Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

ore fixe

Discutii despre experiente ce nu pot fi explicate stiintific.
Scrie răspuns
jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

ore fixe

Mesaj de jemilia » 07 Aug 2012, 23:43

Buna! Cam de la inceputul acestui an in aprox.70% din timpul in care ma uit la ceas , ma uit doar la ore gen: 12:12; 11:11; 23:23; 17:17....si tot asa . Am crezut ca poate m-am setat eu asa pe orele astea...dar deja se tot intampla si mi-a spus un prieten in seara asta fara sa-i spun eu ceva ca are aceeasi problema. Exista vreo explicatie pentru asta sau e doar coincidenta? Multumesc!

monic
membru Pro
Zodie: Pesti

Re: ore fixe

Mesaj de monic » 08 Aug 2012, 13:06

:) da!multa lume trece prin ceea ce treci si tu.

personal, mi-am explicat acest fenomen citind-o pe Doreen Virtue -psiholog, medium lightworker. Ea povesteste ca aceste coincidente sunt de fapt semne ale ingerilor.
1 - pura lege a atractiei
2 - pasteeaza credinta si nu renunta la speranta
3 - Iisus, trinitatea sunt alaturi de tine acum.
4 - Ingerii va ajuta in situatia care fara framanta sau va ganditi.
5 - va aparea o schimbare pozitiva
6 - lasa totul in seama Domnului
7 - esti pe calea cea buna! tot inainte!
8 - belsugul vine spre tine
9 - lucrati conform misiunii perosnale fara amanare

Cand ingerii vor sa stii ca sunt alaturi de tine, iti transmit aceste repetari de numere.. Indiferent ca le vezi atunci cand privesti ceasul sau nr de inmatriculare al unei masini..pe ziduri...sau formati din norii de pe cer... in fine, oriunde in lumea asta clar ei vor sa iti transmita un mesaj :)

de ex. 23:23 h il poti traduce combinand traducerea celor 2 cifre - pasteaza-ti credinta si speranta ptr ca Trinitatea(Dumnezeu, Dl Iisus, Sf Duh) este alaturi de tine!

Te sfatui sa intrii pe youtube, pe google sau pe scribd.com direct si caut-o pe Doreen Virtue..Te va fascina!.. Pe scribd, vei gasi si carti tiparite in romana...Sper sa stii si ceva engleza sa o poti descoperi si mai bine prin intermediul video pe youtube sau pe site-uri.

:good:
Dumnezeu nu joaca zaruri !

Simona

lera
Zodie: Leu

Mesaj de lera » 08 Aug 2012, 18:36

De cate ori pe zi se intampla acest lucru ?
Se poate ca subconstientul sa fie setat, eu as incerca sa nu ma uit la ceas atunci cand am nevoie sa stiu ce ora este, as amana cateva secunde.
Mi s-a intamplat si mie de cateva ori dar nu am dat importanta.

jemilia
membru Pro

Mesaj de jemilia » 08 Aug 2012, 22:33

Monic..multumesc! lera, ma uit la ceas intamplator..pur si simplu mi se duc ochii la ceasul de la calculator sau la cel de la telefon . s-ar putea sa ie si asta cu subconstientul, pe mine m-a mirat ca i se intampla si amicului meu la fel. :)

lera
Zodie: Leu

Mesaj de lera » 10 Aug 2012, 22:52

Da, e putin ciudat ca si amicul tau are aceasta problema , ca sa zic asa.
Poate sunteti in aceeasi zodie sau va cunoasteti de mult timp, dar vreau sa te intreb daca ai remarcat evenimente care au avut loc la orele acelea , nu neaparat tie personal, in general in tara, in lume, atat cat putem citi in ziare.
Ai remarcat asa ceva ?

jemilia
membru Pro

Mesaj de jemilia » 11 Aug 2012, 09:36

Amicul meu nu e in aceeasi zodie cu mine. El e balanta eu sagetator si nici de cunoscut nu ne cunoastem de mult timp, adica din vedere ne stim ca suntem din acelasi oras dar prima data am inceput sa vorbim anul trecut. Nu am fost atenta la evenimente sau daca la orele alea imi trec intrebari prin minte ca sa caut raspunsul in ore. Mi s-a parut ciudat fenomenul. Se poate si sa ai dreptate ca poate e setat subconstientul, pana la urma va veni si raspunsul. Multumesc. :)

Scrie răspuns