Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

flori

Discutii despre ocultism.
Scrie răspuns
stardeco22
membru
Zodie: Capricorn

flori

Mesaj de stardeco22 » 04 Aug 2009, 13:45

incep un nou subiect cu acest titlu,nu stiu daca are vreo legatura cu tema acestui forum.Este vorba despre ''floare'' si ca sa spun pe scurt,ar fi cam asa: in momentul in care incep o convorbire telefonica si ma aflu la birou cu un creion si cu o foaie,incep sa desenez la inceput o figura geometrica-mai mereu a fost un patrat sau un dreptunghi,pe care le-am inflorit apoi cu cercuri sau semicercuri,incat la sfarsit a iesit ceva ce seamana cu o floare deschisa, cu f multe petale. agenda de la serviciu,este plina de astfel de flori si floricele,facute fara sa constientizez prea mult ceea ce faceam ,NUMAI in timpul convorbirilor telefonice.Cineva care a vazut ceea ce desenam mi-a zis ca ar fi mandale,am cautat pe net ce inseamna dar nu am gasit inteles prea multe.Si de cand mi s-a spus asta,nu am mai desenat aproape deloc.Este vreun mesaj,mi se comunica ceva?

Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Re: flori

Mesaj de Peitho » 04 Aug 2009, 22:28

Aici ai un link unde poti citi despre ceea ce inseamna mandale. Nu sunt vreo initiata, dar cred ca mandalele sau formele geometrice desenate de tine sunt o expresie a propriilor trairi. In momentul comunicarii cu cel de la capatul "tunelului" te concentrezi foarte tare pentru a transmite un mesaj cat mai clar, ordonat si totodata complex. Intentia ta se transforma de fapt intr-o "capodopera" pe hartie.
Mesajul sonor e supus stimulilor exteriori, bruiajelor, nu poate fi controlat si nici materializat.
Desenul reprezinta ceva concret ce poate fi retusat, privit, masurat pana cand capata forma perfecta.
Ultima oară modificat 04 Aug 2009, 22:37 de către Peitho, modificat 1 dată în total.
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Mesaj de jr_fairy » 04 Aug 2009, 22:33

Nu e bun linkul, se deschide google - cautare. :dontknow:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Mesaj de Peitho » 04 Aug 2009, 22:38

Imi cer scuze, copiasem o alta fereastra deschisa. Acum trebuie sa mearga. :)
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

Scrie răspuns