Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Desen Stefania

Desenele pot avea subintelesuri ascunse. Incercam aici sa vedem ce indica aceste desene, ca exprimare a subconstientului.
Reguli forum
ATENTIE! Nu citi interpretarile pentru desene, daca doresti sa postezi si tu un desen. Altfel vei fi influentat de ceea ce vei citi iar rezultatul nu va fi concludent.
Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Re: Desen Stefania

Mesaj de Peitho » 20 Noi 2008, 19:20

mihaela scrie::shock: Din cate stiu, nimeni n-a spus cu exactitate ce simte fetita.
Daca spunem ca un copil e sensibil si talentat asta nu inseamna ca am aflat ce simte. Dar bunul simt este atat de rar din pacate..

Si inca ceva. LA ORICE VARSTA UN DESEN SE POATE INTERPRETA, ai auzit de testul arborelui, ortokiki? Dar ce sa-i faci, este la moda printre romani sa te dai mare cand esti total pe dinafara si asta n-ar fi nimic daca nu i-ai si jigni pe altii care nu ti-au facut nici un rau.

Va multumesc pentru gandurile bune pe care mi le-ati trimis pe privat, fetelor, insa eu una ma voi opri aici.
Cu bine.
Ai dreptate, mihaela!Testul arborelui deja nu prea se mai foloseste pentru ca este arhicunoscut. Dar sunt o multime de alte sarcini (ce implica desenul) folosite in campul muncii (si nu numai) pentru testarea psihologica a candidatilor.

Imi pare rau ca te retragi, mihaela! Esti genul de persoana de la care consider ca ai ce invata!
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 20 Noi 2008, 20:52

Iti multumesc, insa hotararea mea este luata, Mar. Imi permit sa-ti dau un sfat, pentru ca simt ca esti un suflet sensibil si am observat ca te tii departe de conflicte, cu mult tact (avem un domeniu comun, si anume psihologia, dar asta nu inseamna ca nu suntem oameni si trebuie sa ne lasam calcate in picioare..). Continua sa fii ca si pana acum, si mai ales selecteaza persoanele cu care intri in dialog pe forum, pentru ca timpul nu ni-l mai da nimeni inapoi. E si o zicala cu margaritarele..
Eu una consider ca a face parte dintr-un grup in care toata lumea are preocupari spirituale este echivalent cu o face parte dintr-o familie. Si atentie, tarotul poate fi un mijloc de autocunoastere. Latura divinatorie doar asa de flori de cuc, sa-mi dau azi sa vad cum o sa fie maine, eu o consider pierdere de vreme cu maruntisuri. Nimeni nu intreaba cum sa se comporte, ce sa faca pentru ca x sa fie mai bun sau ca el sa fie fericit, sa spunem. Iar aici nu-l critic pe Mihnea, insa nici el nu are prea multa putere. A darui altora e ceva si a stii cum sa primesti este altceva, poate este chiar o arta.

Cand nu te mai simti confortabil e semn ca trebuie sa-ti iei lucrurile si sa pleci. Eu nu am lucruri de luat, insa duc cu mine o amintire placuta a unora dintre voi. Din pacate nici timpul nu-mi mai permitea sa intru, si mai este si un alt aspect- simt nevoia ca cel putin o perioada sa renunt la tarot, pentru ca sunt convinsa ca intuitia a ce trebuie facut exista in fiecare, e nevoie doar sa stim sa privim cu mai multa atentie in noi insine.

vlad
membru

Mesaj de vlad » 21 Noi 2008, 13:50

Mi se pare curios dar interesant ca se ating si probleme legate de psihologie. Cum a ramas cine are dreptate?
Vad pe aici acuzatii, cum altfel decat ca in viata de zi cu zi. Mai ramane sa veniti cu probe.

deiuta
membru

Mesaj de deiuta » 21 Noi 2008, 14:14

Eu cerd ca exista doar pareri...
Doar Ana ar putea sa decida ce pareri va lua in considerare! :hmm:
deiuta

cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

Mesaj de cruela » 21 Noi 2008, 14:38

vlad ,ai avut ceva probleme sa-ti spui parerea cu adevaratul tau nick? :grin:
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

vlad
membru

Mesaj de vlad » 21 Noi 2008, 14:48

Tu cine mai esti, a, cruela!! Care Nick, nu-l cunosc. Va las fetelor, sa va mancati intre voi. PA.

cruela
membru Pro

Mesaj de cruela » 21 Noi 2008, 14:49

:haha:

deiuta
membru

Mesaj de deiuta » 21 Noi 2008, 14:50

:shock: :shock: :shock:
trebuie sa ne si mascam pe aici?
deiuta

Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Mesaj de Mihnea » 21 Noi 2008, 16:46

deiuta scrie:trebuie sa ne si mascam pe aici?
Trebuie doar sa pastram niste limite ale bunului simt. Si sa nu incercam sa ne atribuim calitati de administrare a forumului, inclusiv probleme gen nickuri si ip-uri.
Tempus est optimus iudex.

cruela
membru Pro

Mesaj de cruela » 21 Noi 2008, 16:55

sorry ,
ce vrei ,mi-a luat-o intuitia/gura pe dinainte. :grin:

Scrie răspuns