Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Sarcina si oul

Discutii despre vise ce te sperie.
Scrie răspuns
jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Sarcina si oul

Mesaj de jr_fairy » 14 Apr 2009, 10:09

Buna dimineata!

Poate va dati cu parerea la urmatorul vis care m-a infricosat.
Visasem ca am amestecat vreo 2 oua - albus si galbenus - le-am inghitit alaturi de niste prafuri si medicamente si am ramas insarcinata. Iar burtica imi crestea rapid. Numai ca o femeie rea in privire s-a indreptat spre mine si m-a strans de burta de a tasnit in josul ei mult sange amestecat cu ou. Foarte speriata am inceput sa plang, iar mama mi-a asezat burtica la loc cumva, urmand sa asteptam sa vedem daca va fi bine. Mai aveam 42 de zile pana la nastere si imi era frica sa nu nasc copilul sanatos.
Apoi ma intalnisem cu mama unui fost iubit care vroia sa ii cumpere un cadou acestuia - un set de rigla, compas, raportor, etc si ma intreba pe mine daca i-ar fi oare de folos. Iar eu am intrebat-o in ce domeniu activeaza el sa vedem daca i-ar fi necesare sau placute macar si mi-a raspuns ca este ucigas in Ungaria. Am inceput iar sa plang (ea credea ca este copilul lui) de teama pentru acesta din urma, dar si cu gandul ca este posibil sa nu duc sarcina la capat cum ar trebui.
Nu va pot explica si fericirea simtita la inceputul visului, dar si spaima traita apoi pe parcurs.
Am citit pe undeva ca oul, sarcina ar insemna aptitudini de care inca nu stii si pentru care trebuie sa muncesti mult, iar sangele forte regeneratoare folosite in ceea ce iti propui.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

DINA
membru Pro
Zodie: Sagetator

Re: Sarcina si oul

Mesaj de DINA » 14 Apr 2009, 12:14

Buna,jr_fairy :)
Nu trebuie sa te sperii,visul tau desi t-i s-a parut groaznic,prevesteste ceva bun.
Sange si ou,inseamna ca vei avea o mare bucurie in dragoste :clapping:
Asadar,visul tau-cred mai degraba ca este un vis preminitoriu,decat un cosmar!
Lucrurile pe care le iubim, ne spun cine suntem. (Sf. Toma D'Aquino)

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Mesaj de jr_fairy » 14 Apr 2009, 18:48

Multumesc, Dina!
Sa dea Domnul. Oricum toata ziua am fost afectata de imaginile si sentimentele din vis care mi s-au parut foarte brutale. Nici acum nu mi-am revenit din spaima traita in vis.

Sa ne auzim cu bine,
Jr_fairy
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

DINA
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de DINA » 14 Apr 2009, 19:03

Cu placere,jr_fairy
Tin minte ca si eu am avut candva un vis din acesta"groaznic",si mi-au trebiut cateva zile sa-mi revin din starea aceea confuza-imi venea sa plang mereu si imi zbura gandul tot la acea scena din vis.
Oricum,nu m-i s-a intamplat nimic rau,din contra dupa ce mi-am revenit parca toate mi-au mers din plin.
Numai bine,si tie jr_fairy! :)
Lucrurile pe care le iubim, ne spun cine suntem. (Sf. Toma D'Aquino)

Scrie răspuns