Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Vise premonitorii

Discutii generale despre vise.
shany
membru
Zodie: Rac

Re: Vise premonitorii

Mesaj de shany » 25 Feb 2011, 06:33

911 scrie:Si eu am visat decorporalizarea cuiva ....o prietena foarte buna ....din pacate visul s-a adeverit ...anul acesta ,in ajunul Craciunului , ea a plecat dintre noi pentru totdeauna...Dumnezeu s-o ierte !
Avea cont pe acest site ADELA FILOFTEIA !!
Dumnezeu sa o odihneasca in pace.
Incredibil sa fie aici printre noi.....iar apoi sa auzim ca a plecat dintre noi pentru totdeauna
Daca nu te superi cu ce nume era trecut aici pe sait????? am cautat ADELA FILOFTEIA, dar nu mi-a afisat nimic

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Mesaj de jr_fairy » 25 Feb 2011, 10:43

Imi cer scuze, Camy!!
Nu am vazut pana acum mesajul. Voi reveni cu cateva explicatii in weekend. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

salomee8
Zodie: Taur

Mesaj de salomee8 » 06 Mar 2011, 15:15

angellis scrie::grin: Este cineva pe acest forum care a avut vise in care sa i prezica viitorul ? Si daca da, sau adeverit, fie si dupa o perioada mai indelungata?

eu am vise premonitorii, nu prea e o veselie, cateodata anunta lucruri bune , cateodata rele, unele se implinesc imediat altele dupa un an, doi, nu am asa dese si ma bucur ca nu sunt dese.....s-au implinit toate, tot ce visez ma vizeaza direct pe mine sau persoanele apropiate mie...unele sunt greu de interpretat dar se poate ..ideea e ca la un moment dat nu stii daca e bine sa avertizezi persoanele dragi,cateodata pur si simplu poti sa spui sa aiba grija la ceva anume , si altadata pur si simplu nu ii poti spune ca o sa isi piarda totii membrii familiei, pentru ca nu ai de unde sa stii cand se va intampla, ..deobicei e mai bine sa le tii pt. tine ...nu prea poti sa le opresti implinirea.... sper ca nu v-am descurajat prin comentul meu, insa eu as prefera cateodata sa nu le am.....

ylen69
Zodie: Balanta

Mesaj de ylen69 » 06 Mai 2011, 01:10

Da.Se adeveresc in timp,chiar si dupa ani.De obicei visele premonitorii te anunta ceva.Pe mine chiar m-au ajutat uneori,alteori au fost de prost augur.Oricum un vis premonitoriu nu inseamna intotdeauna ceva rau.

maria p.
Zodie: Pesti

Mesaj de maria p. » 26 Iun 2011, 15:57

Buna, am avut premonitii de la varsta de la 14 ani, 80 la suta s-au si adeverit, in prezent am 43 de ani. Acum cativa ani buni mi le-am oprit pt ca au inceput sa-mi displaca anumite premonitii, de ex. cele colective, nu le puteam preveni si mereu se terminau cu catastrofe, decese, etc.Ma simt mai bine fara ele... premonitiile colective...in schimb mi-am dezvoltat mai mult intuitia...altceva? iti raspund cu placere...

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 26 Iun 2011, 17:12

Si eu am avut vise premonitorii,unul din ele nu era destinat mie,ci unei colege de la lucru am visat o vaza mare de rubin rosu visiniu,pe care era inscriptionat numele ei si anul 1983,cand m am dus la ea sa i spun ,a zis ca nu vre sa stie dar totusi i am povestit visul ,ea este nascuta in anul 1978,,am aflat ca este gravida atunci am dedus ca de fapt 1983 este data cand tr sa nasca ziua 19 luna 11 anul curent 2011,si,,,sa va spun ca data probabila a nasterii calculata din ultima zii a ciclului mens,,este 24 noiembrie,Eu deja stiu cand naste,si cred ca v a fii fetita,
Good job with cards,they practically read theamselves.

