Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Nu mai sunt cosmaruri

Discutii despre vise ce te sperie.
mihaela
membru Club

Re: Nu mai sunt cosmaruri

Mesaj de mihaela » 03 Ian 2009, 01:28

:) Gandeste-te si incearca. O sa fii uimita.

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Mesaj de jr_fairy » 03 Ian 2009, 04:11

Mihnea scrie:Asta e interesant, si eu aveam cosmaruri cand eram (mai) mic. Caderi de la inaltime, urmariri in care de-abea alergam si cel din urma se apropia etc. De multi ani au incetat astfel de vise.
Pe aceleasi le aveam si eu, dar pe mine nu ma prindea nimeni niciodata pentru ca reuseam sa imi iau zborul. :P
Se spune ca cele de genul asta sunt calatorii in astral. :) Dar fara pericole, deodata ce sunt inconstiente si numai in vis. :P
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

catwalk
membru
Zodie: Scorpion

Mesaj de catwalk » 20 Aug 2009, 12:03

nu prea am vise urate. ultimele pe care mi le amintesc sunt de acum vreo cincisprezece ani. saptamana trecuta am visat insa ceva care m-a speriat strasnic: un chip, al unui barbat blond, matur, cu ochi deschisi la culoare, care mi-a spus pe un ton plat sa imi iau copilul si sa plec de aici. numai chipul. aproape de fata mea, intolerabil de aproape. nici nu mi-am dat seama daca tonul era de avertizare, amenintare sau ce... m-am trezit ca se zguduia patul cu mine de cum imi batea inima.
sângelui meu răzvrătit îi rămân rădăcină, devenind copacul absurd de care-ţi vei rezema, nopţile, dorul lelii...

Scrie răspuns