Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ce ai visat recent?

Discutii generale despre vise.
Scrie răspuns
Tzadde
Antares
Zodie: Sagetator

Ce ai visat recent?

Mesaj de Tzadde » 16 Dec 2008, 23:21

Azi-noapte (15-16 dec.) am visat ca aveam internet ca broasca testoasa (40 kB/s) de ma ducea la disperare si tin minte ca strigam (nu mai stiu daca in gand sau cu gura) ca vreau internet mai rapid, minim 1 MB/s. Si raspunsul nu s-a lasat mult asteptat, am vazut ca viteza a crescut la 15 MB/s, chiar 20... Si vedeam cum luam un sezon intreg (de serial, daca nu un film, caci acest amanunt nu mi-l amintesc) in cateva secunde, ceea ce m-a bucurat.

Totusi, erau diferente intre uTorrent-ul din vis si cel real. In vis erau sageti care indicau daca viteza internetului era in crestere sau dimpotriva. Sageata care indica cresterea era albastra si indica spre dreapta sus, in timp ce cea care indica scaderea era rosie si indica spre stanga jos. Cifrele care indicau viteza internetului isi schimbau culoarea in functie de sageata care le insotea.

Stiu ca visul e mai degraba un raspuns inselator la proasta dispozitie a mea din cauza ca internetul a incetinit de la sfarsitul lui noiembrie... Inainte ajungea pana la 700 kB/s (cel mai mult a ajuns chiar la 1 MB/s), iar acum nu merge mai sus de 150 kB/s si nu stiu de ce... :( Oricum, de la acel vis m-am calmat... starea aceea de bucurie din vis mi-a dat ceva speranta ca poate se intoarce roata din nou...
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

ingerasmiky
membru
Zodie: Rac

Re: Ce ai visat recent?

Mesaj de ingerasmiky » 17 Dec 2008, 00:11

Buna! :)
Visul tau ....hmmmm...duci povara multor intrebari.Multe decizii de luat si nu sti care e cea corecta.Indicii primesti dar esti nehotarat,oscilezi ... esti nerabdator.

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 21 Ian 2009, 13:31

Pe vremea aceea nu s-a potrivit, dar acum se potriveste. :grin:

Am mai avut un vis azi-noapte. Insa am tinut minte doar sfarsitul acestuia. Am vazut o carte (ca de Tarot) cu o inima rosie si o cheie de argint, impreuna. Deasupra acestora scria III (ca in Rider-Waite), iar fundalul avea culoarea galbena, tot ca in pachetul acela de carti...
Eu cred ca inseamna asa: pana acum am avut o situatie de genul celei pomenite de cartea 3 Spade din acel pachet, iar de-acum voi scapa de spade si voi avea o cheie, care imi va deschide o usa... Hm... adica voi avea ocazia de a face ceva care o sa-mi aduca fericire, dar nu stiu exact despre ce ocazie poate fi vorba... sau ce chestie voi face...

ingerasmiky
membru
Zodie: Rac

Mesaj de ingerasmiky » 21 Ian 2009, 17:13

Tzadde :blush: ai grija cu sentimentele,dorintele,cu secretul :secret: pe care-l pastrezi;la orizont apare ceva care-ti ea claritatea vederii,fi precaut, ca mai apoi sa nu suferi :superstition: Vor fi trei alegeri,nu o lua pe cea mai stralucitoare!
Iti doresc numai bine! :) :hello:

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 21 Ian 2009, 17:43

Aha... Mersi... O sa vad... Chiar ma gandeam ca se leaga de domeniul sentimental (care ma obsedeaza de ceva vreme).

selena_maris
membru
Zodie: Capricorn

Mesaj de selena_maris » 13 Mar 2009, 01:05

Salutare...

Recent am visat la modul cel mai real ca am o sarcina.. am visat toate etapele ei, chiar nasterea propriu-zisa.. bebelusa era foarte frumoasa.. ii simteam si mirosul parfumat.. si visul aceasta a fost insotit si urmat de vise cu omul pe care il iubesc (dar care nu mai este cu mine) si in care evolutiv... trece de la tentatia de a se reintoarce la dorinta exprimata fatis si la planuri de vacante impreuna...

Credeti ca pot avea caracter premonitoriu? (din experienele lunilor anterioare.. visele care vorbeau de starea lui de spirit sau tentatia de a se intoarce se cam confirmau).. Acum par incredibil de reale si eu nemaipomenit de fericita atunci cand ma trezesc.. si senzatia persista...
Vin vise spre noi.. moi ca palmele tale.. Ne cheama visele spre ele, iubitul meu!
Intoarce-ti fata.. spre apusul amintirilor.. Un vis din cate vin e al nostru,
Intoarce-te!

millia
membru Pro
Zodie: Capricorn

Mesaj de millia » 25 Apr 2009, 09:35

e a doua noapte cand visez ca ma uit la haine,prima data le sortam,albe de colorate;si am visat ca zbor :dontknow:

marilyn
membru

Mesaj de marilyn » 05 Mai 2009, 08:55

ce inseamna daca visezi cires?mama a visat ca era un cires verde, inalt,tanar,plin de cirese.eu am luat cateva si am spus "uite ce mari si rosii(un rosu inchis) sant".

DINA
membru Pro

Mesaj de DINA » 05 Mai 2009, 14:54

marilyn,gasesti interpretarea visului(cu cirese),aici pe site,la Autocunoastere-Dictionar de vise :)
Lucrurile pe care le iubim, ne spun cine suntem. (Sf. Toma D'Aquino)

whisper
membru Pro
Zodie: Gemeni

Mesaj de whisper » 08 Mai 2009, 00:00

Anul trecut am cunoscut un barbat si l-am tot visat ...vreo 3 vise s-au intimplat...
Ieri l-am visat din nou...eram in casa bunicului meu care a decedat acum 4 saptamini,eram in casa cu el si cu fratele meu,ne uitam la tv,la un moment dat a izbucnit o cearta intre mine si fratele meu...acest barbat a plecat,dupa ce am terminat cearta am iesit in curte,aveam o farfurie cu coliva in mina,am inceput sa maninc din ea in timp ce pasii mi se indreptau spre lac,acolo l-am gasit pe el,se juca cu o minge si cred ca ii era teama ca o sa cada in lac...imi aduc aminte ca mi-a zimbit si am vorbit putin...
Este un pic ciudat ca il cam visez si ma cam sperie ca acele vise cu el s-au intimplat...
We don't love to be loved; we love to love!

Scrie răspuns