Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Continua ideea, varianta XXL

Diverse jocuri interactive.
Scrie răspuns
4anna
membru Club

Re: Continua ideea, varianta XXL

Mesaj de 4anna » 02 Dec 2008, 00:39

era deja in fata liftului, cand realiza brusc absurditatea aceastei reactii. la urma urmei si ea avea secretele ei, bine ascunse in "micuta" valiza.... hhmmmm....oare Mark ce ar spune daca ar sti de pasiunea ei mistuitoare de a fura nimicuri de prin magazine???....se relaxa si isi zambi siesi cu intelegere. si inainte de a se intoarce cu zambetul inca luminandu-i intreaga fata pentru a i se arunca in brate facu o miscare gresita si isi agata tivul pantalonului in tocul cui al pantofului ei pretins elegant. se impiedica si cazu, intinzandu-se cat era de lunga, pe hol in fata liftului ...iar pe el il auzi suspinand, in timp ce trantea usa in urma lui......

Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Mesaj de Mihnea » 24 Dec 2008, 15:29

Secundele treceau una dupa alta. Sharon simti ca o ia somnul, mai ales ca statea intinsa de ceva timp pe jos. Se ridica usor si aduna ganditoare continutul posetei ce se revarsase pe jos. Un ruj, inca un ruj, si inca un ruj... Nici ea nu stia de unde se stransesera atatea rujuri in poseta ei (isi aminti ca ieri fusese la un magazin de cosmetice). Se trezi brusc din visare cand o trompeta rasuna cu putere, chiar langa capul ei. In fata ei erau cativa copii, probabil colindatori de Craciun.
- Primiti cu colindul? intreba unul aflat mai in fata.
Sharon se uita in jurul ei, apoi zambi si incuviinta din cap. Urma un scurt moment artistic, ce avu darul de a o trezi de-a binelea, apoi darui zambind cate un ruj fiecaruia din copilasi.
Tempus est optimus iudex.

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 30 Ian 2009, 00:21

Se uita putin incurcata in urma copiilor si se intreba oare unde vor ajunge rujurile ei...pe care si le dorise de ceva timp.
"nu-i nimic, iau altele" isi zise ridicand din umeri cu o miscare brusca. Abia acum se trezi cu adevarat....Miscarea brusca ii provoca o durere ascutita in umar si cobora fulgurant pana in degete, ca un fulger. Nu-si putu opri un mic tipat de durere.
Mark, din spatele usii inchise, inca mai astepta sa sune si la el copii veniti cu uratul. Ar fi vrut sa ii vada zambind si sa le dea din portocalele si dulciurile ce le avea in casa pentru sarbatorirea Craciunului cu Sharon. Stia ca-i plac dulciurile, in special ciocolata si portocalele, asa ca facuse provizii serioase. Se ridica de langa usa, usor amortit de la stat turceste si se gandi ca poate o portocala l-ar face sa se simta mai bine. Abia se ridica si inainte de a se indeparta auzi un tipat scurt de partea cealalta a usii. "Sharon?" "cum? inca n-a plecat?" se intreba contrariat in timp ce simti sangele urcandu-iin obraji si o ciudata senzatie de bucurie amestecata cu panica.
Ieri este istorie.....Maine este mister...

sklipi
Zodie: Rac

Mesaj de sklipi » 30 Ian 2009, 12:32

Deschise repede usa sa vada ce s-a intamplat.Intre timp Sharon se ridica ,se scutura si se gandi: uofffff ce inseamna sa nu mai faci miscare...toata ziua cu fundul in masina , acum mi se pun carcei si cand ma intind un pic...de maine imi fac abonament la sala!...dar pana atunci ...sa ma intorc la Mark, m-am purtat copilareste, si nici macar un cadou de craciun nu i-am dat...dar...stiu!, stiu ce il va bucura mult!!!!...si in timp ce se gandea la cadoul pe care il va oferi, se indrepta catre usa apartamentului si se pregati sa loveasca cu puterere (de entuziasm bineinteles) dar tocmai in acel moment Mark deschise usa si primi lovitura generoasa a lui Sharon ce se vroia doar un ciocanit mai puternic in plina fata!...acesta gandindu-se:"Doamne dar ce am mai facut de data asta" cazu pe spate , norocul lui a fost ca in acel moment motanul cu care se batuse, vazand ca Mark vrea sa deschida usa se gandi sa o zbugheasca afara si l-am prins exact intre el si gresia de pe hol.In acel moment pisica scoase un urlet de disperare caci isi vazu motanul pe post de perina, veni langa el si muscandu-l de coada se teleportara in gradina din fata blocului.Sharon ingrozita de ceea ce a facut se apleca asupra lui, il intreba daca e bine apoi apucandu-l de restul de tricou il azvarli direct in pat(se vede ca numai gandul ca isi va face abonament la sala si va trage de fiare i-a marit inzecit puterile)il lega cu catusele de pat si i-a spus:" scumpule iarta-mi reactia de adineaori " si spunand asta ii trase blugii de pe el lasandu-l in pijamalele cu fluturasi roz(de...nu isi platise intrezinerea si era cam frig in apartament),se duse in baie apa butonul interzis , lua un bici din care mai taie un pic...apoi..
"Nimeni nu ne poate face sa ne simtim inferiori fara permisunea noastra" -E. Roosevelt

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 04 Noi 2009, 23:32

.... lua un scaun si se aseza pe el "barbateste", cu o mana pusa pe spatar si cu cealalta se juca cu biciul aparut asa...din senin.... in palma ei delicata. nu ii venea sa-si creada ochilor!! Imposibil, gandi Sharon in timp ce incerca sa-si ascunda hohotul de ras, ma asteptam la orice, numai la pijamale cu fluturi roz ...nu! va trebui sa-l iau incet, oare??
Incerca sa se abtine de la orice comentariu ce ar fi parut rautacios, si cu o voce grava.....joasa ii explica calm, barbatului ramas perplex cu ochii tinta la biciul din mana ei.
- Mark, m-am cam saturat de ......
Ieri este istorie.....Maine este mister...

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 17 Apr 2010, 13:20

...............ezitari,indoiei si "butoanele" tale.Treci odata la actiune ca ne prinde Revelionul :lol:
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

Scrie răspuns