Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Trist dar adevarat... :((

Reda aici pasaje din Biblie ce ti-au placut in mod deosebit, sau interpreteaza scrierile biblice.
Scrie răspuns
Rozi
Fifi
Zodie: Scorpion

Trist dar adevarat... :((

Mesaj de Rozi » 14 Dec 2008, 13:31

The love is the unique thing that can occupy and fill the eternity.

ww2z

Re: Trist dar adevarat... :((

Mesaj de ww2z » 02 Mai 2009, 15:15

trist dar adevarat.
Incerc prin aceste randuri sa nu ajung la discriminare.
Pe mine m-a surprins crucea crestineasca intoarsa a papei de la roma dar
poate ar fi mai bine sa cercetez si eu.
Cat despre barele de pe produse cat timp nu suntem amenintati sa ne lepadam
de credinta crestineasca cat timp ne putem desfasura activitatea religioasa...si
sa implinim impreuna juramantul botezului crestinesc....
Cel ce vrea sa fie cu adevarat crestin ortodox Dzeiasca va avea grija prin...ori direct
sa fie un crestin ortodox ca in ziua judecati sa fie gasit numele celui crestinat in cartea
vietii.
Cat priveste chestia asta cu implanturile este o forma de neincredere in Dzeiasca Treime
e adevarat ca atunci cand un copil este violat rapit este o durere pt toti dar conf crezului
crestinesc ,,Astept Invierea mortilor si viata veacului ce va sa vie amin"n-ar trebui sa fie
un motiv de ingrijorare.
Un alt aspect ce trebuie subliniat este ca aceste barometre cui se adreseaza
-crestinilor(conf. crezului crestinesc NU prea cred)
-religiilor din afara crestinismuului (aici raspuns ,,Da" de ce pai nu stiu dar daca se tot promoveaza ori au acceptat ori nu accepta Ca Hristos a Inviat din morti! atunci care
este problema)

ww2z

Re: Trist dar adevarat... :((

Mesaj de ww2z » 02 Mai 2009, 15:55

ww2z scrie:trist dar adevarat.
Incerc prin aceste randuri sa nu ajung la discriminare.
Pe mine m-a surprins crucea crestineasca intoarsa a papei de la roma dar
poate ar fi mai bine sa cercetez si eu.
Cat despre barele de pe produse cat timp nu suntem amenintati sa ne lepadam
de credinta crestineasca cat timp ne putem desfasura activitatea religioasa...si
sa implinim impreuna juramantul botezului crestinesc....
Si ca exemplu in speranta ca vei intelege ce vreau sa iti transmit este in perioada cand evrei erau torturati inainte ca Dzeiasca Treime sa-i scoata prin Moise de sub robia Egipteana.Tu crezi ca toti s-au lepadat de credinta stramoseasca?
Asa si astazi este adevarat ca traim sub o oarecare robie dar crezi ca toti ne-am lwpadadat de botezul crestin ortodox?Pai aicea consider ca este lucrarea Dzeiesti Treimi
ca multi incearca sa n-e lepadam dar Dzeiasca Treime n-e intareste sa nu n-e lepadam!
Cel ce vrea sa fie cu adevarat crestin ortodox Dzeiasca va avea grija prin...ori direct
sa fie un crestin ortodox ca in ziua judecati sa fie gasit numele celui crestinat in cartea
vietii.
Cat priveste chestia asta cu implanturile este o forma de neincredere in Dzeiasca Treime
e adevarat ca atunci cand un copil este violat rapit este o durere pt toti dar conf crezului
crestinesc ,,Astept Invierea mortilor si viata veacului ce va sa vie amin"n-ar trebui sa fie
un motiv de ingrijorare.
Un alt aspect ce trebuie subliniat este ca aceste barometre cui se adreseaza
-crestinilor(conf. crezului crestinesc NU prea cred)
-religiilor din afara crestinismuului (aici raspuns ,,Da" de ce pai nu stiu dar daca se tot promoveaza ori au acceptat ori nu accepta Ca Hristos a Inviat din morti! atunci care
este problema)

Scrie răspuns