Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Psihanaliza gratis !

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Psihanaliza gratis !

Mesaj de camycamycamy » 06 Mar 2010, 16:10

DE CE TE-AR PSIHANALIZA CAREVA GRATIS??
De curand m-am mirat cand m-am trezit "consultata" pe gratis de catre niste prieteni de-ai mei ,e adevarat,e magulitor,dar nu inteleg motivul......
Ba sunt usuratica,ba prea loiala,ba mor de foame,ba servici stabil,ba cu dezamagiri dezastroase ba nepasatoare. :hagirl:
Poate sunt ceva din toate astea,poate nimic,oricum nu are importanta cum sunt eu decat pt mine.Iar in ochii mei sunt ok !! :hagirl:
Am o intrebare,daca vrea careva sa raspunda ar fi super,daca nu,nu-i suparare.
Va place comportamentul/actiunile/viata voastra sa fie "tocate"marunt de cei din jur?
V-ar place sa povestiti cu incredere ceva iar apoi sa vedeti ca sunteti analizati,in loc de un sfat bun,prietenesc ,cinstit si direct sa va treziti psihanalizati?

Si,mai ales,de ce ar face o persoana chestia asta?De ce si-ar pierde timpul analizandu-ti viata?
Ultima oară modificat 16 Mai 2010, 00:05 de către camycamycamy, modificat 1 dată în total.
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

camycamycamy
membru Pro

Re: Psihanaliza gratis !

Mesaj de camycamycamy » 06 Mar 2010, 16:13

Dau eu si primul raspuns :hagirl:

Poate asta ii este meseria si esti un soricel de laborator simpatic :nyam:
Un fel de Freud junior,dar la fel ca si seniorul (si ala tot geniu de altfel !!!!!!) se va chinui degeaba vreo 30 de ani si tot in ceata o sa ramana :hahaha:

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 06 Mar 2010, 16:15

Sa fiu oare eu soricelul ptr prietenii astia ai mei??? :dontknow:

Daca aveti vreo idee,raman recunoscatoare si platesc in ....ghicit :lol: :hagirl:

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 06 Mar 2010, 17:00

in primul rand tu esti vinovata ca esti prea deschisa, chiar si fata de prieteni. se stie de cand lumea si pamantul, ca noi, oamenii, nu vedem barna din ochii nostrii dar paiele celorlalti ne sar in ochi mai ceva ca reducerile din magazine.
eu am invatat sa fiu discreta, sa mai imi tin de gura asta care are personalitate proprie si sa imi vad de ale mele. fara "permisiunea" nimanui, fara sa ma confesez la nimeni. si am numai si numai de castigat. nu de alta, dar si cel mai bun prieten, din prea multa bunavointa, sunt situatii cand mai mult rau face.

ca doar noi toti avem pareri, avem ceva de completat si analizat la interlocutorii nostri, nu?

parerea mea... ciocu` mic si zi ca ei si fa ca tine. in cea mai mare discretie posibila ;)

PS: astept ghicitul :P :lol: :lol:
Ieri este istorie.....Maine este mister...

whisper
membru Pro
Zodie: Gemeni

Mesaj de whisper » 06 Mar 2010, 18:27

Mereu o sa se gaseasca cineva care sa te eticheteze,care sa te critice..dar sti ce?nu trebuie sa le acorzi importanta...nu conteaza ce parere au ceilalati despre tine,atita timp cit tu doar tu sti cum esti intr-adevar.
We don't love to be loved; we love to love!

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 06 Mar 2010, 22:13

Dama de Trefla scrie:in primul rand tu esti vinovata ca esti prea deschisa, chiar si fata de prieteni. se stie de cand lumea si pamantul, ca noi, oamenii, nu vedem barna din ochii nostrii dar paiele celorlalti ne sar in ochi mai ceva ca reducerile din magazine.
eu am invatat sa fiu discreta, sa mai imi tin de gura asta care are personalitate proprie si sa imi vad de ale mele. fara "permisiunea" nimanui, fara sa ma confesez la nimeni. si am numai si numai de castigat. nu de alta, dar si cel mai bun prieten, din prea multa bunavointa, sunt situatii cand mai mult rau face.

ca doar noi toti avem pareri, avem ceva de completat si analizat la interlocutorii nostri, nu?

parerea mea... ciocu` mic si zi ca ei si fa ca tine. in cea mai mare discretie posibila ;)

Eu sunt cum sunt eu...deschisa,orice altceva ar insemna ca sunt falsa,ipocrita si sa fac ce???Sa salvez aparente???NUUUUUUU,eu cred ca cei care te diseca nu sunt prieteni,punct.
Uite,acum vin de la ziua unui adevarat [prieten care....nu ar fi prietenul meu daca as indrazni sa ma schimb cu ceva,toxcmai asta iubeste la mine,sinceritatea dezarmanta :hahaha: :hagirl:

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 06 Mar 2010, 22:15

Aaaa,la subiectul asta poate intra si aia cu studii de specialitate,dar daca nu eu va stau la dispozitie cu SFATURI BABESTI LA ORICE PROBLEMA !!!! :hahaha:

nU GLUMESC,APELATI CU INCREDERE LA BABETT! :hagirl:

camycamycamy
membru Pro

Mesaj de camycamycamy » 06 Mar 2010, 22:20

Dama de Trefla scrie:

Suna imbecil sau infantil daca iti spun sincer ca eu nu am analizat pe nimeni???si nici judecat??m-am bucurat de bucuriile lor si am participat la tristeti,punct.

:hahaha: Normal ca iti dau in carti,eu am vrut de mult sa fac asta,dar tu ai zis ca esti happy,atunci de ce sa iti dau???
savureaza fericirea si vino doar daca sunt dubii (sper sa nu fie cazul ) :)

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 06 Mar 2010, 23:33

pai da daca ai chef si rabdare, vezi ce iasa. asa, de curiozitate :D
poate de data asta arata fericirea mea ;)
Ieri este istorie.....Maine este mister...

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 07 Mar 2010, 00:53

hmmm, pai draga Camy , aici poate intrvenii un pic si zodia ... si eu sunt tot berbeaca si tot cam gura sparta sunt ( in ceea ce ma priveste personal; secretele altora raman strict acolo unde le e locul )! bineanteles ca nu odata am avut de pierdut, sau am fost judecata .... si nu odata am zis GATA, tac chitic si viata mea ramane o carte inchisa pt public. insa nu defiecare data mi-am tinut de cuvant in privinta asta.

cred ca neputem modela caracterul/ modul de a fi sau a ne comporta, insa nu-l putem schimba in totalitate!

decat sa ma transform intr-o pers inchisa , secretoasa doar de frica de a nu fi ranita, sau ca altii sa nu profite ... , mai bine raman eu insami. oricum eu cred ca fiind un pic mai Open, poti avea si un avantaj : vezi de cine sa te feresti next time in cazul in care ai fost "muscata".... ;)

**** VREAU SI YO Sfaturile Babesti á la Camy :hagirl:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

Scrie răspuns