Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Despre tarot si despre evolutie

Discutii generale despre Tarot.
crinam
Princess
Zodie: Capricorn

Re: Despre tarot si despre evolutie

Mesaj de crinam » 04 Dec 2008, 21:51

Pentru Mihaela: nu am selectat carti rasturnate :pardon: si am uitat sa specific: dupa ce am postat intrebarea am cerut clarificare pentru Diavol si a iesit cartea Indragostitii.

Prima este tema.
A doua- ce gandesc eu
A treia- ce simt
A patra- cum ma manifest, ce se vede
A cincea-se propune sa ma manifest asa
A sasea- se propune sa simt, la ce sa meditez
A saptea- ce mi se propune sa gandesc, cum sa apreciez rational relatia

Aranjarea lor este:

1
2 7
3 6
4 5

Cruela multumesc pentru raspuns, inclin sa cred ca pe asta s-a bazat relatia noastra de altfel, am sa ma intalnesc cu el oricum, avem de lamurit unele aspecte ! dar sex tot o sa fie :secret:

Poftim cultura: am un sot frumos si un amant destept si eu vreau luna de pe cer, adica 2 in 1, sau mai bine 3 sa fie si putin zahar :grin:

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 04 Dec 2008, 21:55

Mai, Crinam, uita tot si da-ti iar :lol: .. si selecteaza si rasturanate..Sorry

crinam
Princess

Mesaj de crinam » 04 Dec 2008, 22:00

Imagine

ok, revin in 5 min, am voie o tigara ?

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 04 Dec 2008, 22:15

Sigur, dar eu mai intru maine dim :lol: ...oricum ma uit si-ti spun.

crinam
Princess

Mesaj de crinam » 04 Dec 2008, 22:21

Imagine

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 05 Dec 2008, 10:27

Tema este Transformarea- nimic nu mai este ca inainte, fie in sens bun fie in sens rau. Sfarsit sau nou inceput.
Desi tu arati stapana pe tine, creativa- Imparateasa- simti ca te afli in impas, nu vezi cu ochi prea buni sau cu incredere in viitor relatia.
Ti se propune ca in relatia cu el sa nu-ti tradezi principiile, sa fii un model pentru el. Un model de intelepciune si poate de ce nu, de spiritualitate. El pare sa aiba nevoie de ajutor in sesnul asta. Oricum tu esti aici pentru a-l apropia, prin prezenta ta, de divin, de frumusete si de adevar. Dar totul depinde de tine.
Ce sa simti- sa fii deschisa, ca un copil care experimenteaza lucruri noi, deschisa spre pasiune dar nu sa-ti pierzi capul. Trebuie sa inveti alaturi de el sa fii spontana.
Ce sa gandesti la nivel rational- este o relatie de iubire, arcana Indragostitii iti arata acest lucru. Sentimentul este reciproc. Insa asta nu inseamna neaparat ca el este viitorul tau sot.
Traieste momentul, si mai ales nu-ti trada principiile morale. Sa fii spontan ca un copil nu inseamna sa fii iresponsabil, tiranic sau dependent de altul, cam asta cred ca e mesajul.

Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Mesaj de Peitho » 05 Dec 2008, 21:04

Ce etalari ar fi potrivite pentru sanatate? As vrea sa fac o etalare pentru mama mea care a fost bolnava.
Mihaela, ma poti ajuta, te rog?
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 05 Dec 2008, 21:47

Mar, arcana Spanzuratul ar trebui aleasa ca semnificator. Eu una nu ma pricep decat la tarot, dar ai putea incerca si Lenormand sau oracolele.
Fetelor, am o rugaminte, ca pe urma ne bate Mihnea. Eu zic ca de acum sa facem etalarile tot fiecare in Jurnalul propriu, si aici sa scriem doar lucruri cu caracter general.
Cum m-am transformat, ce am inteles despre mine cu ajutorul tarotului, despre o relatie poate, nu stiu..
As vrea tare mult sa revenim la un moment dat, sa confirmam sau sa infirmam daca s-a intamplat cum am prevazut.

Peitho
Goddess

Mesaj de Peitho » 05 Dec 2008, 21:52

Mersi, mihaela! Perfect de acord.
Eu as mai veni cu o propunere: la semnificatiile cartilor sa trecem si semnificatiile pentru sanatate, fiecare cu ce stie.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

Peitho
Goddess

Mesaj de Peitho » 05 Dec 2008, 21:58

Eu am cateva semnificatii, dar nu pentru toate cartile. O sa le trec pe cele pe care le am si restul...in completare, cine mai stie.

Scrie răspuns