Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

vis cu lacrimi grele

Discutii generale despre vise.
Scrie răspuns
dasmara
membru
Zodie: Fecioara

vis cu lacrimi grele

Mesaj de dasmara » 15 Feb 2013, 16:55

se facea ca eram la malul marii cu un prieten. vrem sa mancam ceva si o doamna care era si ea la plaja ne indruma catre un restaurant.
ajungem acolo, este mai curand o vila. intram si ne ferim de un majordom inalt slab si batran. vila are o curte interioara unde este o petrecere. ne furisam in curte, ca nu eram invitati. acolo mese intinse muzica si antren. la un moment dat o domnisoara vine ma invita la dans - mie nu prea imi place de dansa asa ca refuz oarecum scarbit.
decorul se schimba brusc - sunt undeva la subsolul vilei. merg pe un coridor si pe o masa vad o carte. o deschid si vad ca in ea este povestita viata mea. asta ma infurie, cine si de ce ma urmareste? pe carte scrie "camera 121". plec sa caut respectiva camera furios si gata sa ma cert cu cine ma spioneaza.
pe un coridor din ce in ce mai intunecos dau de camera 121. bat la usa, se deschide un chepeng si un personaj apare in cadrul ferestruicii - ma ingrozeste, este ca o mumie, invelita in tesaturi vechi si prafuite. mumia imi deschide usa si intru. atmosfera devine dintr-o data foarte apasatoare. in camera se afla mai multe persoane asezate, asteptandu-ma. o voce spune "gata, a venit. acum e timpul!" si toti asteapta curiosi sa vada ce o sa fac.
in coltul departat din stanga camerei se afla un fel de fotoliu asezat cu spatarul spre mine. nu vad cine e in fotoliu dar stiu ca este o femeie legata fedeles. un barbat tanar slab brunet cu parul cret si camasa in carouri sta in picioare langa fotoliu cu un revolver indreptat spre femeie. inteleg ca aceasta va fi impuscata, oarecum depinzand de mine. in acel moment cad jos plangand sfarsit de durere "nu!"
personajele din camera ies una cate una aruncandu-mi priviri si zambete intelegatoare.

ma tot intreb, oare ce-ar fi fost daca ziceam "da!"

Scrie răspuns