Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Calatorii astrale :D

Discutii generale despre Spiritualitate.
monic
membru Pro
Zodie: Pesti

Re: Calatorii astrale :D

Mesaj de monic » 19 Aug 2013, 13:59

:clapping: Starchild, m-ai facut fericita azi... vreau si euuuuuuu!!!

Ce ma bucur ca ai comentat aici...si eu regret ca nu mai este asa activ forumul ..cum era odata, insa poate il reinviem usor usor..din nou!

Pffff.. Ador domeniul spiritual, ezoterismul :hagirl: As vrea sa dezvolti un pic ceea ce ai scris si sa imi spui, daca nu te deranjeaza si esti dornica sa impartasesti din experientele tale:

1. Ai vreodata facut reiki, ...etc??

2. Cum i-ai descrie pe ingeri ?Cum arata sau cum ii percepi tu?

3.Cum faci meditatii? Procedura..

4.Ce fel de proiectii folosesti? Da-mi un exemplu ...Doar cu invocarea entitatilor de lumina?

5. Ce ai experimentat in vietile trecute (in mare)? Cum ti-ai perceput fostele vieti? ai fost multumita de ele?

6. Dar alte dimensiuni, ni le poti descrie un pic...?

Esti o fericita... si repetandu-ma ca la inceputul mesajului VREAU SI EUUUUUU!!

Sper ca nu te-au deranjat intrebarile mele...si mai sper daca vrei/poti ... raspunde-mi la ele , plssss :blush:

Mercic frumos, fericita fiinta!!! :) :beee: ... :hagirl:
Dumnezeu nu joaca zaruri !

Simona

starchild
membru
Zodie: Berbec

Mesaj de starchild » 19 Aug 2013, 15:28

monic scrie::clapping: Starchild, m-ai facut fericita azi... vreau si euuuuuuu!!!

Ce ma bucur ca ai comentat aici...si eu regret ca nu mai este asa activ forumul ..cum era odata, insa poate il reinviem usor usor..din nou!

Pffff.. Ador domeniul spiritual, ezoterismul :hagirl: As vrea sa dezvolti un pic ceea ce ai scris si sa imi spui, daca nu te deranjeaza si esti dornica sa impartasesti din experientele tale:

1. Ai vreodata facut reiki, ...etc??

2. Cum i-ai descrie pe ingeri ?Cum arata sau cum ii percepi tu?

3.Cum faci meditatii? Procedura..

4.Ce fel de proiectii folosesti? Da-mi un exemplu ...Doar cu invocarea entitatilor de lumina?

5. Ce ai experimentat in vietile trecute (in mare)? Cum ti-ai perceput fostele vieti? ai fost multumita de ele?

6. Dar alte dimensiuni, ni le poti descrie un pic...?

Esti o fericita... si repetandu-ma ca la inceputul mesajului VREAU SI EUUUUUU!!

Sper ca nu te-au deranjat intrebarile mele...si mai sper daca vrei/poti ... raspunde-mi la ele , plssss :blush:

Mercic frumos, fericita fiinta!!! :) :beee: ... :hagirl:
Ma bucur ca ti-a placut mesajul meu si cu siguranta, daca ai deschiderea necesara si "muncesti" si e timpul..poti sa experimentezi si tu si oricine, experiente de genul. Insa, cred ca nu trebuie sa reprezinte un tel, telul trebuie sa fie bucuria de a te ruga, de a medita, de a trai cat mai frumos si mai curat. Toate astea, nu vin daca o vrei doar asa din curiozitate ori pentru ca e la moda ori mai stiu eu ce motiv. In plus, daca nu esti pregatit sau destul de stapan pe situatie, poti avea contact si cu entitati mai putin prietenoase sau te poti trezi chiar atacat.

