Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

se poate da in carti si de la distanta?

Discutii generale despre cartomantie.
Scrie răspuns
AleR
Zodie: Scorpion

se poate da in carti si de la distanta?

Mesaj de AleR » 29 Aug 2011, 15:12

Acum ceva timp am auzit ca se poate da in carti fara ca persoana careia i se da sa fie prezenta...Daca e asa as dori sa mi se dea si mie daca se poate :grin:

aly007
membru
Zodie: Berbec

Re: se poate da in carti si de la distanta?

Mesaj de aly007 » 13 Sep 2011, 01:19

Da si eu am auzit de asa ceva si m-ar interesa cum pot "sa dau " pentru altcineva.
Stie cineva?

AleR
Zodie: Scorpion

Mesaj de AleR » 15 Sep 2011, 13:52

Am inteles ca persoana care da in carti (consultantul) are nevoie de o poza a persoanei careia i se da pentru a-si face o imagine in minte in momentul in care le descanta, iar in rest e la fel (alegi cartea care reprezinta persoana etc). Am citit pe un site. Te incumeti? Daca da as dori sa te rog sa-mi dai si mie (iti voi da si poza).

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 15 Sep 2011, 14:59

ai nevoie de numele si prenumele persoanei si e bine daca iti spune culoarea parului macar , si daca e intr-o relatie sau nu adica daca e casatorita sau nu .

aly007
membru
Zodie: Berbec

Mesaj de aly007 » 18 Sep 2011, 23:54

Pt. Luminita

Culoarea parului, a ochilor si daca este casatorita sau nu pentru a identifica cartea, de ex: dama de trefla. La asta te referi,nu? dar pt ce iti trebuie numele si prenumele?

Multumesc

Sulis
membru Pro
Zodie: Varsator

Mesaj de Sulis » 14 Oct 2011, 23:40

Buna,

eu pentru a da in carti la distanta folosesc trei metode:

1. cer cifre cuprinse intre 1 si 52 daca e vorba despre Marele Lenormand, de la 1 la 36 daca este vorba despre Gypsy, etc.
In functie de etalarea pe care o folosesc, de exemplu pentru o roata astrologica trebuie 12 carti, deci 12 cifre. Atatea cifre cate carti trebuie scoase si cifrele sa nu depaseasca numarul total de carti.
Cand fac etalarea, bat cartile, si numar : scot prima cifra, apoi continui, scot a doua cifra, etc

2. Prenume sau data nasterii.

Daca e data nasterii, adun cifrele din data nasterii, daca este 8 de ex, scot tot a 8- carte.
Pentru nume, fac suma in functie de metoda Mlle Lenormand ( metoda prezentata la Marele Leno, fiecare litera corespunde unei litere) si reduc cifra intre 1 si 9, apoi scot tot a "n" carte ( rezultatul ce il am ).

3. Cand nu am nici cifre, nici prenume, folosesc o poza si scot tot a 9 -a carte.

Metoda ce o prefer este cea cu cifrele. Functioneaza bine.
Sulis

Luc_e
membru
Zodie: Rac

Mesaj de Luc_e » 22 Oct 2011, 01:17

Sulis scrie:Buna,

eu pentru a da in carti la distanta folosesc trei metode:

1. cer cifre cuprinse intre 1 si 52 daca e vorba despre Marele Lenormand, de la 1 la 36 daca este vorba despre Gypsy, etc.
In functie de etalarea pe care o folosesc, de exemplu pentru o roata astrologica trebuie 12 carti, deci 12 cifre. Atatea cifre cate carti trebuie scoase si cifrele sa nu depaseasca numarul total de carti.
Cand fac etalarea, bat cartile, si numar : scot prima cifra, apoi continui, scot a doua cifra, etc

2. Prenume sau data nasterii.

Daca e data nasterii, adun cifrele din data nasterii, daca este 8 de ex, scot tot a 8- carte.
Pentru nume, fac suma in functie de metoda Mlle Lenormand ( metoda prezentata la Marele Leno, fiecare litera corespunde unei litere) si reduc cifra intre 1 si 9, apoi scot tot a "n" carte ( rezultatul ce il am ).

3. Cand nu am nici cifre, nici prenume, folosesc o poza si scot tot a 9 -a carte.

Metoda ce o prefer este cea cu cifrele. Functioneaza bine.
---------------------------------------------------
Buna Sulis,

Ai putea sa-mi dai si mie pt dragoste cu cifre? De cate cifre ai nevoie ?

Merci o seara frumoasa

Luce

Sulis
membru Pro
Zodie: Varsator

Mesaj de Sulis » 28 Oct 2011, 20:18

Buna Luce,

nu pot sa dau in carti in aceasta perioada. Am un program incarcat, sunt prea obosita si am pus cartile deoparte pentru cateva luni, cu siguranta pana in februarie cand toate ar trebui sa reintre in normal si sa am timp si pentru mine.
Sulis

Scrie răspuns