Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Jurnal

Desenele pot avea subintelesuri ascunse. Incercam aici sa vedem ce indica aceste desene, ca exprimare a subconstientului.
Reguli forum
ATENTIE! Nu citi interpretarile pentru desene, daca doresti sa postezi si tu un desen. Altfel vei fi influentat de ceea ce vei citi iar rezultatul nu va fi concludent.
Lara

Jurnal

Mesaj de Lara » 10 Dec 2008, 06:23

Un clip in care este prezentat un jurnal ...doar din copaci desenati. :)

In functie de starea de spirit pe care am avut-o in fiecare zi vom desena altfel copacul.Impresiile,influentele capatate de-a lungul unei zile nu ne lasa aceiasi.Ne schimbam ,uneori,de la o ora la alta.Doar un singur desen nu va spune adevarul despre noi.

Ar fi interesant sa incercam un astfel de jurnal.

Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Re: Jurnal

Mesaj de Peitho » 12 Dec 2008, 13:55

Foarte interesant, Lara!
Te gandeai la un jurnal aici pe site? Sau unul...in carnetelul nostru? Aici, tehnic vorbind,e cam greu. :)
Oricum, mersi de idee. O sa adaug si un copac in carnetelul de insemnari zilnice.
Eu de regula desenam in coltul de sus: soare, nori, ploaie in functie de starea din ziua respectiva.
Desenele, cu ceea ce simbolizeaza ele, sunt mult mai sugestive decat cuvintele. :bye:
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

Lara

Mesaj de Lara » 12 Dec 2008, 14:12

E mai dificil de postat un jurnal desenat,e adevarat,insa e posibil.Ma gandeam ca putem tine un astfel de jurnal pe un carnetel si apoi sa postam cateva imagini.
Frumos ar fi ca,cei care isi doresc asta,sa scrie langa copacelul desenat si cateva impresii despre ziua respectiva sau despre ce au simtit si gandit in acea zi.
Intr-o zi fericita sunt convinsa ca pe ramurile copacilor ar canta pasari,soarele ar straluci pe cer,ar fi si iarba poate. :grin:
Ma tot gandesc sa incerc eu unul,pentru o saptamana,macar.
Doar ca eu stiu destule despre testul copacului,inca din liceu.Invatam despre el deja la 15 ani. Si singurul lucru de care mi-e teama este ca nu ma pot detasa de ceea ce stiu si poate voi avea tendinta sa nu il fac cum simt.Poate ca totusi voi incerca.Asta ar fi ca un soi de concurs "Lara cu Mine" :D ,care pe care. :P

Peitho
Goddess

Mesaj de Peitho » 12 Dec 2008, 14:22

Lara scrie:Si singurul lucru de care mi-e teama este ca nu ma pot detasa de ceea ce stiu si poate voi avea tendinta sa nu il fac cum simt. :P
Intotdeauna apar mici scapari :grin: . Si apoi...daca e jurnal...trebuie trecute acolo toate secretele, chiar si cele mai putin placute. ;) Altfel toti copacii vor fi identici. Adica perfecti si groaznic de plictisitori! :boredom:
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

Lara

Mesaj de Lara » 12 Dec 2008, 16:47

Am si desenat primul arbore. :grin: Sa vedem ce "padure" iese pana vinerea viitoare.

Lara

Mesaj de Lara » 20 Dec 2008, 09:07

Nu stiu de ce nu se incarca filmuletul cu arborii mei pe YouTube. :dontknow: Asa ca ,pentru cei interesati,dau link-ul.Poate va place melodia,daca desenele lasa de dorit. :grin:

http://www.onetruemedia.com/shared?p=7a ... m=text_url

cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

Mesaj de cruela » 20 Dec 2008, 09:15

draga mea eu cred ca dpdv psihologic nu se poate interpreta. ci numai dpdv artisitc . :grin:
esti foarte talentata .
faci tablouri?
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

Lara

Mesaj de Lara » 20 Dec 2008, 09:21

:grin: Mda,mai ales pe faianta din bucatarie,cand ma grabesc cu mancarea.

Peitho
Goddess

Mesaj de Peitho » 20 Dec 2008, 14:37

Frumosi copaci! :good:
Mi-au placut in mod deosebit al doilea si salcia. Salcia imi transmite o nevoie de singurate romantica...

Peitho
Goddess

Mesaj de Peitho » 20 Dec 2008, 14:38

Iar cel de-al doilea: cat de bine te poti simti invesmantata intr-o rochie lunga (eventual de matase).

Scrie răspuns