Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Psihanaliza gratis !

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Re: Psihanaliza gratis !

Mesaj de camycamycamy » 07 Mar 2010, 14:20

mica81 scrie:
**** VREAU SI YO Sfaturile Babesti á la Camy :hagirl:
:clapping: in sfarsit vrea cineva sfaturi,nu ghicit :clapping:
:ok: :hagirl:
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 07 Mar 2010, 17:21

:lol: :hagirl:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 07 Mar 2010, 18:26

mica81 scrie::lol: :hagirl:
Sunt buna!!!! :lol:
nici macar nu ti-am dat vreun sfat si te-am binedispus,razi in hohote :D

Asta da terapie !!! :hahaha: :hagirl:

Da`acu pe bune,poti sa ma intrebi ce vrei,dau sfaturi la cat se lasa gulasul pe cuptor sau cum scoti petele de ulei :lol: :haha:

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 10 Mai 2010, 16:52

Mai,fetelor e fff bine ca n-ati avut voi nevoie de sfaturi,dar acum am nevoie eu :hagirl: ,hai ca-s mare model pt fata unor prieteni care are 20 de ani si mi-a cerut acum parerea,dar eu...i-am dat-o corespunzator varstei mele,asa ca mi-ar prinde bine si niste sfaturi tineresti,sa nu invat cumva fata la rau :grin:

Deci....are 20 de ani si e cu unul de 2 ani,baiat putin mai mare,serios,pare baiat bun si simpatic,dar au o problema...nu fac sex.
Fata mea e o fiara dar cam timida la cap asta,iar baiatul......nu stiu ce are.
Impresia creata de el ar fi ca o iubeste,tine la ea,dar...chiar sa nu vada ca-i crapa capul pe motive hormonale???? :hahaha:
E tanara,energica si plina de viata,iar el pare la fel :P
Parerea mea datorata varstei actuale ar fi ca baiatul nu o doreste suficient,poate ii plac alte genuri,chiar daca ea e frumusica nu inseamna neaparat ca e genul care-i transmite ceva sexual.Noi "adultii" tot incercam sa-i deschidem fetei ochii,ca sigur prietenul are pe altcineva ..dar,ea,nu si nu.Ii crapa capul dar il iubeste prea mult.

Ce sfat sa-i dau eu copilei????
A,am uitat...prostuta mea mica e virgina :blush:
Hai,Scoob ca-i de varsta ta ,da-ti cu parerea ,ca nu pot sa-mi dezamagesc "fanii" si sa nu le dau un sfat :hagirl: :haha:

alexdyana
membru Pro
Zodie: Scorpion

Mesaj de alexdyana » 10 Mai 2010, 17:09

parerea mea ca nu il atrage sexual..e imposibil ca un barbat care are langa o fata de 20 de ani si care cik o place are o rel cu ea sa nu faca sex..si apoi are ea 20 de ani daca nu la varsta tineretii cand?lla 50 de ani?Sfatul meu sa discute deschis cu el(la o relatie de 2 ani ar trebui sa poti discuta orice cu partenerul) si daca omul nu vrea sex sa ii faca vant..Poate sunt pusa pe despartiri si mai radicala acum pentru ca m am despartit si eu recent de prietenul meu si ama asa un sictir pe barbati..dar sexul e important intr o relatie, nu cel mai important dar are partea lui ...nu se merita sa stea dupa un papa lapte timid :hagirl:

Ar mai fo o varianta ca el sa aiba o problema medicala si ca totusi sa dea o sansa relatiei sa discute deschis cu el..daca e ceva medical ii va parea rau ca s a desp de el pe motivul sexului.. :hagirl:

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 10 Mai 2010, 17:17

sau are el oaresceva probleme sau inhibitii. mna, tineretea cu ale ei valuri :D
Ieri este istorie.....Maine este mister...

