Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

A conduce masina cuiva drag!

Discutii generale despre vise.
Scrie răspuns
crystina06
Zodie: Fecioara

A conduce masina cuiva drag!

Mesaj de crystina06 » 29 Dec 2014, 18:06

Buna ziua! Se intampla sa am vise repetate uneori, in care efectiv conduc masina cuiva drag, pe un drum cunoscut! Adesea ne intalnim in vise, simtindu-ne ca fiind apropiati din nou, iar uneori parca ne ascundem unul de celalalt! Persoana respectiva in realitate nu mai face parte din viata mea de cativa ani buni, insa recunosc, mai mereu ma gandesc la ea! Cum s-ar putea interpreta acest vis, ce ma tulbura, recunosc sincer?! Multumesc.

mihaita11

Re: A conduce masina cuiva drag!

Mesaj de mihaita11 » 06 Mar 2015, 18:39

A conduce tu masina cuiva inseamna a conduce relatia cu acea persoana. Important e felul cum conduci masina si daca aceasta are sau nu un accident in vis. Mai ciudat e ca nu mai ai relatii cu acea persoana si totusi visul iti arata clar ca tu esti cea care are cuvantul .

crystina06
Zodie: Fecioara

Re: A conduce masina cuiva drag!

Mesaj de crystina06 » 02 Mai 2015, 03:55

mihaita11 scrie:A conduce tu masina cuiva inseamna a conduce relatia cu acea persoana. Important e felul cum conduci masina si daca aceasta are sau nu un accident in vis. Mai ciudat e ca nu mai ai relatii cu acea persoana si totusi visul iti arata clar ca tu esti cea care are cuvantul .
Multumesc frumos de raspuns! Acum am observat raspunsul primit, fiindca asteptasem o perioada, si nu am fost notificata! Tin sa zic ca intre timp am "reluat" oarecum legatura cu acea persoana, fiind mai mult de fapt un "mister" intre noi inca! S-a intamplat totul intr-un mod f.ciudat, nu ma asteptam sa devina realitate vreodata acest lucru, intr-adevar, eu avand sentimente puternice fata de acea persoana, ce nu au disparut in ani de zile chiar! Noi ne despartisem de mult timp, desi au existat sentimente puternice intre noi, asa am simtit ca fiind si din partea cealalta, si uneori am avut reciproc tentatia de a ne "auzi" la telefon, totusi indepartandu-ne in timp! Chiar am fost f.tulburata de aceste vise in leg.cu respectiva persoana, fiindca le aveam de mult timp! Ce e curios, e faptul ca fiecare are/a avut viata proprie intre timp, persoane alaturi, si totusi parea imposibil asa ceva, mai ales ca el imi daduse de inteles ca, desi era distant in momentul cand mi-am facut curaj si l-am abordat, el avand pe cineva, totusi ar fi interesat de persoana mea (am avut banuiala ca ar fi avut oarece discutii cu acea persoana, simt ca nu ar fi momentan impreuna, asa am dedus personal, el a luat legatura cu mine, virtual, si-a exprimat mult dorinta de a discuta la telefon, eu neavand timp pe moment, stabilind ca vom gasi timp, insa totusi imi pare si un pic "rece", desi prin cuvinte parea ca ma "lingusea" usor!) In vise conduceam masina de culoare rosie, asa cum avea persoana respectiva atunci cand ne cunoscusem, mergeam pe un drum drept, cunoscut, adesea singura, ajungeam la destinatie, plecam iar, nu a existat niciun fel de accident, nimic rau, chiar ma simteam f.sigura pe mine si era totul f.bine, conduceam perfect masina (in realitate am mari emotii cand e vorba de asa ceva!). Am senzatia puternica in suflet ca destinul face intr-un fel "jocurile", mai presus de puterile noastre si de orice indoiala ce apare mereu, si ca totul decurge in realitate asa cum imi apare, pe rand, in vise! Extrem de greu de inteles anumite lucruri e in fond! Voi reveni cu detalii, sper pozitive, si care sa fie de folos si altora, in interpretarea unor vise de genul!... Multumesc f.mult pt.timpul acordat si cuvintele dvs.! Doar de bine va doresc!

Scrie răspuns