Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Calatorii astrale :D

Discutii generale despre Spiritualitate.
jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Calatorii astrale :D

Mesaj de jr_fairy » 26 Noi 2008, 14:22

Sa vedem ce putem discuta pe marginea acestui subiect...
Ati avut vreodata dedublari spontane? Ati zburat suuuus si cand v-ati intors ati ramas cu semne de intrebare? In ce conditii s-au manifestat si ce anume v-a determinat sa le reluati (in caz de ati facut-o)?
Pentru cei experimentati in aceste fenomene, ne puteti impartasi sugestii de actiune/reactiune, idei, sfaturi? :)
Asteptam raspunsuri... :P
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Re: Calatorii astrale :D

Mesaj de jr_fairy » 17 Dec 2008, 12:25

Mihnea, in cazul in care nu exista interes pentru aceste teme poate ar trebui sa stergi topicurile deschise... Parca e aiurea sa ramana asa golase pe aici... :lol:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

Mesaj de cruela » 17 Dec 2008, 12:50

jr fairy , nu ca nu sunt interesante. sunt .
dar modalitatea de adresare mi se pare nepotrivita.
adica ...care sunt sansele ca unul dintre noi sa fi experimentat astfel de lucruri ?

daca tu de documentezi si citesti despre temele astea . cred ca ar fi mai stimulant sa ne impartasesti din informatiile interesante peste care dai .

in rest :good:
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 17 Dec 2008, 13:24

Si asta este adevarat.
Dar eu chiar vroiam sa aud niste povesti adevarate despre cele propuse. Experiente reale ale unora dintre noi...
De citit oricine poate citi... Dar de trait putini (probabil) si asta mi se parea interesant si constructiv. :this:
Cand voi ajunge si la partea asta (am foarte multe carti despre diverse, dar din aceeasi sfera) voi reveni cu informatii care poate va vor interesa. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

Mesaj de cruela » 17 Dec 2008, 14:22

jr_fairy scrie: De citit oricine poate citi...
da dar ca sa gasesti ceva interesant sau sa-ti faci macar o idee .sau pt a-ti face o parere de ansamblu trebuie sa citesti ceva .

nu e mai simplu sa primesti mura in gura? :grin:

glumesc .

pe mine nu ma intereseaza in mod special . si deci nu caut si nu ma agit . dar daca-mi ofera cineva pe tava niste idei . le "consum" cu placere .
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 17 Dec 2008, 15:00

:p Ma bucur atunci. :grin:
Esti o scumpa! :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

arabela3
membru
Zodie: Gemeni

Mesaj de arabela3 » 04 Feb 2011, 12:54

cruela scrie:jr fairy , nu ca nu sunt interesante. sunt .
adica ...care sunt sansele ca unul dintre noi sa fi experimentat astfel de lucruri ?

daca tu de documentezi si citesti despre temele astea . cred ca ar fi mai stimulant sa ne impartasesti din informatiile interesante peste care dai .

ia uite ce scriam eu cu mult timp in urma

cine ar fi crezut ca tocmai "toma necredinciosu "va experimenta asa ceva
Dumnezeu asta mare si bun nu doarme deloc si ni le baga asa subtil pe rand .

am avut ocazia sa experimentez asa ceva cu "äjutor" din partea altei persoane .

a fost destul de ciudat

eu nu am vrut sa se intample asa ceva .....am fost "furata".

cu ocazia asta am fost si in corpul altei persoane .......fooooarte ciudat
persoana respectiva se misca si ma misca si pe mine odata cu ea .ma simteam ca intr-o armura care sa misca singura si pe mine odata cu ea.

shany
membru
Zodie: Rac

Mesaj de shany » 05 Feb 2011, 06:16

arabela3 scrie:
cruela scrie:jr fairy , nu ca nu sunt interesante. sunt .

ia uite ce scriam eu cu mult timp in urma

cine ar fi crezut ca tocmai "toma necredinciosu "va experimenta asa ceva
Dumnezeu asta mare si bun nu doarme deloc si ni le baga asa subtil pe rand .

am avut ocazia sa experimentez asa ceva cu "äjutor" din partea altei persoane .

a fost destul de ciudat

eu nu am vrut sa se intample asa ceva .....am fost "furata".

