Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Un mic ajutor

Discuta despre etalarea ta folosind cartile de joc obisnuite.
Scrie răspuns
Verdedeparis
Zodie: Capricorn

Un mic ajutor

Mesaj de Verdedeparis » 11 Iul 2012, 20:01

Buna tuturor, e prima data cand scriu pe acest forum.
Un mic intro : am fost pasionata de ghicit si mi-am dezvoltat acest talent prin tarot si chiromantie, dar de la un moment dat nu am mai reusit sa le citesc, sa le leg, sa inteleg ce vor sa imi transmita asa ca am renuntat. Nu inteleg ce s-a intamplat pe parcurs de mi-am pierdut aceasta abilitate dar asta e de acum. Am renuntat la ghicit pentru o perioada dar cum nu ma pot stapani si sunt momente cand mai cred in semne, astazi mergeam pe strada si pe jos am intalnit 3 carti in urmatoarea ordine : 10 trefla As pica (in picioare) si J de pica. O interpretare bruta ar fi : ca un barbat de verde aflat la distanta imi poarta temeiul...daca aveti si alte opinii va rog sa le impartasiti :)

Mihaela25
membru
Zodie: Pesti

Re: Un mic ajutor

Mesaj de Mihaela25 » 01 Aug 2012, 10:46

Valetul de pica poate insemna si gandul unui barbat.
Cat despre faptul ca ti-ai pierdut din abilitati, ma gandesc la faptul ca probabil nu te concentrezi indeajuns asupra lor, sa interpretezi ceea ce arata. Cu siguranta vei reusi daca iti doresti. :)

Verdedeparis

Mesaj de Verdedeparis » 01 Aug 2012, 22:17

o prietena mi-a spus ca e semn de paguba de la tanarul asta sau ca gandeste sa ma pagubeasca

Mihaela25
membru

Mesaj de Mihaela25 » 12 Aug 2012, 17:54

Este si aceasta o varianta... faptul ca asul e drept, eu as interpreta ca temei curat, sincer. Pana acum s-a intamplat ceva?

Verdedeparis

Mesaj de Verdedeparis » 13 Aug 2012, 16:03

Mihaela25 scrie:Este si aceasta o varianta... faptul ca asul e drept, eu as interpreta ca temei curat, sincer. Pana acum s-a intamplat ceva?
absolut nimic...sau poate nu mi'am dat seama. Dar am observat ca de fiecare data cand interpretez semnele nu mi se intampla nimic

Mihaela25
membru

Mesaj de Mihaela25 » 22 Aug 2012, 18:21

Bine macar ca nu a fost cu paguba...
Si cel mai bine ramai la vechile etalari pentru ghicit in carti.
Numai bine!

Scrie răspuns