Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

De ziua Sfantului MINA

Discutii generale despre Spiritualitate.
Scrie răspuns
angellis
membru
Zodie: Balanta

De ziua Sfantului MINA

Mesaj de angellis » 12 Noi 2010, 18:17

Se stie ca sf. Mina ii ajuta pe cei pagubiti, cei care au avut parte de o nedreptate, de la care altii au "imprumutat definitiv" ceva. Eu am hotartat sa stau ieri, 11 Noiembrie la rand la moastele sf. Mina, si culmea cand am ajuns la nici 5 metrii de poarta bisericii, am vrut sa scot din buzunar un sacutet cu bijuterii de argint sa le trec pe la racla sfantului. Am constatat ca desi le-am avut la mine am ramas fara ele. Nu stiu daca au cazut pe jos sau mi le-a furat cineva, pt ca era multa lume. Cert e ca am ramas exact fara obiectele pe care vroiam sa le trec pe la racla (1 cruciulitza, 2 crucifixe, un lantisor si o bratara). Am avut o paguba tocmai in ziua in care era sarbatorit sf. Mina (sf pagubitilor), in timp ce asteptam sa ajung la moastele lui. Mie mi s-a parut o gluma tampita din partea vietii, si m-am necajit nu pt valoarea lor, ci faptul in sine. M-am gandit ca daca le-am pierdut asta e! Dar daca am fost furata, hotul a gasit locul, si ziua portivita pentru asa ceva.

angellis
membru
Zodie: Balanta

Re: De ziua Sfantului MINA

Mesaj de angellis » 15 Noi 2010, 21:21

Cineva a gasit-o si mi-a inapoiat-o, desi imi luasem gandul. Iar acum o sa trebuiasca sa fac ce am promis, sa fac un cadou sfantului. Ma simt mult mai bine, mi-a venit inima la loc. :yahoo:

Scrie răspuns