Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Filme

Scrie răspuns
felicia
membru
Zodie: Fecioara

Re: Filme

Mesaj de felicia » 03 Sep 2009, 01:01

eu,de fiecare data,cand am ceva pe suflet,si ma simt undeva f.jos,ma uit la dirty dancing-sar peste dialoguri,si nu ma plictisesc vazindu-i cum danseaza.si ii vad de cand a aparut filmul si daca as putea,cred ca si pe patul de moartea m-as uita,daca nu ma ia tanti cu coasa,din scurt.poate fac cu ea un ultim dansa-cu coasa...

Tzadde
Antares
Zodie: Sagetator

Mesaj de Tzadde » 03 Sep 2009, 04:27

Sigur n-ai fost atacata energetic? Daca da, ai o stare in care intr-o ora te simti bine, dar in alta incepi sa te simti groaznic si din punct de vedere clinic si psihic esti considerata sanatoasa... Poti avea transpiratii abundente si te simti uscata in interior, sa ai greatza din nimic, abia te tii pe picioare... la acestea se adauga si gandurile negre.
Daca ai astfel de simptome, cunosc pe cineva care te poate scapa de atacul energetic.
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Mesaj de jr_fairy » 03 Sep 2009, 16:55

Tzadde scrie:Sigur n-ai fost atacata energetic? Daca da, ai o stare in care intr-o ora te simti bine, dar in alta incepi sa te simti groaznic si din punct de vedere clinic si psihic esti considerata sanatoasa... Poti avea transpiratii abundente si te simti uscata in interior, sa ai greatza din nimic, abia te tii pe picioare... la acestea se adauga si gandurile negre.
Daca ai astfel de simptome, cunosc pe cineva care te poate scapa de atacul energetic.
Tzadde!! Abia astept sa vorbesc cu tine...
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 04 Sep 2009, 05:36

Ca sa fim on-topic...
As vrea sa amintesc de un film clasic, "Zbor deasupra unui cuib de cuci", in original One Flew Over the Cuckoo's Nest, facut in 1975, regizat de Milos Forman, jucat de Jack Nicholson, Danny DeVito, Christopher Lloyd... si alti actori buni... E un deliciu artistic filmul, desi e vorba despre lucruri triste. In fond, e o drama...
O sa tin minte filmul asta pentru multa vreme, datorita finalului sau...

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 08 Sep 2009, 04:51

Little Ashes, pentru cei care vor sa vada o poveste ciudata de dragoste bazata pe viata reala a unor oameni din trecut... si trebuie sa fii foarte deschis la minte ca sa-l poti vedea pana la capat...

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 09 Sep 2009, 20:45

Un film foarte puternic este Die Welle, bazat pe o intamplare din viata reala...

catwalk
membru
Zodie: Scorpion

Mesaj de catwalk » 11 Sep 2009, 19:17

si trebuie sa fii foarte deschis la minte ca sa-l poti vedea pana la capat...
Little Ashes, pentru cei care vor sa vada o poveste ciudata de dragoste bazata pe viata reala a unor oameni din trecut... si trebuie sa fii foarte deschis la minte ca sa-l poti vedea pana la capat...
asta inseamna ca sunt deschisa la minte... :) l-am vazut pana la sfarsit. dar mi s-a parut nu ciudata cat infinit de trista dragostea lor.
tzadde, nu am blamat nimic din film, nici din viata; iubirea e iubire... cand spuneam ca nu m-am dumirit ma refeream numai ca m-a surprins povestea, nu mi-l imaginam pe pattinson in rolul ala... stiam ca dali a iubit-o pe gala, habar nu aveam de el si garcia lorca... am luat filmul intr-o doara si sincer nu ma asteptasem sa ma impresioneze atat.
sunt putin obosita. am avut cursivitate in mesaj?
sângelui meu răzvrătit îi rămân rădăcină, devenind copacul absurd de care-ţi vei rezema, nopţile, dorul lelii...

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 11 Sep 2009, 20:22

Am inteles ce ai zis in mesaj, sa stii ca si pe mine m-a surprins Pattinson in rolul acela. Si l-a jucat chiar bine. Cred ca e treaba regizorului sa scoata ce-i mai bun din actori, nu numai treaba actorilor. Intelegi ce vreau sa zic, nu?
Cat despre blamare si alte cele... eu sunt departe de asa ceva, iar cei care ma cunosc stiu asta... Ziceam ca e ciudat doar fiindca mi s-a parut deosebita de alte povesti. Eu nu caut mereu sensul rau al unui cuvant, de obicei ma uit la partea plina a paharului.

catwalk
membru

Mesaj de catwalk » 11 Sep 2009, 22:05

e deosebita de alte povesti. au jucat bine. si pattz, si ceilalti, care i-au facut pe lorca si pe bunuel... le-am vazut tremurul inimii. cred ca de asta nu am putut spune din prima cum m-a facut filmul asta sa ma simt.
cat despre partea plina a paharului, ei bine, inchin pentru ea :drinks:
ma bucur de cunostinta, tzadde.
sângelui meu răzvrătit îi rămân rădăcină, devenind copacul absurd de care-ţi vei rezema, nopţile, dorul lelii...

catwalk
membru

Mesaj de catwalk » 23 Sep 2009, 22:26

daca nu ati vazut, uitati-va la "the boat that rocked". nu e rau deloc.

Scrie răspuns