Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

metoda

Discutii despre ocultism.
ionelia daniela
membru
Zodie: Gemeni

metoda

Mesaj de ionelia daniela » 01 Feb 2009, 00:56

stropesti cu apa mare ,iei o icoana cu maica domnului la care te vei ruga sa-i dea voiespiritului pe care vrei sa-l chemi sa coboare,asta dupa ce ai spus de 3 ori tatal nostru...apoi ti pixul pe o foaie si vei simti o forta care iti va misca mana...vei fi uimita dar lasand mana moale vei incepe sa scri...este spiritul care incepe sa comunice cu tine prin scris...iti va face anumite desene,pe care in timp le vei intelege...sau va scrie pur si simplu cuvinte

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: metoda

Mesaj de jr_fairy » 02 Feb 2009, 23:11

Okay, inteleg foarte bine. Dar cum inveti sa faci diferenta intre entitatile rele si cele bune care iti apar? Ma intreb daca nu cumva apar si de astea mai "jucause" sa te incerce.
Apoi, Sefir iti spune ceva? Tu iti cunosti calauza? Ghizii? Cum te adresezi lor?
Ti-au format un anumit limbaj comun pentru voi la inceput? Ti-au dat instructiuni cum sa comunici cu ei?
Ce ii intrebi? Intri si in viata personala, profesionala, cotidiana? Sau numai despre evolutia ta? Ti-au refuzat sa iti raspunda vreodata pe motiv ca nu e momentul sa afli sau din alte motive independente de tine pe moment?
Iti scriu raspunsurile la intrebari? Si ce inseamna cand iti deseneaza stele, parca un intreg univers?

Multumesc,
Jr_fairy
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

ionelia daniela
membru

Mesaj de ionelia daniela » 04 Feb 2009, 14:57

cand iti deseneaza stele ti se transmite sa fi mult mai credincioasa si sa incerci sa cauti cai si raspunsuri prin rugaciune,post....ca sa iti raspund da, pot afla discutii si despre alte persoane..chiar din viata de zi cu zi...pot sti si cand mananci...dar pt asta trebuie sa te fi vazut in poza sau in realitate...dupa care e foarte usor...metoda am mostenit-o de la mama si bunica mea...mama a renuntat...nu stiu de ce...si-a intors fata mai mult catre dumnezeu si rugaciune...poate ca asa ar trebui sa facem si noi...dar vedeti voi...tineretea...ehhhheeehhheeii

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 04 Feb 2009, 18:57

Asta inseamna stele?? De unde stii?
Am cateva foi pline numai cu stele si sori.. Si inca ceva indescifrabil, as spune eu Universul.
Ce ma incanta sa stiu asta... Mai ales ca in timp ce mi se scrie, aud aceleasi vorbe in minte. Iar uneori puneam la indoiala: o fi spiritul meu sau altul care imi vorbeste?
Tu ce crezi? La asta se refera sa fiu mai credincioasa? Adica sa ascult mai des vocea Ingerului meu?
Eu pe moment nu comunic decat cu ingerul meu pazitori si cu ghizii, despre a caror existenta (a ghizilor) am aflat-o din niste carti, dar ei personal au tinut sa imi arate ca ei exista langa mine. S-au semnat "albastru pe alb". :lol: Mi-e frica inca de alte spirite, nu stiu cum sa le chem, iar in caz de imi vine vreo unul parsiv poate nu il recunosc si ma induce in eroare.
Apoi, am aflat si numele ingerului meu - ca parola de acces. In schimb, mi se refuza multe raspunsuri, mi se raspunde ca trebuie sa mai astept sa aflu - mai ales ce tine de viata mea spirituala anterioara sau de cea viitoare.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

ionelia daniela
membru

Mesaj de ionelia daniela » 04 Feb 2009, 23:31

poate ca asta sunt stelele ....mai multa rugaciune pt a afla ce-ti doresti sa afli...dar pt asta trebuie rabdare...pe calea pe care ai ales-o tu raspunsurile se obtin cu rugaciune,post si muuuulta rabdare...eu personal iti urez succes si sper sa ai un raspuns curand :)

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 15 Sep 2009, 03:00

eu stiam ca ghizii sunt ingerii pazitori, nu-i asa?
Musette

whisper
membru Pro

Mesaj de whisper » 15 Sep 2009, 08:59

jr_fairy,cum de ai facut ca sa comunici cu ingerul tau pazitor?
We don't love to be loved; we love to love!

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 15 Sep 2009, 09:15

Musette scrie:eu stiam ca ghizii sunt ingerii pazitori, nu-i asa?
Nu, din ce stiu eu ghizii sunt spirite mai elevate decat tine. La un moment dat ei pot fi chiar schimbati in cazul in care progresezi si nu mai au ce sa "invete". Ingerii iti sunt dati in aceasta existenta si nu numai, ei nu te parasesc niciodata, iti sunt alaturi oricand... trebuie doar sa ii asculti...
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 15 Sep 2009, 09:24

whisper scrie:jr_fairy,cum de ai facut ca sa comunici cu ingerul tau pazitor?
Sincera sa fiu, nu mai stiu foarte bine pentru ca nu am fost inspirata sa imi tin un mic jurnal. Stiu ca la inceput auzeam voci, pe urma am incercat scrierea automata, apoi din nou vocile care imi continuau propozitiile in scriere... In vis mi s-a aratat, apoi m-a condus in niste experimente ce tineau de calatoriile astrale. De atunci nu mai am timp sau starea de spirit potrivita unor astfel de experimente (trebuie sa fii foarte odihnit si deloc vulnerabil, chiar si fizic), dar de fiecare data cand ii cer sa imi arate ca este langa mine imi demonstreaza prin ce il rog eu: ba prin pendul, ba prin ridicarea mainilor mele. Iar cand ma simt foarte suparata sau deprimata, intotdeauna imi aduce aminte de niste lucruri foarte importante: mereu imi conduce mana la inima sau pe cap. Atunci incep sa imi apara niste ganduri (de care cred ca ii apartin) si ma calmez. Iar cand sunt speriata il chem si simt caldura ori pe mana mea dreapta ori ca si cum cineva m-ar imbratisa. Exemplele ar curge...
De ex, unul foarte amuzant: mie imi era frica sa parchez intre masini foarte apropiate, iar in fata blocului meu se intra in parcare extrem de greu pentru ca sunt masinile atat de ingramadite si atatea curbe si chin... Una mare intra extrem de greu. Anyway, eu si acum cred ca ingerul m-a invatat sa parchez fara teama. :hahaha: Simteam cum mi se incalzeste mana pe volan si cum volanul e condus cumva singur. Chiar le spuneam altora ca masinuta mea se conduce singura. :hagirl: Si stiu sigur ca el m-a ajutat, el mi-a indepartat teama si multe altele. Pare de ras, dar nu e chiar asa... este o senzatie linistitoare sa il simti, sa il vezi. Chipul propriu-zis nu l-am vazut, dar iarasi cand sunt foarte suparata imi apare precum o lumina mare seara, inainte de culcare... si simt o caldura puternica care ma doboara si adorm foarte calma.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

whisper
membru Pro

Mesaj de whisper » 15 Sep 2009, 09:31

E f interesant ceea ce ai zis mai sus...eu nu cred ca am reusit sa comunic cu el sau poate ca nu mi-am dat seama...insa mereu am stiut ca este linga mine si ca-mi ghideaza pasii...o singura data acu multi ani am reusit sa ma dedublez insa nu am calatorit..doar mi-am vazut corpul...sufletul era paralel cu corpul
We don't love to be loved; we love to love!

Scrie răspuns