Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Alte semnificatii pentru cele 32 de carti unguresti...

Discutii despre semnificatia cartilor de joc obisnuite.
Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Re: Alte semnificatii pentru cele 32 de carti unguresti...

Mesaj de Dama de Trefla » 22 Ian 2010, 08:53

Greseala cred ca a fost si a mea, trebuia sa spun cate ceva despre mine si persoanele care s-ar putea zari in etalare. De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, si eu cer la lenormand cate informatii inainte sa ma apuc de deslusit cartile, pentru a nu exista confuzii.
Adevarul este ca m-am gandit la un moment dat alaltaieri cand te-ai oferit cu etalarea, sa iti scriu cateva detalii intr-un mesaj privat, eventual si o fotografie, sa iti fie mai usor. Dar a ramas doar la stadiul de gand :pardon:
Eh, asta e. Nu e nici o problema. Sunt convinsa ca in timp voi reusi sa imi dau seama exact despre ce a fost vorba.
Desi de barbatul acela blond cu casatorie in acest an sunt cel si cel mai curioasa. Mare iubire si orbul gainii trebuie sa fie ca sa fac un pas atat de mare in doar cateva luni cu cineva cu care teoretic cel putin acum nu am nici un contact (ca habar nu am cine e, nu de alta) :D
Spuneai ca a fost doar o prima etalare :unsure: Pai sunt putin nedumerita, ca de maritat m-ai maritat, de angajat m-ai angajat, probleme ce vin cu casa dar si rezolvarea lor mi-ai spus... pai daca te mai intinzi cu altele, tare mi-e ca ajungi la codul numeric personal :lol: Glumesc desigur. Dar clar ai har si tragere pt ele. Mi-ar place sa reusesc si eu sa le invart si citesc macar jumatate cat faci tu.

Multumesc inca o data! Iti doresc o zi frumoasa!
Ieri este istorie.....Maine este mister...

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 09 Feb 2010, 12:02

nico_mirea scrie: IX rosu - VIII toba. Interpretarea are 2 sensuri, respectiv, poate insemna:
- Foarte curand vei avea un noroc deosebit in dragoste. Fie vei intalni o persoana de care te vei indragosti si iti va intoarce cu noroc sentimentele, fie persoana pe care o iubesti pe ascuns va afla in sfarsit ce simti pentru ea.
sau
- Vei avea noroc intr-o societate. Poate o invitatie, cat de curand, la o petrecere, sau,
poate vei primi o oferta pentru un servici.
Buna Nicoleta
Nu te-am mai vazut de mult pe forum, probabil este o perioada mai aglomerata pt tine acum.
Ca si un prim feedback pt cartile date pt mine se pare ca incep usor sa ma indragostesc si da, sentimentele imi sunt intoarse si de la el. ;)
Ieri este istorie.....Maine este mister...

nico_mirea
Zodie: Capricorn

Mesaj de nico_mirea » 09 Feb 2010, 12:58

Draga mea,
Iti multumesc de binete. Am fost nespus de ocupata. Dar promit, ca imediat ce am putin timp pentru mine, iti voi trimite mesaj. Ma bucur de feedback. Si...noroc in dragoste.
No apologies. No excuses. No regrets.

manu173
Zodie: Fecioara

pentru nico_mirea

Mesaj de manu173 » 01 Mar 2010, 21:09

Buna seara
Ma numesc Manuela si sunt noua pe forum Am citit interpretarea ta si abia astept sa o incerc (vreau putin echilibru interior) Eu ghices de obicei cu cartile clasice (bunica-mea era experta dar nu a vrut niciodata sa ma invete asa ca am furat "meseria" scriind la inceput cu pixul pe carti semnificatia) Am o perioada zbuciumata din viata si nu mai reusesc sa imi ghices Nimic nu se implineste si am mare nevoie de o interpretare facuta de cineva neutru, neimplicat in problemele mele.
Te implor, Nico, sa incerci un "ghicit" Trebuie sa iau o hotarire in legatura cu o casatorie cu un tip vaduv din alta tara.Am dubii ca ma iubeste sau ca chiar vrea casatorie (e cam sucit, ca si cum ar avea farmece - mai ales ca am niste dusmance pe acolo gen fosta soacra in fata careia nu sufla ca si cum l-ar fi legat)
Tipul e cu ochii verzi Eu am pielea alba si ochii caprui. Te implor inca o data sa ma ajuti Peste o saptamina tb sa iau o decizie.
PS. Mie imi ies carti oribile (poate fiindca mi-e frica si am dubii)