Sa le luam pe rand.
1. Da m-am apucat de reiki acum cativa ani dupa ce am avut tot felul de vise si trairi pe care Biserica sau religia, nu mi le putea explica. In plus, in plan personal eram praf, sufeream teribil, nu intelegeam motivele pt care mi se intampla atatea "nedreptati" dar asta m-a intarit si mai tare in credinta. Si asa, am ajuns la un terapeut destul de cunoscut. El m-a initiat. Maestria am luat-o dupa un an, de la altcineva. Uosr, usor am studiat si alte sisteme. Privind retrospectiv pot sa spun ca totul, tot ce mi s-a intamplat a avut menirea de a aduce pe drumul asta. :)

2. Ingerii sunt de mai multe tipuri, dincolo de "ierarhia" pe care o prezinta religia care e reala. Vb strict despre experienta mea, am vazut ingerasii micuti si bucalati cu par auriu si aripioare, dar am vazut si ingerii de statura mare, care au forma umanoida dar ochii le sunt lumina..totul e alb in ochii lor. Asa percep uneori si Arhanghelii, de ex. In a "vedea" intervin o serie de factori, nu toata lumea vede identic pt ca depinde de creierul fiecaruia, cumva informatiile trebuie aduse aici in planul asta si pt asta creierul traduce si face asta in functie de "nivelul" sau. :) Dar poti vedea si sfere/orbs..sunt tot entitati.

3. Inainte de a medita, ma rog, ma curat d.p.d.v energetic..fac expercitii de respiratie, imi pun muzica in casti si spun: "In numele lui Dumnezeu Atotputernicul invoc, ingerii si Arh Luminii, toate entitatile de Lumina ..daca vor si pot sa vina acum, aici la mine x..sa ma asiste si ghideze in aceasta meditatie al carei scop este..destinatie este..pt a afla si vedea ceea ce imi este necesar pt ev mea spirituala si pt indeplinirea misiunilor din aceasta viata".. De regula numesc entitatile carora le cer ajutorul. Apoi, ma relaxez..pe respiratie..mai vin ganduri, dar nu le dau atentie si la un mom dat..mintea trece intr-un plan secund..Si simti vibratii tot mai puternice, in corp. Respiratia e imp, uneori am avut senzatia de lesin din cauza cresterii de vibratie. Si..incep sa vad sau sa aud, se poate intampla in moduri diferite..uneori in limbi diferite. :) Cred ca fiecare are propria-i metoda, in mare cam asa ar fi la mine.

4. Protectiile sunt extrem de importante, daca nu le ai si uneori chiar si cu ele, te mai "tavalesti" cu cate cineva, fie ca vrei fie ca nu. Personal, nu atac ci doar ma apar. Folosesc elementele..foc si aer in special, simboluri din usui, karuna si sigilii primite in alte vietii in care am fost mag sau preoteasa. :) Le pun pe fiecare ck..pe corp, fata, spate..Pot fi facute sfere, tepi..s.a..dar trebuie sustinute energetic. adica trebuie putere de emisie mare. Cu exercitiu se dobandeste.

5. Foste vieti..Asta e un domeniu atat de fain. Ca o paranteza, acum cateva sapt mi-am recunoscut un sot dintr-o alta viata. A fost suficient sa ni se intalneasca privirile, el saracul probabil nu intelegea motivul pt care nu-si poate lua privirea de la mine..:)
Acum ceva ani, m-am visat in roba alba cu sceptru..initiam; in alt vis conduceam o armata si spuneam totul pentru Lumina, pt Dumnezeu. Aceea a fost viata mea in randul esenienilor. O alta viata, perioada curcuficarii lui Iisus, am fost preoteasa..da femeile faceau asta, le era recunoscuta puterea. Alta in Egipt, Mare Preoteasa initiata de Isis. In alta viata, "vrajitoare" -arsa. In alta, saraca si vindecam oamenii, m-au omorat..Nu stiu toate vietile, am cerut sa vad vietile in care am adunat cunoastere, care mi-e necesara in viata asta.

6. Alte dimensiuni. Totul in Creatie e structurat pe ierahii, noi suntem in 3d..probabil in urmatoarii 100 de ani, vom ajunge la 5d. De la 5d in sus, vb strict de spirite incarnate pe diferite planete, exista constienta..si constiinta deplina, a cine si ce esti cu adevarat. Totul este iubire, planul dual dispare. Sunt multe de zis, despre alte fiinte superioare noua care traiesc pe alte planeta.

In ceea ce priveste Dimensiunile Ceresti, aici totul este bine structurat si totul se misca si vibreaza. De exemplu in Shamballa poti sa vezi un oras vechi, cu temple..Akasa o vad un templu alb, cu colane unde exista veghetorii, daca iti este permis..scot dintr-o carte un papirus din care iti citesc contractele pt viata asta, de ex..Dar repet, fiecare poate vedea in felul lui si am am inteles un lucru, fiecare vede ceea ce are nevoie, ceea ce il poate ajuta.

