand in cap un cantec vesel.

Ce credeti ca ar insemna visul asta?

Scrie răspuns