cu ocazia asta am fost si in corpul altei persoane .......fooooarte ciudat
persoana respectiva se misca si ma misca si pe mine odata cu ea .ma simteam ca intr-o armura care sa misca singura si pe mine odata cu ea.
foarte interesant ce povestesti aici jr_fairy. Poate ne poti spune mai multe, nu ca as fi eu toma necredinciosul, dar pana nu ai o experenta de acest fel (legata de fantome) in cazul meu, iar la tine ceva legat de spiritism, nu ca nu credem, dar ni se pare foarte straniu si ne intrebam "oare e adevarat?"...da este adevarat, nu ca sant eu a mai desteapta dintre toti, care poate afirma aceasta, dar ce mi sa intamplat mie, (cazul meu)a fost preluat de catre California Paranormal Investigators Hemet, California
http://www.california-paranormal-investigators.com/
Până de curând, nu am înţeles că am putea fi afectati de Spirite, fantome sau Ingeri . Ca majoritatea dintre noi care au puţine informaţii sau nu înţeleg, despre aceasta parte spirituală. Astazi, cu mai multe informaţii, înţelegere şi cunoaştere , si (practica) este uşor de recunoscut atunci când o alta "formă de energie " invadează Aura noastra. Majoritatea dintre acestea, sunt doar numite Spirite şi fantome, acestea constau din 5, 6 si 7 straturi de Aura a unei persoane decedate care din anumite motive nu sa îndepărtat de lumea spiritelor, dar a rămas în împărăţia Pământ. Fantomele sant prinse între două lumi-lumea lor şi-lumea noastra. . Ele ar putea avea actiuni neterminate, ceva ce au indragit, prieten sau chiar partener. Unele fantome poate fi ataşat la o casa în care locuiau in,(in cazul meu) un obiect, evenimente care au avut loc, misiuni cu o insemnatate atât de mare, pentru a le tine în timp si în viaţă, sau au unele furii sau dureri pe care au luat cu ei atunci când au murit. .Fantomele, de asemenea, ignora faptul că ele au chiar murit.
Multe sant de povestit aici.... :bye: :bye:

arabela3
membru
Zodie: Gemeni

Mesaj de arabela3 » 05 Feb 2011, 10:23

aici vorbeam despre calatoriile astrale .
despre spiritism poate ai citit la ocultism si ai raspuns din greseala aici .

poate ne povestesti acolo despre fantoma ta
merg si eu sa povestesc mai concret .

starchild
membru
Zodie: Berbec

Mesaj de starchild » 19 Aug 2013, 12:43

Atatea subiecte faine deschise pe aici, pacat ca nu prea mai e activ acest forum..

Am inceput sa citesc despre dedublari si calatori astrale, dupa ce in prealabil mi s-a intamplat sa plutesc prin cosmos si sa vad, sa simt tot felul de lucruri. Prima data intr-un vis, un vis atat de real incat n-o sa-l uit toata viata fiindca m-am dus pana Sus, la Sursa.

Apoi mi s-a intamplat, intr-o stare de semisomn sa-mi privesc corpul de sus din tavan, nu am cautat sa experimentez lucruri de genul ci pur si simplu, au inceput sa apara in viata mea. Nu am simtit teama, vreun sentiment negativ, din contra analizam corpul care statea inert in pat si stiu ca mi-a atras atentia "lumina din piept"..l-am numit suflet, nu stiam ce este la acel moment dar usor usor am vazut si la alte persoane acea lumina, care poate fi mai mare..mai mica sau slaba sau chiar infima. Altadata am vazut ingerasii langa mine, tocmai cand ma dedublam..corpul era intins..iar eu ridicata..:)

De ceva timp, in meditatii..plec si cutreier de la vieti trecute, pana la diferite dimensiuni, evident in masura in care imi este permis accesul. Nu o fac controlat, adica sa respect nu stiu ce pasi..ci pur si simplu, imi fac protectii pt a nu fi agresata si invoc entitati de Lumina care sa ma conduca si sa ma ghideze si evident imi stabilesc o destinatie. Eu le numesc meditatii active pt ca ma intereseaza sa vad si sa aud si chiar sa ma intorc cu niste informatii. Nu reusesc mereu, fie pentru ca momentul, ca eu sa aflu anumite lucrurii nu a sosit, fie nu sunt pregatita, fie creierul nu poate traduce. Probabil, daca as povesti vreunui psihiatru tot ceea ce am experimentat, m-ar trece pe medicatie..:))

Am trecut si prin perioade in care ma indoiam, ma gandeam ca am o imaginatie prea bogata dar veneau confirmarile pe cele mai nebanuite cai. Dar temelia, punctul meu de sprijin este acela potrivit caruia, am vazut entitati si situatii, despre care nu citisem..nu auzisem..nu stiam..Vazandu-le, am cautat si am citit..:)
Spread love everywhere you go. Let no one ever come to you without leaving happier.

Mother Teresa

Scrie răspuns