Aoleu, cat am scris..:)) Mie imi place sa vb despre lucrurile astea, in viata reala nu prea am cu cine. Noroc cu Facebook ul..:))
Zi frumoasa!
Spread love everywhere you go. Let no one ever come to you without leaving happier.

Mother Teresa

monic
membru Pro

Mesaj de monic » 19 Aug 2013, 21:56

de cand ma stiu am fost atrasa de tot ce este "paranormal..."... nu cred ca cineva de ex. sta aici pe pe lenormand ca este la moda.. sau pt ca nu are ce face sau doar din curiozitate... aaa ca intri pe forum si apoi nu mai treci niciodata...probabil ca e simpla curiozitate.

Sa le luam pe rand.
1. Da m-am apucat de reiki acum cativa ani dupa ce am avut tot felul de vise si trairi pe care Biserica sau religia, nu mi le putea explica. In plus, in plan personal eram praf, sufeream teribil, nu intelegeam motivele pt care mi se intampla atatea "nedreptati" dar asta m-a intarit si mai tare in credinta. Si asa, am ajuns la un terapeut destul de cunoscut. El m-a initiat. Maestria am luat-o dupa un an, de la altcineva. Uosr, usor am studiat si alte sisteme. Privind retrospectiv pot sa spun ca totul, tot ce mi s-a intamplat a avut menirea de a aduce pe drumul asta. :)

frumos! ... din 2011, am inceput sa citesc tot felul de carti ezoterice ce ma fascinau efectiv ...dar simteam mereu ca nu este suficient...simteam si inca simt nevoia unui mentor...exact cum spui tu. A unui invatator care sa ma initieze. Inca nu mi s-a oferit sansa sa imi fie alaturi o buna perioada de timp...Oricum, cert este ca vad lumea cu alti ochi...vad natura ca pe minune a creatorului, efectiv...Iar cerul cu norii sai ca pe adevarate semne ce te pot ghida.

2. Ingerii sunt de mai multe tipuri, dincolo de "ierarhia" pe care o prezinta religia care e reala. Vb strict despre experienta mea, am vazut ingerasii micuti si bucalati cu par auriu si aripioare, dar am vazut si ingerii de statura mare, care au forma umanoida dar ochii le sunt lumina..totul e alb in ochii lor. Asa percep uneori si Arhanghelii, de ex. In a "vedea" intervin o serie de factori, nu toata lumea vede identic pt ca depinde de creierul fiecaruia, cumva informatiile trebuie aduse aici in planul asta si pt asta creierul traduce si face asta in functie de "nivelul" sau. :) Dar poti vedea si sfere/orbs..sunt tot entitati.

ingerasii am inceput sa ii vad doar cu ochii mintii cand ma concetrez..ii vad albi pe fond negru...iar o singura datain timpul prohodului,anul trecut...am vazut ca niste copilasi cu aripioare. Sferele imi place sa le studiez din fotografii,...sa pot face diferente intre ingerasi, arhangheli sau spirite..etc.

3. Inainte de a medita, ma rog, ma curat d.p.d.v energetic..fac expercitii de respiratie, imi pun muzica in casti si spun: "In numele lui Dumnezeu Atotputernicul invoc, ingerii si Arh Luminii, toate entitatile de Lumina ..daca vor si pot sa vina acum, aici la mine x..sa ma asiste si ghideze in aceasta meditatie al carei scop este..destinatie este..pt a afla si vedea ceea ce imi este necesar pt ev mea spirituala si pt indeplinirea misiunilor din aceasta viata".. De regula numesc entitatile carora le cer ajutorul. Apoi, ma relaxez..pe respiratie..mai vin ganduri, dar nu le dau atentie si la un mom dat..mintea trece intr-un plan secund..Si simti vibratii tot mai puternice, in corp. Respiratia e imp, uneori am avut senzatia de lesin din cauza cresterii de vibratie. Si..incep sa vad sau sa aud, se poate intampla in moduri diferite..uneori in limbi diferite. :) Cred ca fiecare are propria-i metoda, in mare cam asa ar fi la mine.

n-am incercat niciodata sa meditez...sau probabil n-am stiu ca se cheama asa .. :hagirl:

4. Protectiile sunt extrem de importante, daca nu le ai si uneori chiar si cu ele, te mai "tavalesti" cu cate cineva, fie ca vrei fie ca nu. Personal, nu atac ci doar ma apar. Folosesc elementele..foc si aer in special, simboluri din usui, karuna si sigilii primite in alte vietii in care am fost mag sau preoteasa. :) Le pun pe fiecare ck..pe corp, fata, spate..Pot fi facute sfere, tepi..s.a..dar trebuie sustinute energetic. adica trebuie putere de emisie mare. Cu exercitiu se dobandeste.

tepi?de sfere am auzit....de tepi nu.