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 28 Iun 2011, 18:15

la-m visat pe fostul prieten ca are accident cu masina exact locul, exact pomul in care a intrat totul totul ,cum vine salvarea si il ia si a 2 zi sa adeverit ,asta find in 22 decembrie acum citia anii ,si in februarie e ziua mea de nastere, ma to-t intrebat ce-mi doresc ,iar eu ia-m raspuns ca vreau sa fim impreuna de ziua mea era ce-a mai mare dorinta a mea , pina in februarie nu la-m visat nici o data si exact de ziua mea la-m visat venind la mine si in vis mi-a zis ca nu va mai puta sa vina la mine mult timp pina nu-si plateste tot ce a facut ,mai ales ca a omorit inca 4 oameni ,mi-a tis asa VOI STA MULTI ANII IN INTUNERIC SA-MI PLATESC PEDEAPSA ;DAR CIND VOI SCAPA VOI VENI SA-TI SPUN ; si dupa citiva ani cam 4 anii ,intradevar a venit si mi-a zis ca e liber merge spre lumina, si nu e singurul dintre morti pe care la-m vista cu asa ceva sa-mi zica , poate ma credeti un pic ca exagerez dar asta este exact cum am visat , si cind moare un cunoscut de-al meu dobicei pimele zile visez cu el , si vine si-mi spune .

eveline.leconte
Zodie: Scorpion

Mesaj de eveline.leconte » 14 Sep 2011, 08:26

am visat dinainte toate evenimentele importante ale vietii mele: casatoria, nasterea copilului, divortul, moartea unor rude, boala, realizarile sau esecurile. Chiar daca nu am stiut semnificatia visului, nu l-am interpretat initial corect sau am aflat ce inseamna dupa ani viata mi-a demonstrat ca s-a confirmat.
PS Din cauza asta ,ca sa-mi explic premonitiile,am mai facut o facultate si un master in psihologie. Degeaba, nu am gasit raspuns :) Nebanuite sunt legile universului

cakana

Mesaj de cakana » 24 Sep 2011, 17:24

aveam vreo 15 ani si visam cam o data pe saptamna acelasi vis...visam ca ma plimbam cu un copil de mana si iubeam copilu ala si el ma iubea (asta simteam in vis) dar oarecum stiam ca nu e al meu...ma tot intrebam oare ce poate sa insemne ca deja era inervant sa visezi acelasi vis timp de un an...pe urma s-o oprit nu am mai visat...si cand am avut 21 de ani s-a nascut fratele meu care era exact asa cum l-am visat...copilul din vis avea vreo 3,4 ani si la varsta de 4 ani fratele meu arata exat asa cum l-am visat....
referitor la magi vrajitori...visez destul de des ca imi spun viitoru dar niciodata cand ma trezesc nu imi amintesc ce au spus...adica imi amintesc absolut tot visu mai putin partea cu viitoru meu

ylen69
Zodie: Balanta

Mesaj de ylen69 » 16 Ian 2012, 23:56

angellis scrie::agree: :grin: Bun! Stiu ca o persoana poate sa viseze ce urmeaza sa i se intample. Si evenimentul are loc uneori chiar dupa putin timp dupa ce s-a trezit, alte ori dupa luni de zile. Asta e un dar placut. Dar eu vroiam sa intreb daca a visat cineva o persoana (gen mag, vrajitoare, mesager) care sa-i prevestesca viitorul, evenimente importante din viata. Si sa se adevereasca. Eu am visat ceva de acest gen de ziua mea, si ma gandeam, care ar fi probabilitatea ca asemenea vise sa aibe impact in viata reala? Pt ca un asa cadou (revelatia viitorului) ar fi mai frumos decat orice alt dar, daca ar fi real.

Sa nu iti doresti niciodata sa iti cunosti viitorul......E GROAZNIC!!!

Scrie răspuns