Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Etalare cu cartile unguresti

Discuta despre etalarea ta folosind cartile de joc obisnuite.
Scrie răspuns
dorasilvana91
membru Pro
Zodie: Leu

Re: Etalare cu cartile unguresti

Mesaj de dorasilvana91 » 30 Ian 2010, 23:44

Musette scrie:dora, taierea arata 8 de ghinda, 10 de verde, adica tristete la un eveniment. ia gandeste-te unde ai de mers in urm. 3 saptamani ca eu pe 3 sapt am dat.

in crucea ta:10 de verde,8 duba, deci iti pica o intalnire de dragoste undeva intr-un local.
iar tot in crucea ta vad femeia de verde si 9 de duba, adica tot o intalnire oficiala. baaa, tu te vezi in oras cu mai multi amici deodata?
in fata ta a picat 9 de duba si asul de duba, cred cavb cu femeia de verde f.mult pe net. fem de verde pot fi si eu?!

in curand: 9 de ghinda si 10 de rosu si 7 de verde si 10 de ghinda adica:va aparea ceva ce nu iti va conveni, si nu inteleg cum veste buna dar si suparare...cred ca se traduce ca te amagesti degeaba cu ceva ce pare ok dar nu e ok de loc.

vei face un drum intr-o societate in vit mai indepartat,unde vei avea o neplacere/gelozie din cauza unor incurcaturi.

colturile arata 9 de ghinda, 10 de ghinda si 8 de verde, 9 de verde... o intalnire ce nu-ti convine si o sa te supere,un drum unde vei avea parte de niste discutii/gelozii...eu cred ca mergi la un drum care nu o sa-ti convina din cauza la ce se va intampla acolo.

clarificarea pt drum: 7 duba, as ghinda, 9 de rosu... ceva nasol la acel drum, eu cre ca e ceva legat de dragoste.
pe tine a picat: WOOOOAAAAAAAWWWWWWWW cine nu trebuie:7ghinda, barbatul de rosu si 2 de rosu: adica barbatul brunet L da o veste rea, el gandeste cu sinceritate...ei na...

pe 7 de verde a picat: as de rosu, barbatul ghinda si duba... :shock:

pe 10 de ghinda au picat: 7 de rosu-sex, 8 de rosu-repede, 10 duba-cadou :yahoo: ...deci calci supararea, treci si peste astea.
ce se intampla cu D care l-am numit calaretul de verde si nu a iesit????

feedback si ultima parte,musette :lol: :blush: :blush: cand imi mai in cartile unguresti? :grin:
ce nu poti face azi nu lasa pe maine,lasa pe poimaine

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 30 Ian 2010, 23:45

dorasilvana91 scrie:
Musette scrie:dora, taierea arata 8 de ghinda, 10 de verde, adica tristete la un eveniment. ia gandeste-te unde ai de mers in urm. 3 saptamani ca eu pe 3 sapt am dat.

in crucea ta:10 de verde,8 duba, deci iti pica o intalnire de dragoste undeva intr-un local.
iar tot in crucea ta vad femeia de verde si 9 de duba, adica tot o intalnire oficiala. baaa, tu te vezi in oras cu mai multi amici deodata?
in fata ta a picat 9 de duba si asul de duba, cred cavb cu femeia de verde f.mult pe net. fem de verde pot fi si eu?!

in curand: 9 de ghinda si 10 de rosu si 7 de verde si 10 de ghinda adica:va aparea ceva ce nu iti va conveni, si nu inteleg cum veste buna dar si suparare...cred ca se traduce ca te amagesti degeaba cu ceva ce pare ok dar nu e ok de loc.

vei face un drum intr-o societate in vit mai indepartat,unde vei avea o neplacere/gelozie din cauza unor incurcaturi.

colturile arata 9 de ghinda, 10 de ghinda si 8 de verde, 9 de verde... o intalnire ce nu-ti convine si o sa te supere,un drum unde vei avea parte de niste discutii/gelozii...eu cred ca mergi la un drum care nu o sa-ti convina din cauza la ce se va intampla acolo.

clarificarea pt drum: 7 duba, as ghinda, 9 de rosu... ceva nasol la acel drum, eu cre ca e ceva legat de dragoste.
pe tine a picat: WOOOOAAAAAAAWWWWWWWW cine nu trebuie:7ghinda, barbatul de rosu si 2 de rosu: adica barbatul brunet L da o veste rea, el gandeste cu sinceritate...ei na...

pe 7 de verde a picat: as de rosu, barbatul ghinda si duba... :shock:

pe 10 de ghinda au picat: 7 de rosu-sex, 8 de rosu-repede, 10 duba-cadou :yahoo: ...deci calci supararea, treci si peste astea.
ce se intampla cu D care l-am numit calaretul de verde si nu a iesit????

feedback si ultima parte,musette :lol: :blush: :blush: cand imi mai dai in cartile unguresti? :grin:

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 06 Feb 2010, 12:11

felicitari pt inverzire.
tu poti vedea foarte bine in leno si da-ti in leno.
Musette