5. Foste vieti..Asta e un domeniu atat de fain. Ca o paranteza, acum cateva sapt mi-am recunoscut un sot dintr-o alta viata. A fost suficient sa ni se intalneasca privirile, el saracul probabil nu intelegea motivul pt care nu-si poate lua privirea de la mine..:)

ups...cum asa? cum de ai putut sa-l il recunosti? care au fost reperele?:)

Acum ceva ani, m-am visat in roba alba cu sceptru..initiam; in alt vis conduceam o armata si spuneam totul pentru Lumina, pt Dumnezeu. Aceea a fost viata mea in randul esenienilor. O alta viata, perioada curcuficarii lui Iisus, am fost preoteasa..da femeile faceau asta, le era recunoscuta puterea. Alta in Egipt, Mare Preoteasa initiata de Isis. In alta viata, "vrajitoare" -arsa. In alta, saraca si vindecam oamenii, m-au omorat..Nu stiu toate vietile, am cerut sa vad vietile in care am adunat cunoastere, care mi-e necesara in viata asta.

interesant...extrem!!!

6. Alte dimensiuni. Totul in Creatie e structurat pe ierahii, noi suntem in 3d..probabil in urmatoarii 100 de ani, vom ajunge la 5d. De la 5d in sus, vb strict de spirite incarnate pe diferite planete, exista constienta..si constiinta deplina, a cine si ce esti cu adevarat. Totul este iubire, planul dual dispare. Sunt multe de zis, despre alte fiinte superioare noua care traiesc pe alte planeta.

De ce asa tarziu???...peste tot citesc pana in 2032 ajungem in dimensiunea 5.

In ceea ce priveste Dimensiunile Ceresti, aici totul este bine structurat si totul se misca si vibreaza. De exemplu in Shamballa poti sa vezi un oras vechi, cu temple..Akasa o vad un templu alb, cu colane unde exista veghetorii, daca iti este permis..scot dintr-o carte un papirus din care iti citesc contractele pt viata asta, de ex..Dar repet, fiecare poate vedea in felul lui si am am inteles un lucru, fiecare vede ceea ce are nevoie, ceea ce il poate ajuta.

:) ce-mi place!!!

mi-as dori tare mult sa imi mai povestesti...

Simona

starchild
membru

Mesaj de starchild » 19 Aug 2013, 23:05

Din pacate, in ceea ce priveste mentorii este destul de dificil, nu prea sunt deschisi sa vorbeasca, sa te invete, iti spun niste lucruri iar apoi tu singur cauti si incerci sa legi piesele pe care le primesti. De multe ori chiar ei, maestrii nu cunosc totul si e firesc asa, invata odata cu noii initiati care ridica probleme noi sau au viziuni despre care n-au mai auzit. Si da, mai ales daca esti din provincie sansele sunt reduse sa gasesti pe cineva disponibil, caruia sa-i spui una alta si eventual sa te calauzeasca.

Exista si o concurenta acerba intre ei, atacuri si alte chestii, de multe ori m-am intrebat: daca fiecare slujeste Luminii si are misiune din Spirit. totusi de ce toate astea? pentru bani, poate..pentru putere, faima, clienti etc. E trist..mai ales ca nu exista, mai bun. Cred ca fiecare are darurile sale si fiecaruia ii e ingaduit sa faca atat cat trebuie, rautatile n-ar trebui sa aiba loc in lumea asta.

Nu pot spune ca am avut un mentor care sa stea langa mine, am primit initierea si apoi singura am lucrat, mi-am facut un program, am studiat si am avansat. De la un sistem la altul in asa fel incat sa le pot combina, in terapii, tratamente etc. Dar cumva, merg tot pe a vedea, ma uit in astral si vad, daca e legat sau nu, Accesul la Lumina, etc. in functie de asta, fac ce am de facut.

