Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Buna

Discutii generale despre Lenormand.
Maeve
membru
Zodie: Pesti

Buna

Mesaj de Maeve » 01 Iul 2011, 23:12

Sunt noua aici am incercat sa imi dau si eu in carti dar nu am inteles nimic. :dontknow: :blush: Ma poate ajuta cineva.

lumininita
membru Club

Re: Buna

Mesaj de lumininita » 02 Iul 2011, 09:39

buna poi ce carti ai, ??datul in carti e simplul citirea lor e grea :meeting:

Maeve
membru

Mesaj de Maeve » 03 Iul 2011, 23:44

lumininita scrie:buna poi ce carti ai, ??datul in carti e simplul citirea lor e grea :meeting:
Buna.
Am incercat cu tarotul cu cinci carti si mi-a iesit asa 1 carte 8 de cupe, iar a 2 carte Nebunul, a 3 carte 3 de spade,a 4 steaua iar a 5 regele de monede. Dar nu stiu cum sa interpetez. :dontknow:

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 04 Iul 2011, 09:05

ooooooooo alte carti nu ai gasit ,ori care altele dar la tarod ,nu ma-m bagat deloc, nu-mi plac nici poza cartilor cred ca deaia , poate se baga cineva si te ajuta :bye:

Maeve
membru

Mesaj de Maeve » 04 Iul 2011, 11:50

lumininita scrie:ooooooooo alte carti nu ai gasit ,ori care altele dar la tarod ,nu ma-m bagat deloc, nu-mi plac nici poza cartilor cred ca deaia , poate se baga cineva si te ajuta :bye:
Buna.
Am incercat cu alte cartii si mi-a iesit asa 1 carte Dreptatea, a 2 Imparatul, a3 Luna, a4 Nebunul Rx, a 5 Lumea Rx,, a 6 Indragostitii, a 7 Turnul.

Maeve
membru

Mesaj de Maeve » 05 Iul 2011, 11:24

Maeve scrie:
lumininita scrie:ooooooooo alte carti nu ai gasit ,ori care altele dar la tarod ,nu ma-m bagat deloc, nu-mi plac nici poza cartilor cred ca deaia , poate se baga cineva si te ajuta :bye:
Buna.
Am incercat cu alte cartii si mi-a iesit asa 1 carte Dreptatea, a 2 Imparatul, a3 Luna, a4 Nebunul Rx, a 5 Lumea Rx,, a 6 Indragostitii, a 7 Turnul.
Nu vrea sa ma ajute nimeni. :beg: :read: :swoon:

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 05 Iul 2011, 11:39

Maeve scrie:
Maeve scrie:
Buna.
Nu vrea sa ma ajute nimeni. :beg: :read: :swoon:
incearca cu cartile lenorman
Good job with cards,they practically read theamselves.

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 05 Iul 2011, 11:46

dreptatea inseamna triumful adevarul imparatul poate fii seful,un barbat care a dobandit putere in viata ,mai inseamna rigiditate fata de altii,luna aduce referire la rivali dusmani,intuitia,nebunul il iau ca atare schimbari facute de tine,fara influenta cuivaRX inseamna ca este intoarsa :?ca atunci este vb de insecuritate
Good job with cards,they practically read theamselves.

Maeve
membru

Mesaj de Maeve » 05 Iul 2011, 12:12

laura1976 scrie:dreptatea inseamna triumful adevarul imparatul poate fii seful,un barbat care a dobandit putere in viata ,mai inseamna rigiditate fata de altii,luna aduce referire la rivali dusmani,intuitia,nebunul il iau ca atare schimbari facute de tine,fara influenta cuivaRX inseamna ca este intoarsa :?ca atunci este vb de insecuritate
Merci frumos Laura. :thankyou:

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 05 Iul 2011, 22:31

buna daca mai astepti un pic sa caut cartile despre care spui ma voi uita pe joi ,nu promit dar sper ,sa revin

Scrie răspuns