Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Psihanaliza gratis !

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Re: Psihanaliza gratis !

Mesaj de emma13 » 09 Oct 2010, 18:30

Dacă nu o face în scopul de a te ajuta şi înţeleg din ce ai scris că nu , cineva te analizează pe tine gratis, se concentrează să despice în 16 firul vieţii tale consumând în sensul ăsta timp şi energie pentru a nu fi obligat să-şi analizeze propria viaţă, probabil ştie deja că nu o să-i placă descoperirile de acolo :bye:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

dulceandra
membru
Zodie: Varsator

Mesaj de dulceandra » 27 Ian 2011, 11:12

Am si eu o problema am 21 de ani acus fac 22 si de mica am avut o problema mare cu concentrarea nici acum nu ma pot concentra la invatat si mai meru fac lucrurile cam superficial, ce ar trebui sa fac? . Si sunt foarte exploziva, vulcanica chiar uneori nu ma inteleg pe mine , ma judec ma critic , mi-am pierdut incredera in mine .Ce sa fac?
Rugăciunea îi ajută pe oameni să îşi tempereze mânia şi să fie mai puţin agresivi

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 27 Ian 2011, 19:15

Nu stiu ce sa faci,dar daca afli zi si mie ,ca m-ai descris perfect :hahaha: :hahaha: .ei,o mica diferenta la varsta de vreo 20 de ani :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

dulceandra
membru
Zodie: Varsator

Mesaj de dulceandra » 29 Ian 2011, 17:45

da interesanta , treaba nu am aflat inca si nici nu stiu daca am sa aflu vreo dat.
Rugăciunea îi ajută pe oameni să îşi tempereze mânia şi să fie mai puţin agresivi

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 10 Feb 2011, 09:09

Nu sunt psiholog,nu lua de buna ce-ti zic,e doar parerea mea,deoarece si eu am de multe ori ac iesiri..
Nu cred ca e lipsa incredere in tine,din contra,doar un om cu incredere in el...erupe.Ai o energie mare,stii ca poti multe,vrei sa realizezi multe dar sunt probleme.
Daca ai avea o ocupatie care sa-ti placa fff mult si un partener pe masura energiei tale,atunci toate astea ar fi pozitive,energia s-ar rasfrange in munca si relatie.
Probabil ca esti o fire pasionala,ceri mult si dai mult.
Dar in momentul in care...mergi cu scarba la servici/scoala,esti singura sau cu un partener indiferent/rece (chiar daca e baiat bun)....tu vei erupe,erupe nemultumirea,nefericirea.
Fa ceva ce-ti place,esti ffff tanara,poti incerca 10 meserii,gaseste omul cu energie la fel de mare ca a ta si.....nu vor mai exista izbucniri ci prosperitate.
Mai poti incerca si sport 10 ore pe zi,cazi lata apoi,nu erupi...dar nici happy nu cred ca vei fi ...... :bye:
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

Scrie răspuns