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 06 Feb 2010, 16:00

Musette scrie:felicitari pt inverzire.
tu poti vedea foarte bine in leno si da-ti in leno.
da imi place chiar foarte mult leno,numa ca atunci cand imi dau eu..nu prea am feedback :beee: cand imi mai dai in cartile unguresti?sunt nerabadatoare :hagirl: merci pt felicitari :) sunt verde sunt verde :lol:

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 06 Feb 2010, 22:08

iti dau peste o ora
Musette

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 06 Feb 2010, 22:26

Musette scrie:iti dau peste o ora
uraaaaaaaaa!!merci musette :giverose: :give_heart: :man_in_love: :air_kiss: abea astept sa vad ce imi mai zici.. :yahoo:

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 06 Feb 2010, 23:29

musettttttteee?unde esti? :shout:

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 06 Feb 2010, 23:41

L SI TU ...CALARETUL SI DAMA DE ROSU....
taiere: dama de ghinda si 8 de ghinda tristetea.
cred ca taierea te arata pe tine inlacrimata din cauza lui.

in cruce, el, are o cearta curand cu cineva si multa suparare, s-ar putea sa fie vorba de o suma mica de bani. cearta va avea loc la o intalnire.
trecutul te indica pe tine, care ai avut intalnire cu barbatul de ghinda si cu cel de verde, eu cred ca sunt singuri, ghinda e un tip despartit si verdele mai semnifica si un tip singur. intalnirea ta cu ei, s-a sfarsit cu mare durere.
trecutul lui L indica ceva vorbe de dragoste si supare, si cred ca mai semnifica si ceva neplaceri la capitolul sex....sa nu mai aiba erectie buna din cauza alora...???
viitorul lui, indica o schimbare dar ceva negativ, nimic bun.
viitorul indepartat, nu arata nimic deoasenit, dragpste in casa, ganduri cu dragoste dar impreuna nu veti fi, ca nu vad intalniri de dragoste.
stii ceva am impresia ca prafurile i-au "alterat" erectia, de aceea nu se simte prea atras de femei, inclusiv de tine. totusi el are suparre la capitolul asternut.
in crucea lui, pe tristetze, a picat: ceva ce se petrece brusc si curand, ceva ce deja lui ii este teama sa nu sa petreaca, dar se petrece.
pe sex, au cazut tot felul de incurcaturi si speranta lui de a se redresa.
pe el cade ganditor calaretul de duba, adica un tip mai batran durduliu, cu o intrevedere intr-un local....o fi dealerul :blush: .
pe tine pica un eveniment, unde vei avea parte numai de incurcaturi.
vezi ca vei primi si o veste buna.

la clarificare: il vad gandit de multe femei, nu e nimic rau in asta: dama te verde, dama de toba-duba, dama de ghinda.
adica o straina, duba- mama lui si ghinda-tu. lui ii pica o veste rea pt niste bani la care spera.

...................................................................................................

tu si D .....amandoi de rosu :

la taiere: calaretul de duba si 9 duba ...e bine, succes.
in crucea lui,pica io intalnire, o chestie brusca si suparatoare, ceva legat de viitor cu un tip de ghinda. adica calaretul de ghinda cu cel de rosu cred ca e vorba de tata fiu.
trecutul indica o cearta mica, care a umbtit relatia, dificultatile care apar si gandul lui spre sex. ei na...numai asta vrea?!
anumite suparari si multe lacrimi in trecutul lui apropiat, iar in viitorul apropiat suparare in dragoste.in viitor se arata speranta, un drum ce il are de facut, o intalnire dureroasa si in final o veste buna .
am intrebat cu cine va avea intalnirea nefericita dar vestea buna...si a picatdama de verde, dama de ghinda si asul de ghinda.... are intalnire cu 2? sau 2 gandesc la intalnire cu el?
pe el au picat: ganduri de dragoste, suparare intr-o societate.
pe supararea in dragoste:cred ca vrea impacarw, caci gandeste un eveniment, ca sa reanghege un cuplu si ii e teama. te pomenesti ca ii e teama sa nu-l refuzi de sf valentin?!
pe sex pica gandul lui, cu dorinta de intalnire...daca etal;area am facut-o ref la voi 2 cred ca vrea sex cu tine. si cu dragostea cum ramane? :beee:

la clarificare: are o intentie pozitiva la adresa ta dar vad si o intalnire cu dama duba- nu cred ca e mama lui fiindca e vb de o intalnire si il vad intr-un loc cu mai multi barbati, deodata sunt 3.

pana la 1 martie sa nu aud pretentii...deja acum e randul tau sa-mi zici mie. :bye:
Musette

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 06 Feb 2010, 23:53

mama da numa de magari am parte..unu mai magar ca altu..stiu ca D mai vrea ceva cu mine dar mai tarziu,nu vrea sa ne grabim..daca nu imi vine sa-i bat cap in cap pe amandoi..si L se teme sa nu lase pe vreuna gravida,ca asa ia zis o tanti in carti..
merci de interpretare,musette,nimic bun si de L ala..mai rau ma oftic :beee:
Sa postezi o etalare cu cartile lenormand..ca sa interpretez :yahoo:

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 06 Feb 2010, 23:55

a si sa inteleg ca L intr-un fel sau altul ma iubeste,dar degeaba :beee:

Scrie răspuns