Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ce ai visat recent?

Discutii generale despre vise.
Scrie răspuns
whisper
membru Pro
Zodie: Gemeni

Re: Ce ai visat recent?

Mesaj de whisper » 10 Sep 2009, 11:24

Eram la un training pe o pajiste,multa verdeata in jurul meu,eram intr-o banca exact ca in scoala primara...trainerul era un barbat cam la vreo 30-35ani,avea ochii deschisi la culoare,si el incepuse cu grupa mea trainingul cu o zi intirziere,nu prea mi-a convenit asta...el vroia ca dupa training sa formeze 2 echipe..eu i-am zis ca nu cred in ceea ce el ne invata pt ca nu are nici o sansa de izbinda,el ma contrazicea...in vis erau si colegi din generala cu care am reusit sa schimb 2-3 vorbe...in fata bancilor era un lac,pasarile zburau in voie...era extrem de frumos
We don't love to be loved; we love to love!

whisper
membru Pro

Mesaj de whisper » 11 Sep 2009, 21:08

whisper scrie:Eram la un training pe o pajiste,multa verdeata in jurul meu,eram intr-o banca exact ca in scoala primara...trainerul era un barbat cam la vreo 30-35ani,avea ochii deschisi la culoare,si el incepuse cu grupa mea trainingul cu o zi intirziere,nu prea mi-a convenit asta...el vroia ca dupa training sa formeze 2 echipe..eu i-am zis ca nu cred in ceea ce el ne invata pt ca nu are nici o sansa de izbinda,el ma contrazicea...in vis erau si colegi din generala cu care am reusit sa schimb 2-3 vorbe...in fata bancilor era un lac,pasarile zburau in voie...era extrem de frumos
azi am vazut ce era cu trainerul din vis...era un barbat care m-a sunat azi,am avut o discutie interesanta si mi-a deschis ochii si m-a facut sa-mi recistig optmismul...mi-a spus inca o data cit sunt de isteata si sa nu renunt usor la ceea ce-mi doresc

bogdana_c
membru
Zodie: Pesti

Mesaj de bogdana_c » 19 Sep 2009, 12:23

:nyam: Buna!
Am visat un barba cu un cutit infipt in burta si a tasnit sangele, m-am trezit repede.
cam urat acest vis.
Mi s-a spus ca inseamna paguba? nu era sangele meu, nu l-am atins, nu am intrat in el.
Altcineva mi-a zis ca ma pandesc dusmanii si sa fiu atenta in continuare.
Sunt... :nyam: daca stie cineva, m-as bucura sa interpreteze acest vis.
Barbatul era necunoscut, nu i-am vazut fata. :meeting:

bogdana_c
membru

Mesaj de bogdana_c » 19 Sep 2009, 12:23

:grin: acolo sus am vrut sa scriu barbat. :meeting:

ioaurora
membru Club

Mesaj de ioaurora » 19 Sep 2009, 13:25

Depinde de situatia in care te gasesti. Daca astepti ceva de la autoritati atunci visul semnifica teama ta de a nu fi defavorizata, de a primii un raspuns negativ.
Ai grija la actiunile pe care le faci din impuls si care pot fi lipsite de maturitate situatii ce iti pot aduce multe deservicii, deoarece cineva iti vineaza greselile din umbra.
:bye:
Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri. (Amos Bronson Alcott)

bogdana_c
membru

Mesaj de bogdana_c » 19 Sep 2009, 13:29

:) merci mult! da, astept un raspuns de la autoritati si nu il astept linistita.
dap, sunt cam impulsiva si am facut unele boacane.
Stiu ca cine imi vaneaza greselile dar ca sa fiu sincera nu stiu cine este. :meeting:

bogdana_c
membru

Mesaj de bogdana_c » 19 Sep 2009, 13:38

:grin: poate se plictiseste persoana respectiva si nu ma mai vaneaza, de altfel este cam dificil, eu sunt tigru in zodiacul chinezesc..s-ar putea sa aibe o surpriza. :dontknow:

ioaurora
membru Club

Mesaj de ioaurora » 19 Sep 2009, 14:22

Eu cred ca visul poate fi un avertisment sa stai si sa iti mai temperezi impulsivitatea. Stiu din proprie experienta cat e de greu dar dupa ce cu mult mult efort reusesti si culegi roadele atenuarii impulsului devine mai usor si in timp...
Bafta. :hagirl:
Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri. (Amos Bronson Alcott)

dorasilvana91
membru Pro
Zodie: Leu

Mesaj de dorasilvana91 » 23 Sep 2009, 22:49

eu timp de o saptamana in fiecare noapte,am visat ca ma despart de prietenul meu..nu stiu ce vrea sa insemne..cert e ca acum relatia scartaie..o fi fost vreun avertisment.. :)
ce nu poti face azi nu lasa pe maine,lasa pe poimaine

whisper
membru Pro

Mesaj de whisper » 15 Oct 2009, 10:01

Eram la un interviu iar acolo erau prezente mai multe persoane...se pare ca era un interviu in grup,angajatorul era strain(vorbea in engleza) si avea si o translatoare...el vroia sa ne supuna unor teste,eu ma uitam la el cu neincredere si pina la urma l-am intrebat de conditiile de munca precum si de salariu,tipul nu se astepta sa-l intreb asta...mi-a raspuns iar pe urma tot am fost supusa unui test si anume trebuie sa dansez salsa sau ma rog un dans asemanator,eu m-am impotrivit spunindu-i ca nu stiu sa dansez acest dans...el a insistat si pe urma un un tip m-a luat la dans,eram stingace :)

Scrie răspuns