Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Un pic de ajutor as avea nevoie

Scrie răspuns
armin
Zodie: Varsator

Un pic de ajutor as avea nevoie

Mesaj de armin » 24 Iun 2010, 09:21

Buna dimineata,am si eu o mica-mare nedumerire. Nici unde nu am gasit o explicatie sau o asociere a cartilor ce arata facaturi,vraji,nici la LENORMAND si nici la GIPSY. Stie careva,poate sa ma lamureasca si pe mine? mersii :beg: :beg: :beg:

Sulis
membru Pro
Zodie: Varsator

Re: Un pic de ajutor as avea nevoie

Mesaj de Sulis » 24 Iun 2010, 15:17

Buna Armin,

vrajile sunt prostii. Sa fim seriosi, cartile Gypsy au 36 carti, e normal sa existe carti negative, pozitive si neutre in fiecare joc. Cartea "perfidie" este o carte de blocaje care in metodele antice era considerata ca si "vraja" pe langa alte carti negative ca si ghinion, moarte, adversar, etc. Dar...nu se stia pe vremuri ca moartea este un diagnostic, o boala, ca perfidia pe langa vaduva si moarte este cancer pentru o femeie ce atinga sani sau ovare, etc.
Cartile astea negative reprezinta blocaje, intarzieri in general. Uneori avem perioade mai grele, mai usoare, cand ne e rau gandim negativ si atragem mai multe lucruri negative (toate se tin lant). Corpul nostru contine un procentaj mare de apa, legea atractiei face ca prin gandire noi singuri atragem inspre noi TOT, exista cercetari facute. APA din noi.
Am vazut o escroaca care zicea ca o persoana draga mie era bolnava pentru ca avea vraji (o fi avut prin carti cartile de care spun, boala). Si sa nu ma mir, ca ea stia sa "desfaca". Daca nu ar exista "vraji" cum ar putea escroacele sa faca bani pe spinarea unor persoane mai slabe de inger? Sau cum ar mai castiga biserica? E o afacere, de obicei cand ti se spune ca ai vraji ori aia ce iti zice "stie sa desfaca" ori cunoaste ea pe cineva, iti da un nume. Cineva castiga acolo, se profita ca oamenii sunt creduli si de obicei doar cei cu probleme merg la ghicit, cand le e bine stau acasa.
Daca fiecare ar sti sa spuna persoanei respective, multumesc de incercarea facuta de "interpretare" dar nu pot sa va platesc. Exista "dreptul consumatorului". Ar disparea toate acele asa numite " medium" si ce nume isi mai dau si aceasta meserie ar fi respectata.

Nu cu cartile se poate vorbi de vraji, un preot il vad in masura sa vorbeasca daca are metode mai sigure decat cartile.
Sulis

Scrie răspuns