Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Caut vrajitoare/practicant magie neagra care sa ma ajute

Scrie răspuns
rediana
Zodie: Leu

Caut vrajitoare/practicant magie neagra care sa ma ajute

Mesaj de rediana » 24 Ian 2011, 02:56

Buna fetelor!

Vad ca sunteti o comunitate destul de activa si ma gandesc ca puteti compensa lipsa unei comunitati reale. :) De aceea va si cer ajutorul, in speranta ca una dintre voi ma va ajuta. Pe scurt, stiti cum suntem noi femeile, cautam explicatii supranaturale sau dorim sa influentam anumite evenimente prin practici oculte. De aceea, daca vreuna dintre voi a avut probleme cu iubitul, iar la sfatul cuiva apropiat a apelat la o vrajitoare care chiar a ajutat-o, va rog, trimiteti-mi un PM cu datele ei de contact. Spun asta deoarece poate nu vreti sa recunoasteti public ca ati facut astfel de lucruri, cine stie. Am mare nevoie de cineva, serios. Daca vreuna are mama/bunica care se ocupa cu asa ceva, sau a apelat ea insasi, sau vreo prietena de-a voastra a experimentat asa ceva, va rog frumos. Nu vreau sa ma duc la tigancile de la mica publicitate.

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: Caut vrajitoare/practicant magie neagra care sa ma ajute

Mesaj de jr_fairy » 24 Ian 2011, 09:33

Salut!

Nu cred ca abordezi corect subiectul. Faci confuzii intre termeni/concepte. Eu personal nu as recomanda o astfel de solutie - ref. la magie "neagra". Depinde foarte mult de problema ta pentru a ti se recomanda pe cineva care te poate ajuta. Vrajitorii nu sunt neaparat aceiasi cu practicantii de magie "neagra".
O regula importanta a vrajitorilor/magicienilor: sa nu intervii in viata altora pentru ca ti se va intoarce insutit (si tie si generatiilor tale urmatoare).
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

ioaurora
membru Club
Zodie: Gemeni

Mesaj de ioaurora » 24 Ian 2011, 11:21

Nu crezi ca apeland la o astfel de solutie si a impune "dorinta ta" si solutia pe care o vezi tu inchizi o mie de alte sanse?
Si apoi tie ti-ar placea sa fii subiectul unei astfel de practici, cu alte cuv sa fi tu cea caruia i se fac descantece de catre altcineva?

Spune o rugaciune du-te la un duhovnic incearca sa "apelezi" la bine si frumos.
:bye:
Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri. (Amos Bronson Alcott)

rediana

Mesaj de rediana » 24 Ian 2011, 11:37

Am obosit sa primesc sfaturi... Ceva concret?

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 24 Ian 2011, 12:25

Concret ti-as raspunde daca ai adopta alta atitudine si as cunoaste problema ta. Sa spunem ca as sti despre ce vorbesc. Dar in situatia de fata - cand tu refuzi sa primesti sfaturi, ba mai mult, esti dispusa si la a te improsca cu noroi (si de a-i trage si pe altii cu tine in aceeasi groapa) refuz sa vorbesc. Si ar fi indicat sa ti se refuze orice comunicare pe subiectul deschis de tine.
Iar eu nu as fi facut neaparat apel la ajutorul unui duhovnic. Multi recunosc ca sunt depasiti de subiectele de genul asta.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

ioaurora
membru Club
Zodie: Gemeni

Mesaj de ioaurora » 24 Ian 2011, 14:17

Un duhovnic nu pentru problema deschisa ci unul pt suflet cu care sa incerce sa depaseasca problema initiala.
Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri. (Amos Bronson Alcott)

rediana

Mesaj de rediana » 24 Ian 2011, 15:16

jr_fairy scrie:Concret ti-as raspunde daca ai adopta alta atitudine si as cunoaste problema ta. Sa spunem ca as sti despre ce vorbesc. Dar in situatia de fata - cand tu refuzi sa primesti sfaturi, ba mai mult, esti dispusa si la a te improsca cu noroi (si de a-i trage si pe altii cu tine in aceeasi groapa) refuz sa vorbesc. Si ar fi indicat sa ti se refuze orice comunicare pe subiectul deschis de tine.
Iar eu nu as fi facut neaparat apel la ajutorul unui duhovnic. Multi recunosc ca sunt depasiti de subiectele de genul asta.
Daca ai sti a cata esti care incearca sa-mi dea sfaturi... Pur si simplu mi-a ajuns cati oameni nu fac decat sa spuna acelasi lucru: nu face asta. Decizia deja e luata, asta nu intelege nimeni.

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 24 Ian 2011, 15:33

De unde ai dedus tu ca ti-as fi dat sfaturi? Am facut referire la "sfaturile" neglijate datorita postarii Aurorei. Eu nu ma amestec in viata oamenilor si nici nu accept sa se amestece careva in viata mea.
Daca ai cunoaste subiectul macar la nivel conceptual cu siguranta te-ai feri de asa-zisa magie "neagra". Anyway, nu exista magie neagra! Exista intentia!! Iar eu cu siguranta nu as vrea sa am de a face cu oameni cu intentii ca ale tale. Imi pari o persoana cu vibratie scazuta, motiv pentru care m-ai agitat prin aroganta si ignoranta ta!
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 24 Ian 2011, 15:35

Dar zodia spune totul: te hazardezi fara sa gandesti, sa simti sau sa cantaresti! Un studiu inainte nu ti-ar strica. Na, ca asta este un sfat! Poate ar trebui totusi sa mai asculti si pe altii, nu sa te arunci cu capul inainte si in gauri negre din care nu stii daca mai iesi. Iti place sa te joci cu focul? Nu vei avea pamant sa il stingi la un moment dat! Mai ales pamantul va fugi de tine cu atitudinea si reactiile tale.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Scrie răspuns