Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

O VIATA CU PROBLEME

Discutii generale despre Spiritualitate.
Scrie răspuns
baluni
Zodie: Scorpion

O VIATA CU PROBLEME

Mesaj de baluni » 22 Iul 2012, 13:30

Salutari tuturor membrilor acestui forum.
Ma numesc Peltea Daniel, m-am nascut in data 15.11.1963 in jurul orei 10.30, in Medgidia, unde locuiesc si in prezent.
Sunt intr-o situatie foarte grea si nu inteleg de ce.Sunt un om echilibrat, cinstit si cu respect.
Ca orice om, mi-am dorit sa am o familie fericita si un trai decent, dar se pare ca in ciuda eforturilor mele acest lucru nu s-a realizat.In anul 1987 m-am casatorit fortat de faptul ca partenera mi-a dezvaluit ca este insarcinata.Dupa trei ani de casnicie constat ca sotia era indragostita de un alt barbat si s-a terminat cu un divort. Am incercat de trei ori sa-mi refac viata, traind in concubinaj de teama de a nu ajunge iar la tribunal, dar nu am reusit, de fiecare data acelasi motiv, un alt barbat in viata partenerei.Nu mai inteleg nimic, am intalnit in viata patru femei usuratice sau eu am o problema si vreau sa mentionez ca nu sunt o fire calma si nu suport violenta.In concluzie,din efortul depus de mine timp de 25 ani nu m-am ales cu nimic, ba mai rau si acum mai platesc rate la banca pentru ultima relatie care am avut-o. De un an m-am intors in casa parinteasca unde mi-am luat inima in dinti si am zis ca a sosit momentul sa muncesc pentru mine si pentru casa mea. Dar si de aceasta data ghinion, dupa 29 de ani de munca in domeniul tehnic am ajuns somer. Sunt ca o corabie in deriva, nu mai am nici macar o idee, nu stiu ce sa mai fac, nu-mi pot acoperi datoriile, mi-e teama ca maine nu mai am o paine sa mananc in conditiile in care castigam 3000 lei pe luna.
Oare acesta este destinul vietii mele, singuratate si saracie ?
Poate cineva sa-mi deschida ochii, sa-mi dea o speranta ?

Va multumesc din suflet, pentru ca atat mi-a mai ramas !

monic
membru Pro
Zodie: Pesti

Re: O VIATA CU PROBLEME

Mesaj de monic » 08 Aug 2012, 13:21

Sper sa nu fie tardiv raspunsul meu. In primul rand, incearca sa te schimbi -tu ca individ..Reciteste ceea ce ai scris. Fiecare fraza aproape contine negatii. Deja, prin titlul scris de tine ...este ca si cum ai fi ajuns la finalul vietii si rememorand-o decizi a fi 100% o viata efectiv cu probleme de la un capat la altul.

Lasa vaicareala si incepe schimbare cu tine... printr-o atitudine pozitiva, o gandire la fel de pozitiva...etc

Cauta pe scribd.com si vei gasi nenumarate carti despre legea atractiei...sau cauta prin librarii ... cartea lui Louise Hay - POTI SA-TI VINDENCI VIATA!

Citeste-o calm, cu sufletul si mintea deschisa!

:good:
Dumnezeu nu joaca zaruri !

Simona

lera
Zodie: Leu

Mesaj de lera » 08 Aug 2012, 18:58

Mare dreptate ai Monic , toti ar trebui sa ne vindecam viata.

aura007ro
membru Pro
Zodie: Capricorn

Mesaj de aura007ro » 14 Aug 2012, 19:31

Buna,baluni

Iti recomand EFT-este prescurtarea pentru Emotional Freedom Techniques – adica tehnica eliberarii emotionale.

Din propria mea experienta EFT functioneaza 100% ,chiar in f scurt timp si nu ai nevoie de cursuri speciale pt ca este foarte usor de efectuat.Nu stiu daca exista carti in limba romana,daca te descurci cu engleza sau germana atunci ai mai multe variante de ales.

Trebuie sa intelegi ca esti suma tuturor gandurilor tale din trecut.Trecut-prezent-viitor este o iluzie.Tot ce ai experimentat in aceasta viata,inca din copilarie,toate concluziile pe baza observatiilor tale in ceea ce priveste experientele tale si ale altora actioneaza ACUM-permanent.Uneori poate fi si o problema karmika.Povestea ta cu "femeile usuratice" a inceput ori in copilarie prin indoctrinare parinteasca sau in urma primei tale relatii cu o femeie sau poate numai un observarea altora si ai inregistrat situatiile cu un sentiment de prejudecata impotriva femeilor adanc in subconstientul tau.Cu aceste ganduri iti garantez ca si in viitor,chiar daca intalnesti o femeie care sa te iubeasca si aprecieze,din cauza acestei frici sau prejudecati( eX:pana la urma tot isi va gasi altul,toate sunt la fel) o vei influenta sa caute un alt barbat dintr-un motiv sau altul.Iar acest tip de femeie il vei intalni pana vei reusi sa transformi aceste ganduri negative.Daca reusesti sa privesti partea plina a paharului,intelegi ca fiecare femeie din viata ta,nu a fost o usuratica,ci a fost un mesager al iubirii .Ti-a aratat ce gandesti.Uneori este greu de inteles pt noi,dar mesajul spiritual al acestor femei este:"Pt ca te iubesc,ma comport intr-un anumit fel ca sa iti arat de fapt ce gandesti cu adevarat.Iti dau sansa sa transformi aceste ganduri negative".Intelegi ?Vezi lumina de la capatul tunelului?

Toti oamenii din jurul nostru sunt mesageri ai iubirii.Numai asa poti stii ce gandesti cu adevarat.Fi atent pe sentimentele care ti le inspira un om.Ele sunt compasul tau in viata.

EFT este o super metoda care actioneaza eficient si in timp relativ scurt.Cauta mai multe informatii in internet.Sper sa aud un raspuns pozitiv de la tine.Orice situatie are o rezovvare. :good:

Aura :)

aura007ro
membru Pro

Mesaj de aura007ro » 14 Aug 2012, 20:11

Am gasit un site http://www.eliberarespirituala.ro/TEE.pdf Din pacate nici o carte pe piata.In orice caz,se merita sa faci aceasta experienta daca te hotarasti sa folosesti aceasta metoda de transformare personala.

crinam
Princess

Mesaj de crinam » 15 Aug 2012, 01:02

aici este o carte daca despre asta este vorba
http://www.eusunt.ro/carte-Psihologie-energetica~2162/

crinam
Princess

Mesaj de crinam » 15 Aug 2012, 01:07