Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Continua ideea, varianta XXL

Diverse jocuri interactive.
Scrie răspuns
Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Re: Continua ideea, varianta XXL

Mesaj de Mihnea » 03 Iul 2008, 14:12

-Madre, e cel pe care ti l-am facut cadou de ziua ta, acum 5 ani? spuse Mark induiosat.
-Da copil rau ce esti, puzzle cu 2000 de piese... de atunci tot muncesc la el... asa ca am zis ca ma mut la tine, pana il terminam impreuna.
Karla facu ochii mari. Ii trecu prin minte viziunea a inca cativa ani, in care toti stateau aplecati peste acele piese mici, incercand sa compuna imaginea unui pinguin ce pasea agale pe gheata, asa cum arata capacul cutiei...
Tempus est optimus iudex.

jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de jemilia » 03 Iul 2008, 17:25

Un fior puternic ii trecu , Karlei prin corp, avea in minte imaginea aceea de cosmar si nu-i venea sa creada! Isi intorsese privirea manioasa catre cei doi care o priveau ca ochii mari ca de copil, ochiul stang i se zbatea nervos ca la un psihopat...si incepu sa zbiere...

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 03 Iul 2008, 19:56

-2000??? Nu pot sa cred... de ce nu 3000, sau 5000? Sa stam toata viata dupa nenorocitu' asta de pinguin?
Se uita cu coada ochiului la cutie, apoi adauga:
-Si nici macar nu-i de-ala imperial, ia uite ce piticanie...
-Era la reduceri, spuse Mark timid.
-Cred si eu... pana nu-l termini, adio cafea si cozonac.

Lara

Mesaj de Lara » 03 Iul 2008, 21:22

Se rasuci pe calcaie si iesi trantind usa .
-Ce-a fost asta?intreba Linda .Nu apari la serviciu de 3 zile,lasi nerezolvate o seama de dosare,nu raspunzi la telefoane si ne lasi sa ne framantam din cauza ta.
Furia ii crestea pe masura ce enumera capetele de acuzare impotriva bietului Mark .Incerca sa se stapaneasca si,cu o voce suspect de calma ,continua:
-Dar aflu de la Jack ca ai fost intr-o mica vacanta!Iar acum te gasesc incercand sa alimentezi industria revistelor interzise celor minori...

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 26 Oct 2008, 02:37

- Madre, ai dreptate, spuse Mark incet. Trebuie sa ma apuc de treaba, asa nu mai merge. O sa iau taurul de coarne. Privirea i se opri involuntar pe sticluta de pe masa, pe care scria Red Bull.
- Asa sa faci, spuse Linda indreptandu-se spre usa. Am o intalnire importanta, trebuie sa plec. Vin cei de la cablu...
Ramas singur, Mark incepu sa gandeasca.

jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de jemilia » 26 Oct 2008, 09:02

-"Daca beau acum sticla asta de Red Bull, o sa ma pun imediat pe picioare, o sa-mi revina energia , si atunci sa vada Karla ce taur sunt eu...!" Mark a dat intr-o clipa sticla pe gat, si incepu sa simta cum prinde aripi...

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 26 Oct 2008, 10:04

Simtea sangele cum ii clocotea in vene. Isi aduse aminte de cursurile facute prin email, in care invatase despre efectele gandirii pozitive. Pot face orice, isi spuse. Sunt destept. Sunt puternic. Sunt bun. Cel mai bun. My name is Bond. James Bond.
Se imbraca rapid, cu moralul super ridicat. Infrigurat, cauta cheile de la masina. Isi aduse aminte ca de fapt nu avea masina. Bombani ceva la adresa cursurilor, apoi se uita cu drag la imaginea proprie reflectata in oglinda mare din hol. Cuvantul Superman aparea scris cu litere mari, pe tricoul lui favorit. Pentru Mark incepea o noua zi.

angi01
Angel
Zodie: Capricorn

Mesaj de angi01 » 26 Oct 2008, 12:05

Dar uitandu-se mai atent la inscriptia tricoului,reflectat in oglinda,constata ca lipsea o litera.si anume "u".
"-Probabil la spalat s-o fi stres"-gandi cu voce tare."Saraca Linda,s-a chinuit sa scoata pata de sos de rosii de la ultima cina servita in oras".
Moralul super ridicat ii dadea de furca acum.Nu stia daca sa scoata tricoul si sa-l schimbe cu acela pe care era inscriptionat "Batman" sau sa-l lase pe asta cu "S perman", dar care avea lipsa o litera...
Angi

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 26 Oct 2008, 12:36

Ca intotdeauna cand era pus in fata unei alegeri dificile, Mark lua zarul si-l arunca cu forta. De fapt, cu prea mare forta, deoarece acesta iesi direct pe fereastra. Mark clipi de cateva ori, nevenindu-i sa creada, privind la fereastra prin care tocmai zburase ghidul sau nedespartit. Convins ca este vorba despre vointa divina, isi lua o geaca peste tricou, acoperind atent cuvantul dubios. Privi insa cu grija la literele imprimate pe spate, "Make sex not war". Erau toate.

angi01
Angel
Zodie: Capricorn

Mesaj de angi01 » 26 Oct 2008, 13:03

"Make sex not war"."Make sex not war"."Make sex not war". Erau toate,intr-adevar,insa lui ii lipsea ceva ca sa dea curs indemnului...
-Hmm, :hmm: :hmm:
Angi

Scrie răspuns