Inca un astect, cel care te initiaza trebuie ales cu grija desi daca iti asculti vocea interioara, sigur ajungi unde trebuie. Mai exsita posibilitatea de a avea deja anumite initieri din Spirit dar cumva ele trebuie reactivate in planul asta.

Eu combin rugaciune, reiki, meditatie..iar meditatia este un lucru fabulos, incerca folosind muzica de relaxare sau muzica bisericeasca, spatele drept si urmaresti respiratia..si poti sa-ti chemii ghizii sa fie cu tine, sa te conduca. :)

Tepii de metal, ii proiectezi in jurul tau, tot ce insemna entitati negative nu se pot apropria..foc..tepi..lumina..dar depinde poti sa faci un milion de combinatii..

Cum l-am recunscut pe sotul din alta viata? sunt atenta la ceea ce imi transmite inima, vocea interioara. In prima faza mi-a atras atentia, nu-mi atrage oricine atentia si daca se intampla exista un scop apoi cand ni s-au intalnit privirile am auzit si vazut in acelasi timp, scene din viata noastra impreuna. Eram la un restaurant, cumva fata in fata, a fost un amalgam de sentimente, bucurie, tristete si mai ca imi venea sa plang..habar n-am de ce..:) Evident, n-am povestit asa ceva celor de la masa fiindca riscam sa devin motiv de amuzament pe viata..:))

In ceea ce priveste Ascensiunea cred ca e un proces lent, a inceput insa timpul aici este liniar si diferit fata de cum e perceput de Sus. Oamenii inca n-au deschiderea necesara pt a accepta faptul ca exista lucruri care sfideaza logica, resping foarte multe lucruri si se ancoreaza tot mai mult in lumea materiala, palpabila, vizibila. Dar vin foarte multe spirite pe Pamant, care ajuta la trezire, copii speciali: indigo, cristal, diamant..Unii dintre ei au crescut si usor, usor isi incep misiunile, misiuni din Spirit. Paradoxul este ca sunt vazuti precum niste ciudati, aerieni etc cand de fapt ei sunt pilonii de rezistenta. :)

In dimensiunile Ceresti, se studiaza, se iau decizii, exista ierarhii si totul se inregistreaza, tot ceea ce facem aici, de la ganduri, intentii, fapte. Cand cazi in uitare e dificil, cand traiesti in mediul dual, cand esti pe o Planeta unde domneste intunericul si tu nu stii cine esti, exista tentatii dar..totul e sa-ti asculti inima, sa crezi si sa ceri calauzire, de la ghizi si entitatile de Lumina iar cu cat esti mai deschis si receptiv, mailinistit cu atat poti sa le primesti mesajele si iubirea. Pt ca in fond, tot ceea ce putem face este sa trimitem iubire, intregii Creatii. Sa fim recunscatori pentru fiecare dar primit, pentru viata insasi.
:cupa:

Cu drag,
starchild
Spread love everywhere you go. Let no one ever come to you without leaving happier.

Mother Teresa

monic
membru Pro

Mesaj de monic » 20 Aug 2013, 09:45

Mercic din suflet ca imi scrii, imi povestesti. Sunt sigura ca si altii forumusti care te citesc, au acelasi sentiment de recunostinta.

Din ceea ce imi scrii, trag concluzia ca eu as putea fi cel mai bun invatator. Pe fruntea mea tb sa scrie autodidact.

Pff, ma bate gandul de ceva timp sa fac reiki... As putea sa invat reiki doar din carti? Care ar fi diferenta intre a invata acasa si a invata de la un profesor/indrumator? Presupun ca tzepii de metal..si alte tipuri de protectii se invata tot aici.. , nu?

Visez mereu sa devin mai calma, mai inteleapta... Insa sunt constienta ca toate se vor petrece in timp... cu multa rabdare. Apoi, mi-e "teama"ca nu voi reusi.

Am o atractie nebuna fata de clarvazatorii, mediumii ce ii vad la TV, de toata povestile despre zane, gnomi, sirene...Ma intreb daca as putea sa fiu vreodata un medium sau un clarvazator... Nu imi pot raspunde,clar... Nu inteleg de ce atractia asta nebuna...Probabil ceva din trecut ma face sa am chemarea asta... N-am idee.

Am facut un an de yoga, m-am retras..vedeam multe 'murdarii' in jurul meu, discutii macabre...etc si asta imi crea o stare de disconfort..

