Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Vis frumos

Discutii generale despre vise.
Scrie răspuns
corina iulia
membru
Zodie: Rac

Vis frumos

Mesaj de corina iulia » 18 Iul 2014, 08:16

Buna ziua,
Ma poate aujta cineva sa descifrez visul avut?

M-am visat intr-o alta lume, intr-o zona extrem de frumoasa, cu niste culori pe care nu le pot descrie in cuvinte. In fata mea era un mic golf la mare, marea de o culoare turcoaz cu mici valuri. Am mers inspre mare calcand pe un nisip foarte fin. Era extrem de liniste, ca si cand as fi fost intr-o intr-o camera vidata. Nu se auzea absolut nimic. In dreapta, era o culme, o stanca/coasta ce se sustinea pe niste coloane frumos lucrate in marmura. Am urcat pe stanca si tot mergand prin nisip, am dat de un mic tunel, unde am intrat. In fata mea s-a deschis o alta priveliste superba, nisipul era deja mult mai mare, imi dadeam seama ca acopera ceva.Vedeam prin aer micile particule de nisip ce zboara iar locatia era ca un fel de camera la dimensiuni mult mai mari, iar in cele patru colturi ale camerei vedeam aceleasi coloane uriase din marmura. Era foarte cald acolo si soarele apunea. Am mai mers, stiu ca aveam un bagaj dupa mine, pe care il tragea insa altcineva. Tot merg, am ajus la o casa unde am cerut sa fiu cazata. M-a intampinat o femeie cu un ochi acoperit (ca piratii) si care m-a intrebat daca vin din partea cuiva, pt ca ea cazeaza doar anumite persoane. I-am raspuns ca am am ajuns aici din intamplare , mi-a zambit si a acceptat sa ma cazeze.

Multumesc anticipat

Scrie răspuns