Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ce ai visat recent?

Discutii generale despre vise.
Scrie răspuns
Tzadde
Antares
Zodie: Sagetator

Re: Ce ai visat recent?

Mesaj de Tzadde » 23 Iul 2009, 20:14

Din cate am inteles, visele cu sarcina vestesc un prezent in care noul inceput se afla in plina dezvoltare, in stare incipienta... Daca inceputul va aparea, vei visa mai tarziu ca ai nascut. ;)
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

Feya
membru Pro
Zodie: Varsator

Mesaj de Feya » 23 Iul 2009, 20:18

ehe .. ce bine ar sa ai dreptate , Tzadde :air_kiss:
Feya

gbrl88
Zodie: Gemeni

Mesaj de gbrl88 » 28 Iul 2009, 15:08

Buna ziua tuturor :)
Am visat ca prietenul meu (suntem impreuna de 12 ani, dar necasatoriti) tinea de mana o alta femeie, blonda, mai tanara, imbracata in rochie alba si apio am mers la casa parintilor lui toti trei... nici eu, nici ea nici el nu spuneam nimic... f.ciudat... simteam o durere in piept si in vis si dupa...
Apoi el s-a dus in baie... o incapere f urata cu peretii negri si plina de mucegai si parca incerca sa desfunde un wc cu un mop...
Era asa de real visul incat mi-am revenit abea dupa vro' 2 ore...
Ce poate sa insemne? :search:

Feya
membru Pro

Mesaj de Feya » 05 Aug 2009, 23:03

Feya scrie:am visat ca sunt insarcinata, aveam o burtica nu prea mare , doar atat cat sa se vada .
o burtica cam de 5 luni , asa parea. dar era asa frumoasa si paream fericita.
poate dorinta mea m-a determinat sa visez asta, desi de gandit la asta nu m-am gandit. nici nu am vorbit de copii mici in ultima perioada.. :dontknow:
am corelat visul cu un necaz. in general daca visezi copii inseamna suparare, asa ca nascut sau in burtica , se pare ca necaz mi-a adus.
Feya

alexdyana
membru Pro
Zodie: Scorpion

Mesaj de alexdyana » 21 Aug 2009, 13:37

Sa va povestesc ce am visat aseara, e ceva care mi a ramas bine intiparit in minte!Am visat ca faceam un avort si ca doctorul (parca era femeie) a scos din mine fatul (nu m a durut) care era ca un sac asa din piele de om si cik era un fat in devenire ca nu i se recunosteau componentele :this: . Si sacul asta l a aruncat pe scara blocului la mine si eu eram tare speriata de cum arata. Si toata chestia asta s a petrecut la mine in casa in bucatarie parca...si ii ziceam doctorului ca am mai fost la un consult si mi a zis ca am facut un avort doctorul ala dar eu nu eram constienta sa l fi facut si intrebam cum e posibil sa vada sa ceva, sa mi se intamplat asta daca eu nu stiam nimic.
Oare ce poate semnifica visul asta?? :shock:

Feya
membru Pro

Mesaj de Feya » 21 Aug 2009, 16:43

Feya scrie:
Feya scrie:am visat ca sunt insarcinata, aveam o burtica nu prea mare , doar atat cat sa se vada .
poate dorinta mea m-a determinat sa visez asta, desi de gandit la asta nu m-am gandit. nici nu am vorbit de copii mici in ultima perioada.. :dontknow:
am corelat visul cu un necaz. in general daca visezi copii inseamna suparare, asa ca nascut sau in burtica , se pare ca necaz mi-a adus.
pentru a doua oara, visez ca sunt insarcinata. de data aceasta ceva mai ingrijorata, dau vestea parintilor, care se bucura. sper sa nu urmeze iar un necaz :resent:
Feya

Feya
membru Pro

Mesaj de Feya » 22 Aug 2009, 12:39

am visat un cuplu care se certa, undeva pe strada. pe acea strada era cam pustiu. eu , vazandu-i pe cei doi trecand pe langa mine si certandu-se, m-am intors la ei si le-am zis ca o sa-i impac eu. asa am si facut, cei doi au plecat fericiti si zambitori. i-am intrebat de unde sunt ca zona si mi-au spus ca din ardeal. le-am spus ca ar trebui sa fie fericiti ca sunt aproape unul de celalalt ( nu ca mine care sunt departe de cel iubit) .
ceea ce m-a impresionat , e ca in vis a aparut o cheie. cei doi mi-au lasat o cheie cand au plecat. nu mi-au dat-o in mana, dar am vazut-o pusa undeva. era o cheie de yala normala, din aceea rotunda la cap si aurie la culoare.
stie cineva ce poate insemna?
Feya

Feya
membru Pro

Mesaj de Feya » 25 Aug 2009, 13:02

Feya scrie:
Feya scrie:
pentru a doua oara, visez ca sunt insarcinata. de data aceasta ceva mai ingrijorata, dau vestea parintilor, care se bucura. sper sa nu urmeze iar un necaz :resent:
ba da, chiar un necaz a fost. cred ca mai mult o avertizare.
:resent:
Feya

whisper
membru Pro
Zodie: Gemeni

Mesaj de whisper » 25 Aug 2009, 13:07

in general visele care se repeta iti zic sa ai grija ca ceva e pe cale sa se intimple...o stiu din propria experienta
We don't love to be loved; we love to love!

Feya
membru Pro

Mesaj de Feya » 25 Aug 2009, 13:24

nu m-am asteptat. chiar ma gandeam , ce ar putea fi de data asta
Feya

Scrie răspuns