Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Rugaciune catre Sfanta Marta

Reda aici pasaje din Biblie ce ti-au placut in mod deosebit, sau interpreteaza scrierile biblice.
Scrie răspuns
monic
membru Pro
Zodie: Pesti

Rugaciune catre Sfanta Marta

Mesaj de monic » 17 Dec 2008, 18:03

Sfanta Marta, ma indrept catre tine plin de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Sper a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa fac cunostinta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si necazurile mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii, te implor roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma coplesteste acum (se spune dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Apoi se spune:
1. Tatal nostru (se spune de 3 ori)
2. Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Iisus. Sfanta Marie,Maica Lui Dumnezeu roaga-te pentru noi pacatosii acum si-n ceasul mortii noastre. Amin! (se spune de 3 ori)
Sfanta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea.

- aceasta rugaciune se spune 9 marti la rand cu o lumanare aprinsa.

Doamne ajuta!!!
Dumnezeu nu joaca zaruri !

Simona

Scrie răspuns