Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Cartile mele

Discutii generale despre cartomantie.
Scrie răspuns
greieras
membru Club
Zodie: Rac

Re: Cartile mele

Mesaj de greieras » 16 Mar 2010, 17:00

Habar nu am :hagirl: Inca nu m-am apucat sa le inventariez.In afara de astea,mai am cateva de care am uitat,oracolul Eros,cartile unguresti,tarotul aztec(ma uit la el ca la masini straine) si cam atat...
Azi am vrut sa ma duc la magazin ,dar...mi-e somn si mai intai imi platesc datoriile si apoi investesc in carti :hahaha:

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 17 Mar 2010, 12:35

Pana la urma mi-am cumparat si acest pachet. M-a ajutat o prietena si cu chiu, vai si greutati a ajuns in manutele mele :D
Dama de Trefla scrie:Nu le am, dar mi le doresc extrem de mult, si in viitorul apropiat voi incerca sa imi fac comanda. Din pacate nu le-am gasit nicaieri in Romania.
Iarasi din pacate, nu am gasit nicaieri pe net toate cartile, nu a fost nimeni inspirat sa le scaneze, salveze pe toate. Daca le aveti sau stiti unde sa le vizualizez pe toate, v-as ramane profund indatorata ;)
Este vorba de un set de 200 de carti, rotunde, parerea mea, absolut superbe, realizat de catre Rae Hepburn, inspirate din "ghicitul" in ceai. Cartile se numesc "Tea Leaf Fortune Cards". Minunate. Eu m-am indragostit de ele, privind doar cateva imagini.

Imagine....Imagine....Imagine
Imagine....Imagine....Imagine
Imagine....Imagine
Ieri este istorie.....Maine este mister...

greieras
membru Club

Mesaj de greieras » 17 Mar 2010, 12:40

Felicitari ,Dama de Trefla :clapping: :clapping:
Eu acum vreau Symbolon,oracolul Ge , tarot Etteilla si Baraja Espaniola(sau cum s-o scrie) :blush:

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 17 Mar 2010, 12:43

asa mi-am dorit si eu enorm Victoria Flower Oracle. am vazut ca il ai si tu. este deosebit! calitatea exceptionala. il iubesc, ador si admir :D

vreau si eu oracolul Geeeeeeeeeeeeeeeee :beg: :beg: daca il gasesti pe undeva da un semn si mie, poate ajunge in tara cumva :blush:

greieras
membru Club

Mesaj de greieras » 17 Mar 2010, 12:48

Dama de Trefla scrie:asa mi-am dorit si eu enorm Victoria Flower Oracle. am vazut ca il ai si tu. este deosebit! calitatea exceptionala. il iubesc, ador si admir :D Il am,l-am cumparat imediat dupa ce l-am vazut la tine,dar...nu am facut nici o etalare cu el ptr ca am primit doar cartile si nimic altceva.

vreau si eu oracolul Geeeeeeeeeeeeeeeee :beg: :beg: daca il gasesti pe undeva da un semn si mie, poate ajunge in tara cumva :blush:Cred ca am vazut oracolul la magazinul ala de care vorbeam,azi ma duc acolo neaparat,dar daca nu este...ti-am zis de unde comand :grin:

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 17 Mar 2010, 12:53

chiar uita-te dupa Ge. pe unde ai zis tu este in jur de 40-50-60 dolari. cam multisor....
poate il gasesti tu oleaca mai accesibil

e tare frumos si pare destul de simplu. eu l-am incercat cu Orpha si m-a surprins

Victoria a venit in cutia lui originala (de fapt era pachetul sigilat), are si o carticica cu semnificatia cartilor si expune si cateva tipuri de etalari. e frumusel. eu il folosesc tragand cate o carte, maxim 2, in probleme sentimentale. mda...flori = dragoste :cupa:

greieras
membru Club

Mesaj de greieras » 17 Mar 2010, 17:40

Am fost azi la magazinul despre care vorbeam si nu aveau nici Symbolom si nici Ge :superstition: ,dar vineri este femeia care face comanda,asa ca...ma duc sa o rog sa le aduca :hagirl:
Azi mi-am cumparat:
-Tarot Druid
-The secret Tarot
-Sensual Wicca Tarot
-Celtic Tarot
-Ramses Tarot
-Inca un set de tarot(manual +carti) ptr incepatori si asta ptr ca mi-au placut cartile la nebunie. :blush:
Nu am gasit nimic despre cartile kipper :beee:

Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Mesaj de Peitho » 17 Mar 2010, 18:27

greieras scrie:Am fost azi la magazinul despre care vorbeam si nu aveau nici Symbolom si nici Ge :superstition: ,dar vineri este femeia care face comanda,asa ca...ma duc sa o rog sa le aduca :hagirl:
Azi mi-am cumparat:
-Tarot Druid
-The secret Tarot
-Sensual Wicca Tarot
-Celtic Tarot
-Ramses Tarot
-Inca un set de tarot(manual +carti) ptr incepatori si asta ptr ca mi-au placut cartile la nebunie. :blush:
Nu am gasit nimic despre cartile kipper :beee:
Aoleu, greieras! :shock:
Mai ai loc in casa de carti???
Am si eu tarotul druzilor. E frumos, insa il folosesc rar.
Tarotul celtic imi place si mie foarte mult. Restul... nu ma omor dupa ele, dar imi plac.

Mi-as dori si eu Tarotul Lenormand, dar mai astept ca inca simt criza.
La oracole imi doresc Sibilla Indovina saaaau Vera Sibilla.
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 17 Mar 2010, 18:32

te invidiez :blush: mi-as cumpara si eu cateva, dar la noi nu se prea gasesc....sau se gasesc la preturi mult mult mult prea mari......
ca sa le aduc prin amazon costa iar mult si....
eh, poate intr-o vacanta am sa caut pe unde merg :D

greieras
membru Club

Mesaj de greieras » 17 Mar 2010, 18:33

Oracolele Sibilla le am pe amandoua ,dar le-am folosit la inceput de 2-3 ori :hagirl:

Scrie răspuns