Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

coincidenta sau destin

Discutii despre experiente ce nu pot fi explicate stiintific.
Scrie răspuns
carmenpantiru
Zodie: Fecioara

coincidenta sau destin

Mesaj de carmenpantiru » 02 Ian 2012, 20:52

As vrea sa va spun si eu de o coincidenta ( de o bucata de timp se petrec multe coincidente in viata mea , care nu-mi dau seama ce inseamna, dar acum va spun numai una) :
Mergeam pe strada. Masinile treceau una dupa alta. Deodata imi atrage atentia numarul unei masini : ( e un exemplu, ca nu mai stiu exact nr . masinii) 1-B- AAA. Mai merg o bucatica de drum si vad alta : 1-B-XXX. Pana atunci nici nu am bagat de seama ca exista si astfel de numere. Si zic in sinea mea : daca mai vad una , inseamna ca astazi am noroc. In aceeasi zi, cateva ore mai tarziu fac cunostinta cu un tip cu masina cu nr. 1-B- MMM. De atunci sunt impreuna cu acea persoana.Ce a fost asta ? Imi poate expica cineva?

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Re: coincidenta sau destin

Mesaj de lumininita » 13 Ian 2012, 21:50

buna ,da se poate ca sa fi simtit ceva fara sa iti dai seama ,oameni pot vedea multe doar ca poate nu bagam de seama toare ,in locul tau as-i fi mult mai atenta la multe multe amanute ,ex ,vise ,la atingerea obiectelor ,incearca mai multe ,nu da inapoi , incearca sa citesti si tu in carti ,poate ai ceva un dar ,dar inca nu-ti dai seama :bye: :shock:

Scrie răspuns