Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

telepatia

Discutii despre experiente ce nu pot fi explicate stiintific.
ionelia daniela
membru
Zodie: Gemeni

telepatia

Mesaj de ionelia daniela » 01 Feb 2009, 00:39

pt mine telepatia nu este un lucru usor...de cele mai multe ori percep gandurile negative mai mult decat pe cele pozitive si trec prin emotii groaznice atunci cand percep starile celorlalti si mai am si darul de a vede fel si fel de imagini care se adeveresc a fi reala...stiu cand primesc un sms de la iubitul meu de cand incepe sa se gandeasca ca vrea sa-l trimita...si am incercat sa vad daca pot influenta gandurile cuiva de la distanta si credeti-ma ca mi-a iesit...voi ce parere aveti?este doar telepatie sau mai mult de atat? ;)

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: telepatia

Mesaj de jr_fairy » 02 Feb 2009, 23:22

Telepatie. :)
Depinde si cum ai incercat sa trimiti ganduri la distanta. Daca doar prin concentrare mentala sau si vizualizare, atunci deja devine altceva.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

ionelia daniela
membru

Mesaj de ionelia daniela » 04 Feb 2009, 14:48

nu este neaparat sa incerc...sunt chestii pe care pur si simplu le vad sau le simt....tu ce crezi ca este?chiar imi doresc sa aflu raspunsul tau :)

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 04 Feb 2009, 19:02

Atunci eu as considera ca este telepatie. Poate ma insel, dar din ce am citit pana acum, atunci cand si vizualizezi si iti impui tu sa trimiti anumite ganduri, senzatii, perceptii, etc apar alte fenomene. Eu pana acum nu am atins practic prea mult acest subiect, eram constienta de existenta telepatiei si de asta am si neglijat ideea. Dar incerc sa aprofundez vizualizarea. Ce e drept, nu am feedback decat in vise, deoarece experimentez pe persoane aflate la departare si cu care nu mai pastrez legatura.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

ionelia daniela
membru

Mesaj de ionelia daniela » 04 Feb 2009, 23:28

pai si pe apropiati de ce nu incerci?eu consider ca toti avem aceste chestii extrasenzoriale pe care le putem dezvolta daca vrem sau nu..bine fericiti cei care se nasc cu ele"deschise"...prin antrenament vei reusi...poate nu ti-ai dorit indeajuns pana acum acest lucru

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 06 Feb 2009, 16:52

Apropiatii mei sunt oameni cam sceptici, ca sa nu ii numesc pe toti comozi. Iar cand mi-au confirmat ca nu doresc sa fie "materialul" experimentelor mele, am luat decizia lor ca atare si nu vreau sa intervin intr-un mod brutal in sfera lor. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

stardeco22
membru

Mesaj de stardeco22 » 04 Oct 2009, 13:21

am citit ceea ce ati descris voi.Pt mine se manifesta altfel,chiar am tinut cont ,pt ca mi se parea de fiecare data ca este o coincidenta.Pur si simplu imi trecea prin minte imaginea sau numele unei persoane,pe care nu am mai vazut-o demult si dupa o zi,doua,ne intalneam sau vorbeam la telefon cu respectiva persoana,ele fiind cele care ma cautau.Cum pot sa interpretez?Eu sunt cea care doresc sa comunic cu ele si astfel le atrag?E o obsesie a mea pentru trecut?

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 18 Oct 2009, 23:23

stardeco22 scrie:am citit ceea ce ati descris voi.Pt mine se manifesta altfel,chiar am tinut cont ,pt ca mi se parea de fiecare data ca este o coincidenta.Pur si simplu imi trecea prin minte imaginea sau numele unei persoane,pe care nu am mai vazut-o demult si dupa o zi,doua,ne intalneam sau vorbeam la telefon cu respectiva persoana,ele fiind cele care ma cautau.Cum pot sa interpretez?Eu sunt cea care doresc sa comunic cu ele si astfel le atrag?E o obsesie a mea pentru trecut?
Legea atractiei e o chestiune normala. Nu cred ca are legatura cu trecutul sau altceva. Telepatie. Si nu se manifesta altfel; dupa cum ai descris, e acelasi lucru.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

lumisofi

Mesaj de lumisofi » 07 Mar 2010, 17:22

buna,
pt toti cei care folosesc diverse moduri de a comunica cu cineva cunoscut sau necunoscut, dau un sfat>

mai inainte de toate, atat cand te culci cat si cand te trezesti, protejeaza/te energetic astfel>

1. imaginati/va ca sunteti intr/un balon de energie alba, care va protejeaza,
2. spuneti, cu convingere> "zi de zi ma simt din ce in ce mai bine din toate punctele de vedere, nicio influenta negativa, niciun gand negativ nu poate patrunde in constientul, subconstientul sau inconstientul meu, nici in alfa si nici in beta"
3. daca crezi in ceva anume, cere protectia, dar cu cuvintele tale, proprii.

urmand acesti 3 pasi, niciodata nu veti avea probleme.

telepatia o avem cu totii, mai mult sau mai putin, in functie de cat de evoluati suntem dpdv spiritual, si de cat de mult accepta acest lucru. dc avem canalele de receptie descise putem comunica cu oricine...
pana la urma totul se reduce la energie, fluxuri de energie ....

succes tuturor

ionelia daniela
membru

Mesaj de ionelia daniela » 15 Mar 2010, 09:28

multumescx pt sfat

Scrie răspuns