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 10 Mai 2010, 18:02

alexdyana scrie:parerea mea ca nu il atrage sexual..e imposibil ca un barbat care are langa o fata de 20 de ani si care cik o place are o rel cu ea sa nu faca sex..si apoi are ea 20 de ani daca nu la varsta tineretii cand?lla 50 de ani?Sfatul meu sa discute deschis cu el(la o relatie de 2 ani ar trebui sa poti discuta orice cu partenerul) si daca omul nu vrea sex sa ii faca vant..Poate sunt pusa pe despartiri si mai radicala acum pentru ca m am despartit si eu recent de prietenul meu si ama asa un sictir pe barbati..dar sexul e important intr o relatie, nu cel mai important dar are partea lui ...nu se merita sa stea dupa un papa lapte timid :hagirl:

Ar mai fo o varianta ca el sa aiba o problema medicala si ca totusi sa dea o sansa relatiei sa discute deschis cu el..daca e ceva medical ii va parea rau ca s a desp de el pe motivul sexului.. :hagirl:
Baiatul e chiar medic,deci problemele medicale se exclud,in mod sigur ar fi constient de o problema medicala daca ar exista.

Ha,ha...ea saracuta e ca un copil mic care nu a papat niciodata ciocolata...poate trai fara ea,dar si cand gusta o data,sa vad cum nu-i mai dai dupa aia :hagirl:
E obisnuita sa aiba o relatie cu acest baiat fara sex si are incredere oarba in el,considera ca hotararea asta treb sa o ia el.

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 10 Mai 2010, 18:02

Dama de Trefla scrie:sau are el oaresceva probleme sau inhibitii. mna, tineretea cu ale ei valuri :D
:grin:

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 10 Mai 2010, 18:23

Hmmmm,adevarul e ca situatia e tare complicata,am intors-o si eu pe toate fetele,dar ....un sfat bun tot nu gasesc.
Dar hai sa fac o descriere mai clara....
ea.....frumoasa,extrem de prietenoasa si sociabila,dar f pudica,sta doar cu mama ei,care e mai in varsta ,tatal ei a murit acum cativa ani, impulsiva,incapatanata,orgolioasa si fff curtata de colegi.
Merge la chefuri ,se distreaza,dar totul pana la barbati...la capitolul asta e doar prietenul,indiferent cati masculi sunt in limba dupa ea,nu o intereseaza...e draguta cu ei,se poarta frumos,dar...nimeni nu se compara cu el,desi omul cu pricina nu o prea scoate din casa,ii mai tot timpul ocupat cu invatatul.
Dar ea e obisnuita deja cu asta,sustine ca el e perfectionist,ii place sa invete,chiar il invidiaza pt asta,ca ea ii mai superficiala.

In timp ce sriu,m-am gandit la ceva..poate el are impresia ca daca face sex cu fata treb si sa o ia de nevasta si chiar asta sa nu vrea,responsabilitati,bla,bla...iar ea,pe de alta parte stiu precis ca fuge de casatorie ca dracu de tamaie,e rebela si vede in casatorie pierderea independentei,nu vrea copii,nu-i plac copii.
Prietena mea,mama fetei e o femeie super,dar ar vrea sa-i vada casatoriti,nu de dragul casatoriei,ci fiindca ii este frica sa nu moara ca sotul ei si sa lase fata singura.

Hmm,poate ei doi fara sa stie fug de acelasi lucru,iar jena ii tine deoparte de o discutie pe tema asta.
Cred ca cea mai mare problema a lor e necomunicarea.
Si faptul ca el sigur are pe alta....binenteles :hagirl: :hahaha:

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 10 Mai 2010, 18:55

nu e normal ca dupa doi ani impreuna sa nu faca sex la 20 de ani. mai ales in ziua de azi cand se mananca pe paine la greu prin randurile tinerilor :grin:
e la "moda" si esti "cool" daca incepi cat mai repede :hahaha: (te crucesti ce auzi si vezi prin liceele din ziua de azi...pardon, chiar si prin scoala generala)

ori tipul ii prea timid si/sau virgin, ori nu ii plac fetele. nu se poate ca in doi ani sa nu ii faca capul calendar cu dorinta lui de intimitate. de obicei baietii sunt cei insistenti si care pun conditii (pardon, adolescentii)
iar faza cu luatul de nevasta...e prea de tot.
desi exista varianta sa provina dintr-o familie cu o alta preferinta religioasa (diverse secte, pocaiti etc). stiu ca in randul lor (sper sa nu jignesc pe nimeni aici) se prefera inca ca fetele sa ramana virgine pana la casatorie, sau actul sexual implica casatoria automat. de aceea majoritatea se si casatoresc repede repejior

cred ca rezolvarea e discutia deschisa intre ei. si pe urma concluziile
Ieri este istorie.....Maine este mister...

Scrie răspuns