Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

vis ciudat

Discutii generale despre vise.
Scrie răspuns
SCARLETOHARA
membru
Zodie: Gemeni

vis ciudat

Mesaj de SCARLETOHARA » 30 Sep 2012, 13:14

O femeie foarte batrana mi-a intins haine de nou nascut pe care nu prea vroiam sa le primesc,dar pana la urma le-am luat.Nu mi-a spus nimic altceva,decat ca am vazut-o ridicandu-se de pe un scaun si intinzandu-mi hainutele.La capul meu era un barbat(eu fiind culcata).Statea pe un scaun si zambea. E vorba de un barbat din trecutul meu.Ajutati-ma, va rog, cu o interpretare!

cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

Re: vis ciudat

Mesaj de cruela » 30 Sep 2012, 14:04

poate fi vorba despre niste lucruri care ies la iveala ..din trecutul tau ..probabil a trebuit sa ascunzi un adevar si l-ai mascat cumva ...poate si prin niste minciuni sau poate doar prin eschivare. poate avea legatura cu barbatul respectiv... a aflat barbatul respectiv niste lucruri despre tine ce le-ai tinut ascunse? . pot fi lucruri ce tin de trecutul tau mai indepartat...sau lucruri ce tin de sufletul tau ...de Eu-ul tau adevarat ...de .....spirit.

sau poate fi varianta inversa...ca tu afli niste lucruri dspre acest barbat pe care nu vrei sa le accepti, o alta fatza a lui .
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

SCARLETOHARA
membru
Zodie: Gemeni

Re: vis ciudat

Mesaj de SCARLETOHARA » 30 Sep 2012, 14:12

E adevarat ca nici unul nu a spus tot adevarul la vremea respectiva...
Si s-a terminat asa...cam in coada de peste.Nu am inchis cercul...Am senzatia ca mai sunt lucruri de spus,desi fiecare dintre noi e acum cu treaba lui.Am niste feelinguri in legatura cu el.Nu prea pot sa explic.Uneori am senzatia ca "ma locuieste"...

Scrie răspuns