Dupa ce am facut yoga, am inceput o perioada sa am vise premonitorii... Visez mult...regret ca nu le trec pe ceva si sa le recitesc din cand in cand.. poate primesc raspunsuri... :dontknow: la framantarile mele...

Cand eram mica vedeam persoane dragi trecute in nefiinta. Mi-amintesc de o buna prietena ce a murit cazand de la etajul 7. Am visat-o neincetat timp de o luna de zile..In ultima seara, mi-a aparut in sufragerie..M-am speriat cumplit. :hagirl: Acum ma incanta nespus ca mi s-a aratat...Apoi, tot asa ..sa zicem pana la liceu auzeam voci. Ma inspaimantau. Nu vroiam sa le aud si habar n-am ce imi spuneau... Mai nou,simt cum cineva sta langa mine... pentru 3-4 secunde sau noaptea simt o mana ce ma atinge pe umar. Nu ma sperie..ma incanta. Ma apropii de 40 ani si parca inca n-am realizat nimic dpdv spiritual... insa este timp...

Caut raspunsuri, caut sa invat, vrea informatii, vreau sa mi se spuna...nu mai orbecai...uite citeste asta si asta si asta... fa cutare si cutare..Poate gresesc, poate nu sunt pe calea care tb...Habar n-am .. insa imi place teribil si simt o mare recunostinta fata de Cel de Sus... ca exist, ca existam, ca a facut atatea minunatii..ca suntem atat de ..woooow.. :hagirl: ..totul este atat de complex si perfect.... :)

Simona

starchild
membru

Mesaj de starchild » 20 Aug 2013, 11:53

Primul pas este sa primesti acordajul, respectiv initierea si apoi sa incepi sa lucrezi, sa studiezi..orice ti-ar spune altcineva e doar informatie pe care pana la urma, tu o aplici iar practica/exercitiul sunt cele mai importante pentru asa te antrenezi, chiar e un antrenament. Iti creste Accesul la Lumina, iti creste coef de Lumina, poti sa emiti..si sa faci multe lucruri, iti poti crea o metoda proprie in functie de rezultate, de intuitie. Vezi ca functioneaza un simbol pus altfel, sau il rotesti sau il programezi etc. E o lume frumoasa, se pot face si lucruri negative, multe dar cred ca scopul e acela de ajuta si de a ridica propria-ti persoana si alte persoane aflate in impasuri. Mai cred ca fiecare ajunge exact unde are nevoie, fiecare primeste maestrul cu care rezoneaza.

Un lucru nu tocmai fericit sa-i spun asa este, perioada de vindecare de dupa initiere. 21 de zile, se curata corp, structuri si pot exista diferite simptome. Odata cu primirea initierii creste vibratia si atunci pot aparea modificari in viata, situandu-te pe un palier mai inalt d.pd.v vibratoriu exista posibilitatea, de fapt certitudinea..:)) ca nu te mai intelegi cu sotul/parintii/copii..se raresc prietii,se triaza si esti predispus la "inspite" sau tot felul de probleme pentru se declanseaza un proces de ardere al Karmei ceva mai rapid. De aceea, nu e indicat sa primesti initieri rapid una dupa cealalta si mai ales, sa nu le primesti daca nu ai un coef destul de ridicat de Lumina pentru ti-ar face rau respectiva initiere. Personal, militez pentru o viata curata, pentru rugaciune, meditatie si iubire..dragul de ajuta, cu o vorba, ceva material, un om aflat in nevoie, un animal etc. Dar fara a astepta ceva in schimb. Chiar si mersul la Biserica, desi nu sunt de acord cu multe din cele spuse de Biserica, ii recunosc puterea si ceea ce se intampla la o Liturgie e minunat. Dar, cu tristete recunosc ca majoritatea preotilor nu inteleg si catalogheaza reiki ca pe ceva neadecvat ca sa fiu delicata, am avut niste experiente cu 3 preoti. Primilor 2 le-am povestit fara ezitarea ceea ce traiesc si cum percep totul, au fost blanzi..unul dintre ei desi mi-a spus ca el nu vede totusi m-a incurajat, al doilea lucra exact ca mine, un batranel simpatic de prin Moldova. Dar al treilea, m-a dezamagit profund..m-am dus la el pt o indrumare, si mi-a zis ca nu exista nimic ca totul e in imaginatia mea dar in acelasi timp, se legase de ck mele si-mi spunea lucruri despre mine. Concluzia trasa de mine dupa aceasta experienta e ca preotii accepta fenomenele acestea dar doar in randul lor, cineva din exterior probabil nu este demn. M-a intristat oarecum, fiindca parintele Arsenie a zis la un mom dat ca vor veni zilele cand adevaratii preoti vor fi in lumea iar la usa Altarului va fi..

