Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

CULORILE

Discutii despre subconstient si tot ce tine de partea psihica.
Scrie răspuns
Rozi
Fifi
Zodie: Scorpion

CULORILE

Mesaj de Rozi » 26 Noi 2008, 23:59

Privind la videoclip incercati, va rog, o descriere libera a ceea ce simtiti privind culoarea care va impresioneaza cel mai mult.
De ce ne dis(place) la culoarea respectiva? Ce amintiri ne(placute) va trezeste privind la ea?
In urma a ceea ce ati trait - pozitiv sau negativ - ce atitudine aveti vis-a- vis de culoarea respectiva? Cum va menegeriati sentimentele ce va anima ori de cate ori o priviti?
The love is the unique thing that can occupy and fill the eternity.

AIMEEN
membru Club
Zodie: Gemeni

Re: CULORILE

Mesaj de AIMEEN » 02 Dec 2008, 10:00

Verde-liniste sufleteasca,albastru-cerul din copilaria mea, seara cand cerul se impreuna cu pamantul,rozul-jucariile adunate intr-un colt,galben-lanurile de grau prin care alergam taidu-mi obrajii ,mainile, intepandu-ma spicele,rosul-dragostea....si asa am parcurs intreaga viata traita pana acum.O idee minunata Rozi de a posta cateva culori in care te intregesti sau te rasfiri peste timp[cel putin aceasta a fost senzatia mea].

Rozi
Fifi
Zodie: Scorpion

Re: CULORILE

Mesaj de Rozi » 03 Dec 2008, 00:38

Draga AIMEEN, acesta a fost si scopul acestui topic.

Este o munca personala de cunoastere de sine, de introspectie , de scoatere la suprafata a sentimentelor pozitive sau negative, legate de o anume perioada din viata noastra. A le constientiza, a le accepta si a ne accepta, dezbracand AMINTIRILE de falsele non(valori) pe care, noi sau societatea ni lea impus intr-un mod haotic si abuziv. Eliberati de SUFERITA, de URA si RESNTIMENTE, putem incepe sa ne recladim INTERIORUL. De aceasta data insa, ne recladim interiorul avand o fundatie buna si anume IUBIREA DE SINE SI DE CEILALTI. Caramizile care vor asigura rezistenta casei sunt: RESPECTUL DE SINE, INCREDEREA IN SINE, TOLERENTA. Cimentul care le tine si le da perenitatea dorita este GANDIREA POZITIVA.
The love is the unique thing that can occupy and fill the eternity.

Scrie răspuns