manu173
Zodie: Fecioara

pt nico_mirea cu multumiri

Mesaj de manu173 » 09 Mar 2010, 19:14

Buna seara draga Nicoleta
Nu stiu daca mi-ai primit mesajul pe privat si de aceea vreau sa-ti mai multumesc inca o data pentru ce mi-ai zis. Sa ai parte numai de bine.

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 10 Mar 2010, 11:27

woaaww nico...vad ca acumulezi feedbackuri.
eu invatz sa ghicesc in mai multe tipuri si observ ca in niciunul nu stiu bine.

am probleme si legate de job si de viata sentimentala...nu mai stiu unde sa ma impart...d'asta e un haos total si in carti.

felicitari nico!
Musette

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 10 Mar 2010, 20:24

WOAAAW mi-a facut Nico o etalare si am ramas uimita, a vazut tot ce fac, ce chestii am de facut si eu stiu ca am de facut, a vazut chiar si actele false ale unor clienti care ii am in penal care au luat credite si au pus ipoteci folosind o suita de acte false...exact cum a vazut nico si mi-a amintit ca ma de facut la notar o succesiune pt o casa. merci nico, chiar uitasem :hahaha: de dezbaterea mostenirii. :lol:

FEEDBACK - FELICITARI!

dar...se pare ca tot singura voi fi de Paste, nu-i asa Nico? :cray:

uff....

p.s ma intereseaza, daca iau examenul de intrare in magistratura, am mai trecut eu si prin altele de avocatura, admitere in barou, masterat, apoi institutul de avocatura... dar eram mai mica atunci, oare mai pot sa invatz atat la 28...chiar 29 maine, poimaine :blush:
Musette

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 10 Mar 2010, 20:28

dama de trefla, pt o etalare super, trbuie sa-i dai mai multe date pe mp ca nimeni nu poate sa-ti vada toata viata dc tu zici numai numele...nico vede super.

nico, eu am invatzat cate ceva despre acest tip de carti de la camy care are alta interpretare la ele. eu am niste seturi de carti unguresti pe care am trecut cu pixul semnificatiile date de ea si acum voi trece si semnificatiile date de tine. avbia astept sa vad ce o sa iasa din "compilatie". :hagirl: :hagirl: :hagirl: :bye:
Musette

nico_mirea
Zodie: Capricorn

Mesaj de nico_mirea » 10 Mar 2010, 20:38

Draga Mussette,
Am facut numai doua simple etalari. Este adevarat ca totul depinde de interpretare. Daca stii cat de cat ceva despre cine dai, adica poti avea o conversatie in timp ce apar cartile, atunci prezicerea devine mult mai exacta. Vreau sa spun ca energie celui care-si doreste prezicerea face parte din etalare. Eu nu sunt atat de puternica, nici prea telepatica, incat sa vad prin tastatura si display. Si imi este dificil sa dau raspuns la intrebari numai din una sau doua maini de carti.
Totusi, nu iti pot preciza timpul. Stiu cate odata daca e peste o luna sau peste un an. Dar numai daca persoana e langa mine.
Am si eu niste limite, din pacate. :)
E si maine o zi.
Sunt cam obosita, pentru ca asa cum are toata lumea probleme si eu am, cu caruuuuuuuu.
Si in plus, am avut o gripa urata si sunt plina de herpes la ora asta, ma deranjeaza fantastic, nu am mai avut asa ceva de 20 de ani.
Na, acum sa nu crezi ca sunt vreo baba, n-am decat 43 de ani, impliniti in ianuarie.
Deci, maine incerc sa vad ce se intampla cu magi (strat) ura ta...
Toate bune. :bye:
No apologies. No excuses. No regrets.

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 10 Mar 2010, 20:48

nuuuu NU e o urgentza!

multa sanatate! :give_heart: :giverose:
Musette

Scrie răspuns