Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

O VIATA CU PROBLEME

Scrie răspuns
baluni
Zodie: Scorpion

O VIATA CU PROBLEME

Mesaj de baluni » 22 Iul 2012, 13:23

Salutari tuturor membrilor acestui forum.
Ma numesc Peltea Daniel, m-am nascut in data 15.11.1963 in jurul orei 10.30, in Medgidia, unde locuiesc si in prezent.
Sunt intr-o situatie foarte grea si nu inteleg de ce.Sunt un om echilibrat, cinstit si cu respect.
Ca orice om, mi-am dorit sa am o familie fericita si un trai decent, dar se pare ca in ciuda eforturilor mele acest lucru nu s-a realizat.In anul 1987 m-am casatorit fortat de faptul ca partenera mi-a dezvaluit ca este insarcinata.Dupa trei ani de casnicie constat ca sotia era indragostita de un alt barbat si s-a terminat cu un divort. Am incercat de trei ori sa-mi refac viata, traind in concubinaj de teama de a nu ajunge iar la tribunal, dar nu am reusit, de fiecare data acelasi motiv, un alt barbat in viata partenerei.Nu mai inteleg nimic, am intalnit in viata patru femei usuratice sau eu am o problema si vreau sa mentionez ca nu sunt o fire calma si nu suport violenta.In concluzie,din efortul depus de mine timp de 25 ani nu m-am ales cu nimic, ba mai rau si acum mai platesc rate la banca pentru ultima relatie care am avut-o. De un an m-am intors in casa parinteasca unde mi-am luat inima in dinti si am zis ca a sosit momentul sa muncesc pentru mine si pentru casa mea. Dar si de aceasta data ghinion, dupa 29 de ani de munca in domeniul tehnic am ajuns somer. Sunt ca o corabie in deriva, nu mai am nici macar o idee, nu stiu ce sa mai fac, nu-mi pot acoperi datoriile, mi-e teama ca maine nu mai am o paine sa mananc in conditiile in care castigam 3000 lei pe luna.
Oare acesta este destinul vietii mele, singuratate si saracie ?
Poate cineva sa-mi deschida ochii, sa-mi dea o speranta ?

Va multumesc din suflet, pentru ca atat mi-a mai ramas !

Scrie răspuns