Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Viol si sange

Discutii despre vise ce te sperie.
Scrie răspuns
dulceandra
membru
Zodie: Varsator

Viol si sange

Mesaj de dulceandra » 30 Sep 2010, 22:49

Se facea ca eram la o intalnire cu niste fosti colegi si le povesteam bucuroasa relizarile mele, si la un moment dat i-am zambit unuia dintre ei incepuse sa imi placa dar el a inteles gresit si la un moment dat a abuzat de mine,la un moment dat ceilalti prieteni m-au gasit intr-o camera pe o banca galbena cu fata unflata si sangerand foarte tare.Si cam asta am visat , m-am speriat foarte tare deoarece acei colegi mi-au facut rau in copilarie la scoala si am senzatia ca trecutu nu imi da pace si nu inteleg. Majoritatea viselor pe care le am si sunt putine sunt pe baza de violenta fizica sau psihca, nu inteleg motivele
Rugăciunea îi ajută pe oameni să îşi tempereze mânia şi să fie mai puţin agresivi

marilyn
membru

Re: Viol si sange

Mesaj de marilyn » 01 Oct 2010, 18:20

buna! la mine sangele semnifica veste,si in functie de cum reactionez la vederea lui,imi dau seama daca e buna sau rea.

Tzadde
Antares
Zodie: Sagetator

Re: Viol si sange

Mesaj de Tzadde » 01 Oct 2010, 21:54

Nu ma pricep la vise, dar culoarea galbena mi-a dat de gandit, fiind a ezoterismului, iar faptul ca erai intr-o astfel de stare pe ceva de aceasta culoare imi sugereaza ca acest domeniu ar fi periculos pentru tine... Daca galbenul nu reprezinta esoterismul, atunci ar reprezenta o preocupare intelectuala a ta, care va duce la rezultate neasteptate si deloc placute.
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

Scrie răspuns