Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Vise..premonitii?

Discutii generale despre vise.
Scrie răspuns
darina_
membru
Zodie: Berbec

Vise..premonitii?

Mesaj de darina_ » 13 Mai 2012, 22:10

M-am visat pe o strada, aveam in ambele maini niste plase foarte grele, eram obosita si extenuata, deodata in fata mea a aparut o masina neagra, un audi..am vazut f clar semnul, a coborat un barbat care a venit mi-a luat plasele le-a pus intr-o masina in care am urcat si eu. Apoi am ajuns intr-o incapere si mi-a luat mana si am vazut cum imi scoate verigheta.

Mentionez ca in acea perioada aveam probleme in casnicie, visul l-am avut prin 2011. Acum sunt in divort..evident nu trec printr-o perioada roz.

Pareri? Multumesc!

lera
Zodie: Leu

Re: Vise..premonitii?

Mesaj de lera » 28 Mai 2012, 16:12

Visul e foarte clar ca anunta un divort , plasele grele reprezentand greutatile din casnicie ,probabil ca tu duceai greul casei.
Daca are pe altcineva e bine ca divortezi ,dar faptul ca un barbat i-ti scotea verigheta ,spune multe, ori el e influentat de un barbat sa divorteze ,ori cineva incearca sa te sicaneze cu divortul.
Ar fi bine sa mergi si la biserica , sa vorbesti cu un preot , verigheta fiind sfintita prin taina casatoriei ,poate sa te lamureasca mai bine un preot.

darina_
membru
Zodie: Berbec

Re: Vise..premonitii?

Mesaj de darina_ » 06 Iun 2012, 14:13

Multumesc pentru raspuns!

Am vb cu preotul, nu in mod special despre acest vis ci in general despre probleme din casnicie si mi-a dat ok pt divort, adica nu poti continua o casnicie in care exista probleme de anumita natura.

Asa este, eu duceam greul, din toate pct de vedere, el avea o relatie paralela pe care nu si-a asumat-o niciodata, nu stiu daca o mai are..cert e ca suntem in divort, intr-un divort pe care nu si-l doreste dar pana la urma, nu are incotro.

Verigheta am dat-o, am lasat-o la un amanet..nu am dorit s-o pastrez. Nu stiu daca am facut bine dar acesta a fost impulsul si l-am urmat, atunci cand am hotarat sa plec.

Multumesc!

Scrie răspuns