Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

telepatia

Discutii despre experiente ce nu pot fi explicate stiintific.
camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Re: telepatia

Mesaj de camycamycamy » 16 Mar 2010, 17:41

stardeco22 scrie:am citit ceea ce ati descris voi.Pt mine se manifesta altfel,chiar am tinut cont ,pt ca mi se parea de fiecare data ca este o coincidenta.Pur si simplu imi trecea prin minte imaginea sau numele unei persoane,pe care nu am mai vazut-o demult si dupa o zi,doua,ne intalneam sau vorbeam la telefon cu respectiva persoana,ele fiind cele care ma cautau.Cum pot sa interpretez?Eu sunt cea care doresc sa comunic cu ele si astfel le atrag?E o obsesie a mea pentru trecut?
Woow,bine ca nu sunt singura !!! si eu am o obsesie pt trecut,clar de tot,ca mai tot timpul mi se pare ca vad niste ochi cunoscuti :hagirl:
Da`la mine e usor de explicat...varsta si nu prea mai vad
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 16 Mar 2010, 23:28

varsta??? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Musette

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 17 Mar 2010, 00:43

Ce ??????Razi de varsta mea??? :hahaha:

Si ce daca esti mai tinerica.......treb sa razi de ai batrani???? :hagirl: :lol:
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

lil.isis
Zodie: Rac

Mesaj de lil.isis » 17 Noi 2011, 06:43

ionelia daniela scrie:pt mine telepatia nu este un lucru usor...de cele mai multe ori percep gandurile negative mai mult decat pe cele pozitive si trec prin emotii groaznice atunci cand percep starile celorlalti si mai am si darul de a vede fel si fel de imagini care se adeveresc a fi reala...stiu cand primesc un sms de la iubitul meu de cand incepe sa se gandeasca ca vrea sa-l trimita...si am incercat sa vad daca pot influenta gandurile cuiva de la distanta si credeti-ma ca mi-a iesit...voi ce parere aveti?este doar telepatie sau mai mult de atat? ;)

Sincer , nu am citit tot ce au scris toti cei de aici , insa eu am citit o carte despre experimentul care la-i facut tu ..se numeste parapsihologie..citeste mai multe pe internet.trebuie sa fie ceva care te intereseaza..si intr-adevar...cu puterea mintii poti face orice ...daca intr-adevar vrei si ai "har" ...harul e defapt , tot creierul nostru...ca saracul , daca s-ar folosi macar 80 % din el am muta muntii din loc si am crea lumi paralele:)), dar nue sa fie.

chestia cu sms-urile , e adevarata ...si eu cu sotul meu suntem la fel ..ma gandesc la el , zic sa il sun sa vad ce face , iau telefonul in mana si multe ori nu apuc sa il apelez caci suna el inainte:)...alt exmplu ar fi : de multe ori , stau si ma gandesc , oare eu ii citesc lui gandurile sau el mi le citeste pe ale mele,caci sunt f multe lucruri care la gandesc , de multe ori in casa cu el , dar nu ma ostenesc sa le spun ,lucruri care nu au mare valoare , dar nu apuc sa le termin in gandul meu caci le spune el deja.
O experinta care m-a lasat cu gura cascata:sotul lucreaza mai mult de noapte , asa ii este serviciul.la timpul respectiv a tras tare cu serviciul pt niste ore suplimentare si chiar ii duceam lipsa foarte mult:in casa , in gospodarie si ...in alte scopuri :D daca ma intelegeti...Ajunsese acasa la 7 dmineata , de abea rasarise soarele , iar mie imi sunase ceasul sa a trezesc sa ma duc la munca.S-a pus in pat .Eu in fata patului , aveam o oglinda.Punandu-mi cercei ma gandeam la cat de mult imi lipseste si de cat de mult ma gandesc la noptile in care le pierdeam impreuna numai noi doi.Ma jur ca nu am vorbit asta cu voce tare...Ia sotul se trezeste mormaind :si eu ma gandesc , iubita, la acelasi lucru...Si l-am intrebat la ce se gandeste ..si mi-a confirmat cu ceea ce gandeam eu..Asta da telepatie..Este si chestia asta de formare a cercului yin si yang...

Scrie răspuns