Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Imagini ciudate

Discutii despre experiente ce nu pot fi explicate stiintific.
Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Imagini ciudate

Mesaj de Mihnea » 08 Ian 2009, 23:54

Imaginea este de la o serbare de la gradinita, fotografia este facuta de mine. Este singura in care apar acele urme ciudate luminoase, care pot fi "ceva" sau nu.

Imagine

PS. Ochii rosii nu sunt manifestari ale unor energii negative, ci doar efectul de la blitz.
Tempus est optimus iudex.

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: Imagini ciudate

Mesaj de jr_fairy » 09 Ian 2009, 00:32

Eu am vazut multe imagini cu entitati pana acum, dar nici una care sa descrie asemenea forme. Chiar sunt ciudate... Dar nu par prea pronuntate? :dontknow: Intreb si eu...
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 09 Ian 2009, 00:33

Nu aveai in fata ta poate o persoana? Niste fire de par sau ceva asemanator?
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Tzadde
Antares
Zodie: Sagetator

Mesaj de Tzadde » 09 Ian 2009, 02:25

jr_fairy scrie:Nu aveai in fata ta poate o persoana? Niste fire de par sau ceva asemanator?
Prima data cand am vazut poza, mi-am zis: "Hm, fetita asta nu prea are ochi rosii, pe cand altele au, ba chiar aia din dreapta are rosul foarte pronuntat la ochi, oare de ce asemenea diferente?"
Dupa care citesc
asemenea forme. Chiar sunt ciudate... Dar nu par prea pronuntate?
Si atunci am realizat ca era vorba de firele acelea. :lol: Nu stiu daca sunt de par sau altceva, dar sigur sunt fire...
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 09 Ian 2009, 04:02

Daca sunt fire de par, persoana respectiva tocmai trecea printr-o stare ce o putem numi "par maciuca" sau "zburlici".

Nu, nu era nimeni in fata mea, sunt atent cand fac poze. Asta de cand am facut unele la care am uitat sa scot capacul de pe obiectiv.

Mie mi se parea ca sunt ceva scantei de la artificii, dar in mod sigur nu s-au aprins artificii.

Hm, acum ma gandesc ca poate fi propriul meu par :unsure:

Nu, nici asta, ar fi trebuit sa vina de sus...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 09 Ian 2009, 13:18

:lol: Mda... Nu stiu, m-ar incanta sa cred ca e vorba de niste chestii mai "ciudatele", dar ceva nu ma lasa. Pare prea real parca. Trebuie sa o scoatem la capat. Reconstituire!! :lol:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

WUYA
membru

Mesaj de WUYA » 09 Ian 2009, 22:57

parerea mea este ca sunt niste simple fire de par blond...shi mie mi s-a intamplat...dar...mai stii??? :pardon: ....

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 12 Ian 2009, 15:28

Nu este ciudat, daca sunt fire de la blanita glugii. Asta explica si asezarea orizontala a dungilor. Facem si reconstituirea si vedem. :)

Micaela

Mesaj de Micaela » 03 Apr 2009, 01:25

Daca imi permiteti o parere, acele fire sunt de fapt niste dare pe care le-au lasat cele 3 sfere luminoase in miscarea lor extrem de rapida, chiar in momentul fotografierii...Le puteti observa usor, daca priviti f.atent.
Personal, n-am mai vazut astfel de instantaneu al sferelor energetice, toate "stateau" la poza...Acestea, se prea poate ca erau foarte animate de cintecul copiiilor... :)

Aduc si eu o fotografie aici, in speranta ca ma veti ajuta cu o parere sincera despre ce credeti ca vedeti deasupra capului pisicii din imagine.Mentionez ca, respectiva (pisica) a facut o miscare brusca a capului spre sus, chiar cu o fractiune de secunda inainte de a o fotografia...De altfel, i s-a imprimat boticul, dar pt. a se vedea imaginea in ansamblu, ar trebui sa faceti abstractie de el.

Imagine
Eu vad ceva, privind un pic printre gene, dar caut o confirmare, ca nu mi se pare...In orice caz, nu e nimic sinistru, nu va speriati... :)...
Daca am exagerat cu marimea pozei, imi cer scuze dar, greu se observa la scara mai mica...
Multumesc!
“Toţi cei care sunt fericiţi, aduc fericire celorlalţi şi nu o iau de la nimeni;fericirea se întoarce la acela care a dăruit-o.”

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 04 Apr 2009, 02:39

Mie mi se pare ca vad deasupra pisicii un calaret pe calul sau... Doar mi se pare...
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

Scrie răspuns