Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Telepatia

Discutii despre experiente ce nu pot fi explicate stiintific.
jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: Telepatia

Mesaj de jr_fairy » 02 Ian 2009, 00:24

Nu acum, daca intri ocazional sa imi amintesti. :P
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

alecs23_2007
Zodie: Taur

Mesaj de alecs23_2007 » 02 Ian 2009, 00:38

:) maine,voi iar pe aici,in jur de ora 20-21
in general,in fiecare zi am acces la pc,cateva ore
somn usor

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 02 Ian 2009, 00:40

Multumim, la fel. Dar sa nu uiti sa te prezinti si pe prima pagina. Sa spui cateva lucruri despre tine la O scurta prezentare. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 03 Ian 2009, 04:52

Alecs, nu am apucat sa ma interesez indeajuns asupra a ceea ce te intereseaza pe tine. Dar pot spune acum cateva cuvinte: eu cred ca este vorba de o clarviziune in timp, inconstienta. In timpul somnului, spiritul calatoreste in planul astral. Numai cei foarte experimentati si dezvoltati in domeniu o pot face si constient si cum s-ar spune "pe viu".
Asadar, dimineata oamenii isi amintesc mai mult sau mai putin visul/visele care nu sunt altceva decat calatoriile spiritului. De obicei, din ce stiu, oamenii isi amintesc pana la 50-60 % dintr-un vis, de aici si senzatia ca visul se intrerupe brusc sau ca se reia/continua fara inteles, noima.
Si cum ai afirmat ca se intampla in realitate aceste "secvente", am banuit ca te referi la viitor. Asadar, o fi vorba de clarviziune in timp spre viitor. :) Exista posibilitatea sa calatoresti si in trecut sau in prezent sau doar in spatiu. Sau sa exista numai o clarviziune simpla, cand totul este plat (imagini, scene, etc). Mie imi place sa numesc clarviziunea in timp sau spatiu in format 3D. :D
Daca vrei mai multe informatii, iti pot recomanda niste titluri de carti. :P

Sper ca te multumeste putin raspunsul meu. :)
O zi minunata iti doresc! :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

alecs23_2007

Mesaj de alecs23_2007 » 03 Ian 2009, 20:20

:) multumesc
uneori ma tem si nu stiu daca ar fi bine sa actionez diferit,fata de ceea ce am"vazut"in starea de vis
pana acum,m-am comportat astfel incat secventa respetiva sa se si materialize...
referitor,la cateva titluri de carti...sunt interesata
o seara frumoasa:)

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 03 Ian 2009, 21:41

Daca totul pare a fi okay, este bine sa lasi lucrurile sa mearga de la sine.
In general totusi suntem avertizati de anumite lucruri prin aceste "viziuni". Asadar, daca poti schimba ordinea lucrurilor incat sa duca spre mai bine, cred ca e cazul sa actionezi. :)
Voi reveni probabil maine cu titlurile, acum nu le am la indemana. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

alecs23_2007

Mesaj de alecs23_2007 » 03 Ian 2009, 21:44

:) le-am lasat sa se desfasoare astfel,fiidca eram voiam sa aflu daca intreadevar se vor intampla astfel sau doar au fost rodul imaginatiei mele
inca nu am reusit sa postez etalarea mea pe forum:(...mai incerc

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 04 Ian 2009, 09:50

Vezi la suport tehnic pe prima pagina instructiunile. Va trebui sa iti creezi cont pe photobuket unde vei uploada etalarea, iar de acolo sa dai copy paste la img code. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

alecs23_2007

Mesaj de alecs23_2007 » 04 Ian 2009, 21:06

multumesc jr_fairy:)
am reusit

lil.isis
Zodie: Rac

Mesaj de lil.isis » 17 Noi 2011, 06:59

cruela scrie:si eu ma simt uneori vulnerabila din punctul asta de vedere.

daca ma cert cu sotu . si el pleaca la drum undeva . sau nu chiar daca sta acasa. si e noapte . si el nu doarme si sta cu "creierii " pe mine . gindindu-se la mine .
ei eu nu pot dormi deloc . si sunt agitata.

sau nu ne certam ( ca sa excludem ca motiv al agitatiei mele ) . si el sta cu gindul pe mine . ( ori ca nu-i convine unde sunt ,ori ca vrea sa ma intorc mai repede,ori are el cine stie ce bazdaci pe mine )
pe mine ma face varza psihic .

de multe ori prefer sa ma intorc sa inchei conflictul ,sau il sun daca e plecat (chiar daca conjunctura ar fi cerut ca el sa faca pasul asta ) numai ca sa-l fac sa nu se gindeasca la mine urat ,sa ma linistesc si eu .

acu 2 ani . i-am spus la ce ora a plecat la drum ca s-a culcat pe drum si apoi s-a trezit si a plecat la ora X .
se uita la mine ca la masini straine .
plecase noaptea la drum . cind a plecat "m-a trezit" eu eram la 500 km distanta .
eu m-am trezit si m-am uitat la ceas "oare de ce sunt treaza la ora asta ?" a! inseamna ca acum a plecat calin .
m-am foit vreo 4 ore :superstition: apoi am dormit . i-ar m-am trezit subit pe la 3 . si tot asa .............
bine eu stiam ca trebuie sa vina in weekendul ala dar nu stiam chiar ziua.
el vroia sa-mi faca o surpriza .
si vrut sa fac pe eroul si sa-mi spuna ca a mers toata nopatea .
eu i-am zis ca de fapt a dormit pe drum . :grin:
"da' de unde stii?" :grin:

Am avut si eu astfel de experinte , este telepatia dintre doi oameni care formeaza acel cerc unit , yin si yang .Si eu cu sotul am patit ceva in genul, acesta e doar un alt exemplu:intr-o sambata in care nu lucram mi-am permis sa dorm mai mult.Sotul plecat la servici...ma trezesc subit si pun mana pe telefon sa il sun , simteam ca nu e bine , ca e ceva neinregula si primul lucru care mi-a venit in minte a fost 'accident' .L-am sunat dar nu raspundea.Am sunat-o pe mama mea , ma speriasem , i-am povestit ca simt ceva ca nu este in regula , si ea are chestii paranormale , chiar mai mult decat mine,are mai multa experienta in domeniul ,si asa ca m-a sfatuit sa insist cu telefoanele.A raspuns intr-un final si mi-a spus ca nu poate vb mult pt ca a facut accident cu masina , destul de rau , el nu a patit nimic , dar masina era avariata pe partea soferului si trebuia sa rezolve cu asigurarea cu celalalt soferul din care ii era si vina accidentului..

Mama a ramas surprinsa si totodata nu , stiind ca ii mostenesc "puterile" intr-o oarecare masura.

Scrie răspuns