Diferenta dintre a invata acasa si a invata de la prof? la un seminar se face practica, vin mai multi cursanti si lucrati intre voi iar el va supraveheaza. Asa ar fi ideal.

Inteleg sentimentul de teama, ma incerca si pe mine uneori, mai ales cand privesc in jur si vad ca oamenii traiesc altfel si poate in inconstiinta lor sunt mai fericiti decat mine. Cu cat cresti si afli cate ceva cu atat iti dai seama ca stii atat de putin si esti si mai recunoscator pentru tot. Ajungi sa vezi lucrurile altfel, oamenii, situatiile, viata, problemele..Pe mine ma ajuta urmatoarea afirmatie: "Doamne face-se Voia Ta si nu a mea, in mine si prin mine, in vecii vecilor Amin!"

Sunt la fel ca tine, de mica am avut atractie fata de lumea asta iar cand eram adolescenta am avut primulcontact cu magia, asa am incept sa caut si sa ma informez, atunci l-am descoperit pe Sf. Ciprian. :)

Caietul e bine sa-l ai pe noptiera, cand te trezesti sa notezi, lucrurile astea se uita f repede. Recunosc ca sunt lenesa la cap asta :))

Ce fain si eu am avut experiente interesante cu persoane decedate, poate povestesc intr-o zi. Daca ai avut exerientele astea cu siguranta trebuie sa continui, doar ca singura trebuie sa gasesti calea care ti se potriveste. Roaga-ti ghizii sa te indrume, Roaga-te inainte de somn si cere sa vezi in vis, cere semne si fi atenta la sincronicitati, pot veni pe cai precum: o carte, vorbele unei persoane, un mesaj, un om drag..etc. Trebuie doar sa fii atenta.

Iar am scris foarte mult,scuze pt eventualele greseli dar nu am timp sa recitesc.

Cu drag

Mother Teresa

monic
membru Pro

Mesaj de monic » 20 Aug 2013, 13:34

:) starchild, am inteles...multumesc din nou!

O dorinta de moment :beg: , numeste-mi o carte..care iti vine in minte pe care consideri ca ar trebui sa o citeasca o femeie ca mine... care are trairile astea. Sunt sigura ca ai citit multe.. Ce consideri ca ar fi nimeni?

Nu am sa omit sa tot cer/ rog ghizii spirituali, ingeri..etc indrumarile necesare ! :good:

Simona

starchild
membru

Mesaj de starchild » 20 Aug 2013, 14:00

E cam greu sa ma limitez la una, iti recomand 4..:))

1. Cartea lui Argesanu: Reiki intre mit si realitate, a fost cartea mea de capatai la inceput.

http://ro.scribd.com/doc/73296033/Reiki ... -Realitate

2. Carte foarte buna, ofera informatii despre protectie/atacuri etc.

http://www.evolutiespirituala.ro/blog/l ... ii-divine/

3. http://www.scribd.com/doc/3589564/LIGURDA- Ligurda e o carte cu multe adevaruri, adevaruri pierdute in timp..:)

4.http://ro.scribd.com/doc/38202835/Micha ... Sufletelor

Sper sa fie pe placul tau!
Zi binecuvantata!

Mother Teresa

monic
membru Pro

Mesaj de monic » 20 Aug 2013, 14:16

:clapping: :hello: Multam frumos!!! :hagirl:

:drinks: :friends:

Abia astept sa mai vb... sa nu fugi de pe aici...Poate reinviem forumul! :good:

Simona

starchild
membru

Mesaj de starchild » 21 Aug 2013, 09:07

monic scrie::clapping: :hello: Multam frumos!!! :hagirl:

:drinks: :friends:

Abia astept sa mai vb... sa nu fugi de pe aici...Poate reinviem forumul! :good:

Sunt in zona, sigur! Tare fain ar fi sa reinviem forumul..:) ;) :hagirl:

Mother Teresa

Scrie răspuns