Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Cartomantie

Discutii generale despre cartomantie.
Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Re: Cartomantie

Mesaj de Mihnea » 19 Noi 2008, 10:29

Ok Aura, imi notez si asta. Sunt totusi niste schimbari pe care le-am observat:

- semnificatia cartilor in cele 2 sisteme (24 si 32) este diferita, adica 7 de caro semnifica ceva daca folosesti 24 de carti, si altceva pentru 32
- in metoda cu 24, anumite carti sunt mereu drepte (de exemplu As de caro, sau 10, J, Q, K). In cea cu 32, am gasit ca se pot intoarce toate cartile, inclusiv cele ce nu pot fi identificate clar ca fiind intoarse (se face un punctulet pe carte)
Tempus est optimus iudex.

millia
membru Pro
Zodie: Capricorn

Mesaj de millia » 17 Ian 2009, 22:11

Imagine

Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Mesaj de Peitho » 19 Ian 2009, 15:24

Millia, banuiesc ca ai vrut sa postezi o etalare, insa nu ai reusit. Citeste la suport tehnic ce anume trebuie sa faci.
Plus ca in acest topic sunt numai discutii generale. Daca vrei sa postezi o etalare, pune-o la etalari cu carti de joc, nu la discutii generale despre...
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

millia
membru Pro

Mesaj de millia » 19 Ian 2009, 18:45

scuze :blush:

gabrielagai

Mesaj de gabrielagai » 14 Noi 2009, 13:15

Buna , eu sunt Gabriela si ma bucur sa fiu printre voi ! Si eu am aceeasi pasiune pentru ghicitul in carti , desi nu pot spune ca sunt "as " totusi intotdeauna am aflat ceea ce m-a interesat ca sa nu mai spun ca uneori le-am mai ghicit prietenelor mele si s-a adeverit . Nu le-am mai folosit de tare multi ani si simt ca mi-am cam pierdut acea intuitie de demult ...cred ca f important este sa sti sa le interpretezi in asociatie , spre exemplu cand avem 10 :cupa: + 7 :trefla: eu le spun "betie " desi luate separat au alta semnificatie , sau daca imi pica as :pica: +as :trefla: le interpretez " casatorie " ori a consultantului ori va auzi despre o casatorie . Oricum sunt multe asocieri pe care inca nu le prea inteleg ... Poate cei care sunt mult mai in cunostinta de cauza sa ne mai invete cate ceva !!!!

little_angel1151
Zodie: Gemeni

Mesaj de little_angel1151 » 31 Ian 2010, 17:57

Ofer consultanta in tarot, in gypsy cart si astrologie sfaturii, ritualurii, descantece, energizare, dezlegarii pentru mai multe detail ma puteti vizita si pe site http://atlas-mfe.cabanova.com/ sau la adresa de mes little_angel1151

aura007ro
membru Pro

Mesaj de aura007ro » 31 Ian 2010, 18:39

Ups!nu stiu daca admin. este de acord cu reclama in scop personal pe aceasta rubrica.... :this:

cred ca pe forum este un subiect deschis unde poti deveni "membru silver" si iti poti introduce anuntul acolo.Trebuie sa te anunti,pt ca se plateste o anumita suma...
Daca respecti conditiile,gasesc ca totul este ok ! :bye:

Scrie răspuns